Akcje AIG (American International Group)

1214

American International Group, Inc. angażuje się w świadczenie szeregu ubezpieczeń majątkowych, ubezpieczeń na życie, produktów emerytalnych oraz innych usług finansowych dla klientów komercyjnych i indywidualnych. Prowadzi działalność w następujących segmentach: – ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie, produkty emerytalne oraz inne usługi finansowe dla klientów komercyjnych i indywidualnych: Ubezpieczenia ogólne, ubezpieczenia na życie i emerytalne, pozostałe rodzaje działalności oraz Portfel Odpadów. Segment Ubezpieczeń Ogólnych składa się z działalności ubezpieczeniowej w Ameryce Północnej i na rynkach międzynarodowych. Segment „ubezpieczeń na życie i emerytur” obejmuje segmenty: emerytur indywidualnych, emerytur grupowych, ubezpieczeń na życie oraz rynków instytucjonalnych.Segment „Pozostała działalność „obejmuje przychody z aktywów posiadanych przez spółkę i inne podmioty zależne. Segment „Dziedziczone portfele” obejmuje likwidację linii ubezpieczeniowych oraz inwestycje odziedziczone. Spółka została założona przez Corneliusa Vandera Starra w 1919 r., a jej siedziba znajduje się w Nowym Jorku, NY.

Kurs Akcji AIG

 

AIG – wykres i notowania

Logotyp eToro (zielony)

67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

AIG – analiza fundamentalna

 

Historia firmy American International Group (AIG)

American International Group, powszechnie znana jako AIG, to nowojorska firma ubezpieczeniowa działająca w ponad 130 krajach. AIG oferuje ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia hipoteczne, ubezpieczenia majątkowe i emerytalne. Założyciel Cornelius Vander Starr rozpoczął działalność od agencji ubezpieczeń ogólnych, którą założył w 1919 r. w Szanghaju w Chinach. Firma szybko rozwijała się w całej Azji i w 1926 r. Starr otworzył oddział w Stanach Zjednoczonych pod nazwą American International Underwriters (AIU). W 1939 roku firma przeniosła się z Chin do Nowego Jorku.

AIG stała się osobą prawną w 1967 roku jako organizacja parasolowa dla różnych firm ubezpieczeniowych Starr, a w 1969 roku weszła na giełdę.

Po kryzysie hipotecznym z 2008 roku, firma została uratowana finansowo przez Rezerwę Federalną. AIG dysponowała papierami wartościowymi o wartości miliardów dolarów, zabezpieczonymi ryzykownymi spłatami kredytów. W rezultacie, kiedy obniżono jej rating kredytowy, wywołało to szereg wydarzeń, które zasadniczo doprowadziły firmę do bankructwa i skłoniły Bank Rezerw USA do wkroczenia i zapobieżenia jej bankructwu. Ratowanie” AIG przez rząd miało najwyższą wartość w historii Stanów Zjednoczonych i oznaczało, że państwo było zasadniczo jego właścicielem.

Po ratowaniu finansowym AIG skupiła się na zmniejszeniu rozmiarów swojej działalności i sprzedaży części przedsiębiorstwa w celu spłacenia kredytu na ratowanie. W 2012 r., gdy Skarb Państwa sprzedał akcje AIG w ramach serii ofert, rząd Stanów Zjednoczonych został w pełni spłacony, a nawet uzyskał zwrot z inwestycji.

Inwestowanie w akcje AIG: Co musisz wiedzieć

  • Ratunek rządu spowodował spadek cen akcji i przyniósł AIG dużo złego PR. Taki negatywny wizerunek doprowadził do zaniżenia wyceny akcji spółki. Ceny akcji są nadal niedoszacowane w stosunku do średnich cen, co oznacza, że teraz jest odpowiedni moment na ich zakup.
  • W ciągu kilku lat, które upłynęły od ratowania finansowego, AIG spłacił swoje zadłużenie, a dzięki dobremu zarządzaniu i restrukturyzacji osiągnął stabilne tempo wzrostu. AIG jest teraz ulubioną firmą HFM, co oznacza, że całkowicie wyszła z kryzysu z 2008 roku.
  • Istnieje duża szansa, że stopy procentowe wzrosną po latach niskiego wzrostu. Każdy wzrost stóp procentowych jest korzystny dla AIG.

Każdy, kto chce zainwestować w akcje AIG, powinien uważnie śledzić rozwój spółki i przed dokonaniem transakcji przeprowadzić jej analizę.