Akcje General Electric (GE) – wykres i notowania

2033

General Electric Company (GE) jest amerykańskim, międzynarodowym konglomeratem zarejestrowanym w Nowym Jorku, z siedzibą w Bostonie. Od 2018 roku spółka działa w następujących segmentach: lotnictwo, służba zdrowia, energetyka, energia odnawialna, przemysł cyfrowy, produkcja dodatków, kapitał podwyższonego ryzyka oraz finanse i oświetlenie.

Kurs Akcji General Electric (GE)

Wykres i notowania GE

Prognozy i analiza

General Electric (GE) – analiza fundamentalna

Państwo Stany Zjednoczone
Stan Massachusetts
SiedzibaBoston
Data założenia15 kwietnia 1892
Forma prawnaspółka publiczna
PrezesH. Lawrence Culp, Jr.
Założyciele Thomas Edison i Charles Coffin
GiełdaNYSE: GE
ISINUS3696041033

General Electric Co. jest zintegrowanym pionowo przedsiębiorstwem użyteczności publicznej zajmującym się wytwarzaniem, zakupem, przesyłem, dystrybucją i sprzedażą detaliczną energii elektrycznej. Przedsiębiorstwo to sprzedaje energię elektryczną i gaz ziemny na rynku hurtowym przedsiębiorstwom użyteczności publicznej, brokerom i sprzedawcom energii elektrycznej. Obsługuje również klientów mieszkaniowych, komercyjnych i niemieszkalnych. Firma została założona w 1888 r., a jej siedziba znajduje się w Portland, OR.

W 2018 r. GE znalazła się na liście Fortune 500 jako 18. co do wielkości firma w USA pod względem przychodów brutto. W 2011 r. GE znalazła się w rankingu Fortune 20 jako 14. najbardziej rentowna firma, ale od tego czasu bardzo słabo radzi sobie na rynku (o ok. 75%), ponieważ jej rentowność spadła. Dwóch pracowników GE-Irving Langmuir (1932) i Ivar Giaever (1973) otrzymało Nagrodę Nobla.

Gdzie kupić akcje General Electric ?

GE jest notowane na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych NYSE, więc musisz mieć konto w amerykańskim domu maklerskim, aby kupować bezpośrednio od GE. Również w Polsce można zarabiać pieniądze, handlując na podstawie notowań tej firmy. Handel taki jest możliwy dzięki instrumentom pochodnym, np. kontraktom CFD lub różnicowym. Nie musisz posiadać kapitału, aby zabezpieczyć całą transakcję, ponieważ kontrakty CFD działają z wykorzystaniem dźwigni finansowej. Pamiętaj, aby sprawdzić historyczne notowania firmy GE, które znajdziesz tutaj, zanim zaczniesz handlować.

Czy warto kupować akcje General Electric ?

Efektywne inwestowanie w akcje spółki GE jest możliwe tylko dzięki wykorzystaniu odpowiednich analiz wykresów i informacji ze świata. Jeśli nie wiesz, jak przewidzieć kurs akcji w przyszłości, zapoznaj się z naszą bezpłatną analizą techniczną. Ponadto zwiększysz swoje szanse na sukces, jeśli wesprzesz swoją analizę podstawowymi informacjami ze świata gospodarki. Poza analizą techniczną należy zwrócić uwagę na: analizę harmoniczną, nadmierne zrównoważenie, ichimoku, akcję cenową.