Zakłady na wynik przerwy

835

Zakłady na wynik przerwy

Najpopularniejsze zakłady w typowaniu wyników piłki nożnej to oczywiście zaznaczenie wygranej gospodarzy, remisu, lub wygranej gości. Wiadomo, mecz trwa 90 minut plus czas doliczony. Nawet jeśli zdobędzie bramkę drużyna na którą nie stawialiśmy,  przeciwnicy mają jeszcze dużo czasu na odwrócenie rezultatu. Nieco inaczej ma się sprawa z typowaniem wyników do przerwy.

45 minut to czas relatywnie krótki, by przesądzić o wyniku całego spotkania. Większość spotkań rozstrzyga się raczej w drugich połowach. Bukmacherzy mając to na uwadze- proponują nieco niższe kursy na remis do przerwy, niż na remis na cały mecz. I tak dla przykładu, przy wyrównanej klasie dwóch drużyn kurs na remis do przerwy wynosi około 2,00, natomiast na całe spotkanie- około 3,20.

Jednak coś za coś! Jeśli jednej lub drugiej drużynie uda się wyjść na prowadzenie, i właśnie tak będziemy typować na swoim kuponie, to zamiast klasycznej wartości kursu takiego zakładu, czyli 2,50, wyniesie on około 3,25, a więc będzie nieporównywalnie wyższy od zwykłej jedynki lub dwójki.

Praktyka uczy, że w wielu spotkaniach remis do przerwy to częsty rezultat. Nawet jeśli spotyka się mocarz ze słabeuszem. Słabsza drużyna koncentruje się na tym, żeby przede wszystkim nie przegrać, a na początku meczu zawodnicy obu klubów mają dużą ilość sił, więc słabsi przynajmniej do przerwy, mogą się wykazać wolą walki i nie dopuścić do straty bramki. A nawet jeśli dopuszczą, a Ty tak typowałeś, to zarobisz na tym zakładzie więcej niż miałby to być zakład na pełne 90 minut gry.

Jeszcze jedna korzyść z typowania wyniku do przerwy jest taka, że nie trzeba czekać całych 90ciu minut, plus przerwa i czas doliczony. Po 45 minutach od rozpoczęcia meczu już wiesz, czy Twój zakład okazał się trafiony i możesz odebrać swoją wygraną, czy może jednak kupon trafi do kosza.