Akcje BMW

2804

Skrót BMW po niemiecku oznacza Bayerische Motoren Werke zajmuje się produkcją i sprzedażą samochodów i motocykli. Działa poprzez następujące segmenty działalności: motoryzacyjny, motocykle, usługi finansowe i inne podmioty. Segment motoryzacyjny rozwija, produkuje, montuje i sprzedaje samochody i pojazdy terenowe pod następującymi markami: BMW, MINI i Rolls-Royce, a także części zamienne i akcesoria. Segment motocykli koncentruje się na segmencie premium. Segment usług finansowych oferuje finansowanie kredytowe, leasing i inne usługi klientom detalicznym. Segment Inne jednostki obejmuje działalność holdingową i finansującą grupy. Firma została założona 6 marca 1916 roku i ma siedzibę w Monachium w Niemczech.

Kurs akcji BMW

 

Wykres i notowania BMW

Logotyp eToro (zielony)

67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

Prognozy i analiza

 

Akcje BMW – analiza fundamentalna

 

Profil akcji: BMW – Bayerische Motoren Werke AG

BMW AG z siedzibą w Monachium („Bayerische Motoren Werke”) jest jednym z największych na świecie producentów samochodów i motocykli klasy premium. Założona w 1916 roku, posiadająca oddziały w ponad 140 krajach, firma obejmuje również Rolls-Royce’a i MINI.

Bayerische Motoren Werke AG (BMW)
Państwo  Niemcy
Kraj związkowy  Bawaria
Siedziba Monachium
Data założenia 7 marca 1916
Forma prawna spółka akcyjna
Założyciele Gustav Otto i Karl Rapp

BMW Group ściga się w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Republice Południowej Afryki, USA i Chinach. Koncentracja na segmencie luksusowym oznacza, że osiąga ona cele „zwiększenia rentowności” i „wysokich zysków”.

Oprócz opracowywania i produkcji modeli pojazdów, takich jak kabriolety, coupe, samochody kombi, sedany i motocykle, BMW oferuje swoim klientom także takie usługi, jak finansowanie, leasing i zarządzanie aktywami.

Akcje BWM należą do indeksów DAX i Euro Stoxx 50.

Historia spółki:

Firma BMW została założona w 1916 roku jako połączenie trzech niemieckich firm specjalizujących się w produkcji silników.

Na początku jej działalność obejmowała budowanie własnych silników przemysłowych, statków powietrznych oraz silników motocyklowych. Produkcja samochodów rozpoczęła się dopiero w 1929 r.

Obecnie firma ma siedzibę w Monachium w Niemczech i jest jednym z trzech najbardziej znanych producentów luksusowych samochodów na świecie. Należy również do “Niemieckiej Wielkiej Trójki” obok Audi oraz Mercedes-Benz.

Inwestowanie w BMW: Co trzeba wiedzieć

  • Należy do niemieckiego indeksu DAX30.
  • Przed giełdowym debiutem BMW na początku lat 90-tych firma przechodziła różne wzloty i upadki. Jednak dziś jest jednym z trzech najważniejszych producentów samochodów na świecie.
  • Jest właścicielem marek MINI, MG, Land Rover i Rolls-Royce, do której prawa kupiła w 1998 roku za 40 milionów funtów.
  • Jest obecna w ponad 140 krajach na całym świecie.
  • Silniki BMW są znane z wysokiej wydajności i trwałości. Firma zawsze zaczyna opracowywanie nowego samochodu od silnika, wokół którego tworzy resztę samochodu.
  • Projekty BMW skupiają się na obniżeniu poziomu emisji i zwiększeniu wydajności samochodów.
  • Jej przychody nieznacznie spadły w czasie kryzysu finansowego 2008-2009, ale w 2010 roku udało się je odrobić i od tego czasu — stale rosną.
  • Analitycy inwestycyjni oczekują, że BMW powinno mieć wyniki lepsze niż rynkowe. Cena akcji spółki wzrosła o 4,43% w ciągu ostatniego roku.Firma obecnie zatrudnia ponad 112 500 pracowników na całym świecie.
  • Aktualnie przychody wynoszą 77,10 mld euro, a zysk netto — 5,84 mld euro.

Każdy, kto chce inwestować w akcje spółki BMW, powinien wcześniej dokonać starannej analizy warunków rynkowych.