Giełda Bittrex

1001

Giełda Bittrex jest to jedna z największych i najpopularniejszych amerykańskich giełd kryptowalut na świecie, która rozpoczęła działalność w 2013 roku z inicjatywy Billa Shihar, Richie Lai i Ryana Hentza. Jej siedziba znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w Las Vegas. Daje użytkownikom możliwość handlu ogromną liczbą par, ponieważ ma do dyspozycji 190 kryptowalut.

PrzemysłWymiana kryptowalut
Założona2013
Główna siedzibaSeattle , Waszyngton, Stany Zjednoczone
ProduktyWymiana kryptowaluty
WłaścicielBill Shihara
Stronie internetowejbittrex .com

Płatności i wypłaty

Na giełdzie Bittrex nie można kupować / sprzedawać kryptowalut za pomocą walut FIAT, ale Bittrex zapewnia pary oparte na Tethet (USDT) lub krypto-walucie, która jest odpowiednikiem amerykańskiego USD. Przelewy są księgowane po 16:00 czasu PST w stosunku 1 do 1, tj. 1 $ = 1 USDT (Tethet). Użytkownicy posiadający zweryfikowane konto Enhanced Verified Bittrex mogą kupić USDT w wysokości 100 000 USD lub więcej, korzystając z prośby o wsparcie, a następnie dokonać przelewu. Dzienny limit wypłat oferowany przez Bittrex jest bardzo wysoki. Pokazuje to stosowanie profesjonalnych zabezpieczeń przed atakami i próbami kradzieży funduszy. Każdy, kto ma w pełni zweryfikowane konto i włączono zabezpieczenia 2FA, może wypłacić 100 BTC dziennie. Bittrex dzięki wydajnej i zautomatyzowanej platformie monitorowania pozwala zapewnić użytkownikom najszybsze dostępne transakcje, a także aktualizować informacje o saldzie, handlu i portfelu.

Prowizja i handel 

Inwestorzy na giełddzie Bittrex muszą zapłacić 0,25% prowizji od każdej transakcji. Oferta kupna / sprzedaży kryptowalut musi wynosić co najmniej 100 000 Satoshi.

Polityka Anti-Money Laundering (AML) & Know Your Customer (KYC)  

Giełda Bittrex i wszystkie operacje na niej prowadzone podlegają przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych i podlegają prawu stanu Waszyngton. Bittrex przestrzega ustawy o tajemnicy bankowej, ustawy o sankcjach gospodarczych oraz innych wymogów prawnych i regulacyjnych, dzięki czemu usługi nie są wykorzystywane do prania pieniędzy, wsparcia terrorystycznego, oszustw lub innych nielegalnych działań. Wszystkie spory są rozstrzygane przez Sąd Rejonowy Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Zachodniego Waszyngtonu lub Sąd Hrabstwa King.

Weryfikacja i zabezpieczenia

W październiku 2017 r. Bittrex rozpoczął losową weryfikację użytkowników uniemożliwiając możliwość wypłat do momentu zweryfikowania konta. Jednocześnie umożliwiło włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) za pomocą aplikacji Google Authenticator. Aby zachęcić tę funkcję do włączenia dla użytkowników bez włączonej funkcji 2FA, Bittrex zmniejszył swoje limity wypłat. Do weryfikacji potrzebujesz paszportu, dowodu osobistego lub prawa jazdy oraz kamery internetowej.

Wady i zalety giełdy Bittrex

Zalety

Główną zaletą wymiany Bittrex jest szeroki zakres używanych narzędzi analizy technicznej. W celu zwiększenia innowacyjności w dziedzinie blockchain, Bittrex obsługuje zarówno nowe, jak i uznane zespoły blockchain, stwarza możliwości dla coraz większej selekcji technologii blockchain i tokenów cyfrowych. Ogromnym plusem jest duży wybór tokenów do wymiany. Wszystkie nowe tokeny cyfrowe wymienione na platformie handlowej Bittrex są zawsze poddawane rygorystycznej weryfikacji. .

Wady

Pod względem wizerunkowym Bittrex miał kilka nieszczęść związanych z trudną obsługą klienta i częstym zawieszaniem portfeli magazynowych. Opłata transakcyjna w wysokości 0,25% stawia Bittrex na czele najdroższych platform wymiany kryptowalut. Patrząc na interfejs giełdy Bitterx, mimo że nie wyróżnia się niczym specjalnym, przyciąga coraz więcej klientów.