Akcje z najwyższej półki

1886

W przedsiębiorstwa o dużym potencjale i solidnych podstawach można inwestować zawsze, niezależnie od koniunktury gospodarczej. Tak się składa, że sporo z nich należy do sektora technologicznego, zawsze będącego na samym szczycie innowacyjności. W niniejszym artykule przyjrzymy się najlepszym spółkom notowanym na Wall Street. Chociaż ceny niektórych akcji mogą wydawać się nieosiągalne, nie powinno to nikogo powstrzymać przed zapoznaniem się z pozostałymi…

Facebook Inc. (NASDAQ: FB)

Największa firma z sektora social media na świecie na przekór wszystkim sceptykom stała się najsprawniej radzącą sobie spółką tego roku. Facebook doskonale potrafi torować sobie drogę do lepszych wyników finansowych i zdobywać coraz szersze grono użytkowników. Przekłada się to na kapitalizację rynkową o wartości ponad 380 miliardów dolarów. Akcje Facebooka zanotowały w tym roku wzrost o 30%, a od lipca ich cena sięgnęła rekordowych poziomów. Gigant social media niezmiennie dominuje w przestrzeni reklamowej, dzięki czemu prognozy Goldman Sachs i innych banków dla spółki są bardziej niż optymistyczne. Credit Suisse wręcz oszacował, że cena za akcję FB sięgnie poziomu 170 dolarów.Na chwilę obecną cena jednej akcji wynosi około 130 dolarów.

Alphabet Inc. (NASDAQ: GOOGL)

Akcje firmy-matki Google należą do najdroższych na Wall-Street. Spółka ze zwrotem na poziomie 8% od początku roku udowadnia wszem i wobec, że daleko jej do spowolnienia. Alphabet niedawno podjął dość śmiałą decyzję o wejściu do sektora mobilnego, z premierą sygnowanego w całości przez firmę smartfonu Pixel. Nowe urządzenie spotkało się z bardzo dobrymi recenzjami i może okazać się dla firmy kolejnym potężnym motorem wzrostu. Aplikacje Google już teraz zdominowały większość rynku mobilnego. Mając więc w zanadrzu dodatkowo Pixela, Alphabet skutecznie pokaże swoją siłę w tym wysoce konkurencyjnym środowisku. Jednak z zawrotną ceną sięgającą 800 dolarów za akcję Alphabet nie jest realną opcją dla większości inwestorów. Ale nie ulega wątpliwości, że Google należy do ścisłej czołówki.

Netflix Inc. (NASDAQ: NFLX)

Akcje Netflixa, serwisu oferującego strumieniowy dostęp do treści video, wzrosły w zeszłym tygodniu o 26%, po tym jak okazało się, że przychody spółki w III kwartale b.r. są jeszcze wyższe niż oczekiwano. Firma zwiększyła tym samym kapitalizację rynkową o oszałamiające 11,4 miliardów dolarów. Dzięki hitom takim jak “Stanger Things” w okresie od lipca do sierpnia Netflix przyciągnął o 50% więcej użytkowników niż się można było spodziewać, a międzynarodowa baza klientów wzrosła tym samym o około 3,2 miliony. W samych Stanach Zjednoczonych otwarto 370 tysięcy nowych kont. Serwis dostępny jest na chwilę obecną na ponad 130 międzynarodowych rynkach, w tym na większości głównych. Dochody w III kwartale wzrosły o niemal 32%, do blisko 2,29 miliardów dolarów, sprawiając, że Netlifx stał się jedną z najlepiej zapowiadających się spółek na Wall Street. Jeśli ktoś jeszcze wątpi w siłę telewizji OTT, Netlix to najlepszy dowód, że jest błędzie.

Amazon.com Inc. (NASDAQ: AMZN)

Amazon jest kolejną z tych firm, których akcje trzeba było kupić jakieś 10 lat temu, gdy usługi on-line były jeszcze w powijakach. Dzisiaj jedna akcja AMZN jest warta ponad 830 dolarów. Tylko w tym roku wartość spółki wzrosła o 29%, a ciągu ostatnich 5 lat aż o 277%. Dla inwestorów, których jeszcze stać na zakup tych akcji, spółka niesie ze sobą potężne możliwości. Ze względu na boom w sektorze cloud computing Goldman Sachs oszacował, że akcje zdrożeją o kolejne 130 dolarów.Tak się bowiem składa, że Amazon jest na tym rynku liderem i 31% z niego należy do platformy Amazona (Amazon Web Services). Tym samym pozostawia znacząco w tyle IBM, Google i Microsoft. Amazon nadal rozszerza zakres usług on-line, co daje spółce jeszcze bardziej optymistyczne perspektywy.

Nvidia Corporation (NASDAQ: NVDA)

Powiedzieć, że ten rok jest dla Nvidia Corporation przełomowy, to zdecydowanie za mało. Cena akcji spółki podrożała w sierpniu o niemal 12%, rosnąc trzeci miesiąc z rzędu, natomiast od początku roku wzrosła aż o 109%. Nvidia ma siedzibę w Kaliforni. Jest jednym z największych na świecie producentów procesorów graficznych i skupia się na gamingu, rozwiązaniach do profesjonalnej wizualizacji, centrach danych i motoryzacji. Każdy z tych segmentów ma olbrzymi potencjał rozwoju. Spółka odniosła olbrzymie zwycięstwo, ogłaszając, że jej rozwiązania serwerowe będą stosowane przez Tesla Motors.W ostatnich kwartałach Nvidia zarobiła więcej niż kiedykolwiek, zwiększając sprzedaż w segmencie motoryzacyjnym o 68%. Nie ma najmniejszych wątpliwości – Nvidia należy do najlepszych.

Forex