Akcje Renault

1952

Renault zajmuje się produkcją pojazdów. Oferuje samochody osobowe, pojazdy użytkowe, pojazdy elektryczne i pojazdy sportowe. Działa za pośrednictwem następujących marek: Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine i LADA. Firma została założona przez Louisa Renault w 1898 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Boulogne-Billancourt we Francji.

Akcje Renault – wykres i notowania

Akcje Renault – analiza fundamentalna

Historia firmy Renault

Renault jest francuskim producentem szerokiej gamy samochodów osobowych i dostawczych. Firma została założona w 1899 roku przez Louisa, Marcela i Fernando Renault. Na początku, Louis był odpowiedzialny za projektowanie i produkcję, a jego bracia byli odpowiedzialni za biznes i zarządzanie.

Bracia Renault rozszerzyli swoją działalność, wykorzystując przemysł motoryzacyjny do promocji. Marcel i Louis uczestniczyli w wyścigach, ale Marcel zginął w wypadku podczas wyścigu w 1903 roku. Renault ma długą tradycję uczestnictwa w wyścigach Formuły 1 i jest trzecim największym producentem w swojej historii (165). Formuła 1 i wyścigi samochodowe nadal mają znaczący wpływ na reputację Renault.

W 1994 roku firma dokonała pierwszej oferty publicznej i wystartowała na paryskim torze wyścigowym. Państwo francuskie jest właścicielem 15 % akcji spółki. Nissan jest również właścicielem 15 % akcji bez prawa głosu, a Renault posiada 43 % akcji Nissana z prawem głosu. Jest to rezultat sojuszu Renault-Nissan, który rozpoczął się w 1999 roku i doprowadził do powstania czwartej co do wielkości grupy producentów samochodów na świecie.

Sojusz Renault-Nissan jest obecny na wszystkich głównych rynkach: Ameryka Północna, Japonia, Indie, Chiny i Rosja.

Inwestowanie w akcje Renault: To, co musisz wiedzieć.

  • Kwartalne i roczne sprawozdania finansowe Renault są kluczowymi wskaźnikami wyników i potencjału. Inwestorzy powinni uważnie śledzić takie raporty, a także wszelkie wiadomości i zdarzenia, które mogą mieć wpływ na kursy akcji.
  • Inne czynniki, które mogą mieć wpływ na wartość akcji Renault to: nowe modele pojazdów, innowacje techniczne i nastroje konsumentów.
  • Zdolność Renault do wejścia na rynki wschodzące będzie miarą jego przyszłego sukcesu. Na przykład Indie stanowią ważny element globalnej strategii sojuszu Renault-Nissan. Renault dąży do zwiększenia swojego udziału w indyjskim rynku samochodowym.
  • Firma Renault-Nissan koncentruje się na rozwoju technologii pojazdów elektrycznych i zainwestowała miliardy dolarów w różne projekty rozwoju pojazdów elektrycznych. Przyszły popyt i innowacje techniczne na rynku pojazdów elektrycznych odegrają ważną rolę w sukcesie Renault i cenach akcji.
  • Zaangażowanie Renault w wyścigi samochodowe, rozwój pojazdów elektrycznych i wejście na nowe rynki są ważnymi czynnikami, które należy śledzić przed transakcją. Każdy, kto jest zainteresowany inwestowaniem w akcje Renault, powinien przeprowadzić pełną analizę spółki.