Zasady gry w baseball

614

Baseball jest sportem sięgającym 1744 roku, a formaty gry istniały do ​​czasów współczesnych. Gra jest głównie duża w Ameryce Północnej, Kanadzie i Japonii. Gra toczy się na całym świecie dzięki szczytowi sportu pochodzącego z World Series of Baseball. Jak na ironię, w tym wydarzeniu biorą udział tylko drużyny z Ameryki Północnej.

Przedmiot gry

Celem baseballu jest zdobycie większej liczby biegów niż twój przeciwnik. Chodzi o to, aby uderzyć piłkę rzuconą na ciebie tak daleko, jak to możliwe, zanim biegniesz po 4 bazach, aby ukończyć bieg. Gdy graczowi uda się ominąć cztery bazy, zanim zostanie oznaczony, wkracza kolejny pałkarz.

Gracze i wyposażenie

Rozgrywka rozgrywa się między dwiema drużynami, z których każda składa się z 9 graczy. Gra trwa 9 inningów, przy czym każda drużyna na przemian między mrugnięciem a polem w każdej zmianie. Wyniki na koniec inningów są dodawane do skumulowanego wyniku, a drużyna z największą liczbą punktów wygrywa. Każda drużyna ma trzy outs na zmianę, a następnie zamienia się rolami. Każda zmiana może być podzielona na górę (gdzie drużyna gospodarzy nietoperzy) i na dół (drużyna gospodarzy nietoperzy).

Pole jest podzielone na dwie sekcje: infield i outfield. Oddzielenie pola bramkowego i pola zewnętrznego ma kształt rombu z czterema podstawami, rozmieszczonymi w odstępach co 90 stóp. Pośrodku pola bramkowego znajduje się kopiec, na którym miotacz stoi i rzuca piłkę w kierunku pałkarza. Ciasto stoi przy płycie głównej. Pozostałe trzy zasady są znane jako pierwsza baza, druga baza i trzecia baza. Pałkarz musi dotknąć wszystkich baz przed zaliczeniem rzutu.

Nietoperze wykonane są z drewna, aluminium lub metalu. Kula jest biała z czerwonymi przeszyciami i ma średnicę około 3 cali. Drużyna polowa nosi „mity”, które są w zasadzie zbyt dużymi rękawiczkami, aby pomóc im złapać i podnieść piłkę. Łapacz (stojący za pałkarzem, aby złapać brakujące piłki) nosi dodatkową wyściółkę w rękawicy, wraz z ochraniaczami nóg, podkładką na ciało i hełmem.

Punktacja

Aby zdobyć gola, pałkarz musi uderzyć piłkę kijem w wyznaczone pole gry i zrobić to wokół wszystkich czterech baz (zanim drużyna gry w piłkę będzie w stanie zebrać piłkę i rzucić ją do bazy, do której biegnie pałkarz). Gracz może zdobyć punkt obowiązkowy, jeśli trafi w boisko, co zwykle oznacza, że ​​piłka opuściła pole gry, często lądując w tłumie. Gracz może zatrzymać się w dowolnej bazie, jeśli czuje, że może nie dotrzeć do następnej bazy przed oznaczeniem.

Gracze mogą zdobyć wiele punktów za jedno trafienie, jeśli więcej niż jeden gracz jest już w jednej z baz. Kiedy usłyszysz zwrot „bazy są załadowane”, odnosi się to do przypadku, w którym na każdej bazie jest gracz. Tak więc, za każdym razem, gdy pałkarzowi uda się dotrzeć do pierwszej bazy, inni gracze z drugiej i trzeciej bazy mogą spłynąć do domu, za każdym razem zdobywając punkt dla swojej drużyny. W zależności od tego, ilu graczy podejdzie do bazy domowej przed oznaczeniem, będzie zależeć od liczby zdobytych punktów. Za jedno trafienie można zdobyć maksymalnie cztery punkty.

Zwycięstwo w grze

Aby wygrać grę, musisz pokonać przeciwnika przez 9 rozegranych rund. Zespół, który zdobędzie najwięcej punktów po 9 inningach, zostanie uznany za zwycięzcę. W przypadku remisu rozgrywane są dodatkowe inningy do momentu wyłonienia zwycięzcy.

Zasady gry w baseball

  • Baseball ma dwie drużyny po 9 graczy.
  • Pozycje zespołu polowego składają się z miotacza, łapacza, pierwszego bazowego, drugiego bazowego, przystanku, trzeciego bazowego i trzech pomocników na lewym polu, polu środkowym i prawym polu.
  • Mecze trwają 9 inningów, z których obie drużyny raz uderzą. Jeśli gra jest remisowa po 9 inningach, dodatkowa inning zostanie dodana do momentu znalezienia zwycięzcy. Jeśli drużyna mrugająca na drugim miejscu w dolnej części 9. zmiany jest już w czołówce punktów, nie musi kończyć swoich rund mrugnięcia.
  • Po wybraniu kolejności pałkowania nie można jej zmienić w trakcie gry. Zmiennicy są dozwoleni, jednak muszą uderzać w kolejności poprzedniego gracza, którego zastąpili.
  • Jeśli pałkarzowi uda się trafić piłkę z miotacza, musi podjąć próbę przynajmniej dotarcia do pierwszej bazy. Mogą następnie pobiec do dowolnej liczby baz, zanim zechcą zostać oznaczeni. Każda baza musi być dotknięta jakąś częścią ciała pałkarza, gdy biegnie obok.
  • Pałkarz dostaje do trzech uderzeń, zanim się wydostanie. Uderzenie uznaje się, gdy pałkarz rzuci piłkę i nie trafi. Pałkarz może opuścić piłkę, ale jeśli znajduje się w określonym obszarze (zwanym „strefą uderzenia”), wówczas również zostanie wykonane uderzenie. Jeśli cztery piłki nie trafią w strefę uderzenia, a pałkarz nie wymachuje kijem, może przejść do pierwszej bazy.
  • Będąc na bazie, pałkarz może w dowolnym momencie podbiec do następnej bazy.
  • Gracze mogą zostać zwolnieni przez „wybicie” (odnoszące się do odbijającego trzykrotnie zagubionego piłki), „wymuszenie” (gdy gracz nie dotrze do bazy przed graczem broniącym się), „wylecieć” (gdy piłka zostaje trafiony w powietrze i złapany bez podskakiwania) oraz „wykasowuje” (gdy zawodnik broniący się piłką zaczepia pałkarza piłką podczas biegu).