Zakłady arbitrażowe (Arbitraż sportowy)

1336

Wyjaśnienie zakładów arbitrażowych

  • Zakłady arbitrażowe w prosty sposób
  • Zobacz prosty przykład arbitrażu
  • Potencjalne pułapki w zakładach arbitrażowych

Zakłady arbitrażowe (Arbitraż sportowy) zapewniają przychody wolne od ryzyka i można je nazwać Świętym Graalem zakładów. Stanowią więc popularny temat wśród społeczności obstawiających. W jaki sposób działają? Przygotowaliśmy wszystko, co trzeba wiedzieć, aby zrozumieć zakłady arbitrażowe.

Zakłady arbitrażowe

Zakłady arbitrażowe są oparte na możliwości składania zakładów proporcjonalnych na każdy wynik tego samego wydarzenia u różnych bukmacherów, dzięki czemu zysk jest gwarantowany niezależnie od ostatecznego wyniku.

Czym są zakłady arbitrażowe czyli arbitraż sportowy?

Każdy rodzaj działania opartego na ryzyku polega na wyszukiwaniu różnic cenowych. Jeśli możesz kupić śrubokręty w Fabryce A za 10 EUR i sprzedać je Odbiorcy B za 15 EUR, zarobisz 5 EUR bez ryzyka.

Ogromna część zysku wytworzonego przez branżę bankowości inwestycyjnej jest oparta na tej prostej zasadzie. Jedynie forma jest dużo bardziej skomplikowana formie i opiera się na ogromnym zestawie towarów i aktywów.

Zakłady arbitrażowe są dużo bliższe powyższej analogii do śrubokrętów. Dzięki nim wielu obstawiających jest w stanie osiągnąć zysk bez ponoszenia ryzyka.

Przykład zakładu arbitrażowego

Najlepszym sposobem wyjaśnienia działania arbitrażu jest prosty przykład. Przeanalizujmy kursy na mecz tenisowy pomiędzy graczem 1 i graczem 2 oferowane przez dwóch fikcyjnych bukmacherów, — A i B — jak pokazano w tabeli poniżej.

Przykładowy arbitraż sportowy

Gracz 1Gracz 2MarżaStawkaZysk
Kursy bukmachera A (BA)1,3003,930102,4%26,544,30
Kurs bukmachera B (BB)1,4202,900104,9%73,464,31
Arbitraż (kombinacja Gracz 1/BB i Gracz 2/BA)1,4203,93095,9% (zysk 4,1%)100

Marża jest uwzględniona dla każdego bukmachera. Po zestawieniu kursu dla gracza 2 u bukmachera A (3,930) oraz kursu dla gracza 1 u bukmachera B (1,420) wynika, że osoba obstawiająca zakład uzyskuje przewagę i zapewnia sobie gwarantowany zwrot 4,1% (100 – 95,9 = 4,1). Co ważne, stawka musi być proporcjonalna do kursu zgodnie z ilustracją, co zapewnia zwrot 4,30 EUR niezależnie od tego, czy wygra gracz 1 lub 2.

Taka sytuacja może pojawiać się na różnych rynkach bukmacherskich i obejmować więcej niż tylko dwa wyniki. Na przykład może to dotyczyć zakładów z handicapem, a w szczególności w zakładach na żywo, gdzie często pojawiają się możliwości arbitrażu przy dynamicznie zmieniających się możliwościach postawienia na dane zdarzenie lub przeciwko niemu. Istnieje również możliwość uzyskania bezpłatnych bonusów w celu zapewnienia gwarantowanego zysku, jednak obowiązujące warunki są restrykcyjne.

Dlaczego pojawiają się okazje do zastosowania arbitrażu?

Mimo że czerpanie zysku z arbitrażu nie wymaga dogłębnej analizy, to jednak warto zrozumieć, skąd biorą się szanse zastosowania arbitrażu. Oto głównej powody:

  • Bukmacherzy mają różne opinie
  • Bukmacherzy opowiadają się za konkretną opcją lub ogłaszają promocję
  • Bukmacherzy z opóźnieniem korygują kursy lub popełniają błąd

Pierwszy z nich jest najczęstszy i najbardziej odnosi się do Pinnacle, ponieważ nasze zarządzanie ryzykiem jest uważane jako jedno z najlepszych w Internecie. Dzięki temu nasze kursy dają więcej możliwości niż u innych bukmacherów jeśli chodzi o arbitraż. Oprócz tego nie oferujemy promocji bukmacherskich.

Potencjalne pułapki w zakładach arbitrażowych

Jeśli nie możesz się już doczekać, kiedy zaczniesz wygrywać pieniądze bez ryzyka dzięki zakładom arbitrażowym, pora zejść na ziemię. Niestety nie ma nic za darmo. Mimo że matematyczna logika arbitrażu ma solidne podstawy, to istnieją zagrożenia związane z procesem wyszukiwania i skutecznego obstawiania wybranych zakładów. Oto najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę na samym początku:

Ograniczenie stawki i zamknięcie konta

Limity są różne u różnych bukmacherów i mogą ograniczać możliwości prawidłowego skorzystania z arbitrażu.

Niektórzy bukmacherzy nie lubią graczy stosujących arbitraż, ponieważ nie odpowiadają oni ich pożądanemu profilowi gracza.

Anulowanie zakładu

Po popełnieniu pomyłki bukmacherzy mogą anulować zakłady, co mogłyby narazić obstawiającego na stratę po postawieniu na przeciwny wynik. W ten sposób można łatwo stracić zyski gromadzone przez dłuższy czas. Uważnie przyjrzyj się regułom obowiązującym u każdego bukmachera, u którego chcesz skorzystać z arbitrażu.

Złożoność

Aby w pełni skorzystać z możliwości zakładów arbitrażowych, musisz posiadać bardzo dużo kont bukmacherskich zasilonych środkami oraz odpowiednią ilość czasu. Wymaga to dobrej organizacji i dużego wysiłku. Wielu graczy stosuje zakłady arbitrażowe jako podstawowe źródło dochodu, dlatego zainwestowany czas należy również traktować jako koszt. Istnieje wiele usług, które za Ciebie wyszukają możliwości arbitrażu, ale będą wymagały opłaty, która zmniejsza Twój zysk, a także nie eliminują wszystkich przedstawionych tutaj zagrożeń.

Znikające możliwości arbitrażu

Bukmacherzy stale aktualizują swoje kursy i często korzystają z konkurencji jako odniesienia. W związku z tym możliwości arbitrażu mogą trwać sekundy zamiast minut. Czas jest czynnikiem kluczowym, a ludzie pod presją popełniają błędy. Systemy z oprogramowaniem do arbitrażu mogą w tym pomóc, ale nie gwarantują uniknięcia porażki — innymi słowy, nie można uwzględnić wszystkich opcji zakładu i uniknąć ryzyka.

Zakłady wartościowe a zakłady arbitrażowe

Niektórzy obstawiający twierdzą, że arbitraż wskazuje po prostu, w którym miejscu bukmacherzy nieprawidłowo wycenili rynek, przez co wartość leży wyłącznie w obstawianiu błędnych kursów.