Czym się kierować przy wyborze apartamentu?

1180

Apartamenty stały się od niedawna bardzo poważną alternatywą dla hoteli i korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich wczasowiczów, którzy chcą zapewnić sobie komfort na wymarzonych wakacjach.

Dla kogo apartament?

Apartamenty to rozwiązanie zwłaszcza dla dużych rodzin lub grup przyjaciół, które lubią wspólnie razem jeździć na wakacje, zwłaszcza jeśli mają jedno lub dwójkę dzieci. Dla tak dużej grupy znalezienie odpowiedniego hotelu nad morzem jest problemem a przede wszystkim olbrzymim wydatkiem. Dużo korzystniej i przede wszystkim taniej jest wynająć apartament nad morzem. Tym bardziej że nie musimy tutaj iść na kompromisy w zakresie komfortu wypoczynku. Pokoje apartamentu cechuje bowiem zbliżona klasa do pokoi hotelowych, a jednocześnie są one bardziej osobiste i lepiej dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Ważna lokalizacja

Sam apartament musi oczywiście znajdować się w atrakcyjnej pożądanej przez nas lokalizacji. Miejmy też świadomość, że te najlepsze i najkorzystniejsze ekonomicznie propozycje, zwykle są rezerwowane na długo przed sezonem. Jeśli zatem będziemy zwlekać, to możemy zostać postawieni w sytuacji, gdzie nie będziemy w stanie znaleźć apartamentu blisko morza czy centrum miasteczka. Wcześniejsze zarezerwowania pomieszczeń pozwala nam też uzyskać lepszą cenę za wynajem. To bardzo ważne, szczególnie gdy będziemy na urlopie przez kilka tygodni czy nawet miesiąc. W takim przypadku oszczędność nawet kilkunastu złotych dziennie robi poważną różnicę w budżecie.

Swoboda w apartamencie

Zaletą apartamentów jest swoboda. Czujemy się w nich, jakbyśmy mieszkali we własnym mieszkaniu, zanim jednak zdecydujemy się na wpłatę zaliczki, sprawdźmy dokładnie, jak rozmieszczone są pokoje i czy apartament jest przeznaczony na daną liczbę osób. Nadmierne zagęszczenie sprawi, że pobyt może nie być komfortowy i równie radosny dla wszystkich. Warto wziąć pod uwagę szczególnie nawyki czy przyzwyczajenia, zwłaszcza jeśli decydujemy się na wynajęcie apartamentu dla kilku rodzin. Być może ktoś z was szczególnie mocno chrapie lub lubi kłaść się bardzo późno spać. Ustalenie takich szczegółów pozwala na uniknięć wielu rozczarowań.

Przed wyjazdem dokładnie też sprawdźmy, co jest na wyposażeniu apartamentu. Najczęściej znajdują się tam sprzęty, do których jesteśmy przyzwyczajeni w domu. Jednak warto się upewnić czy rzeczywiście wszystkie rzeczy są na miejscu, co oczywiście oznacza, że nie musimy ich zabierać ze sobą. Mówimy tutaj choćby o tak podstawowych sprzętach, jak żelazko czy miejsce do wieszania prania. Jeśli jesteśmy rodzicami i zabieramy ze sobą małe dzieci, to sprawdźmy, czy na miejscu jest odpowiednie dla nich łóżeczko oraz stolik do karmienia. To szczególnie duże urządzenia, które są nam niezbędne, a wiezienie ich z domu nad morze jest mocno uciążliwe, zwłaszcza kiedy jesteśmy właścicielami małego samochodu. Powszechnie bowiem wiadomo, że im mniej bagaży musimy zabrać, tym łatwiejszy jest dla nas transport. Szczególnie w przypadku rodzin z dziećmi, które muszą spakować wiele rzeczy związanych z codzienną obsługą dziecka.