BREXIT – Co oznacza dla Polski? (webinar)

unia europejska

1470

Dnia 23 czerwca w Wielkiej Brytanii odbędzie się referendum dot. ewentualnego wystąpienia ze wspólnoty Unii Europejskiej. Najważniejszy głos w tej sprawie będą mieli biznesmeni, którzy prowadzą swoje przedsiębiorstwa właśnie na wyspach. To także ważna kwestia dla Polski i polskiej gospodarki.

Zapewne nikt nie lubi diametralnych zmian, które niewiadomo czy przyniosą korzystny rezultat dla zainteresowanych. Brytyjczycy to naród, który podejmuje decyzje i działania bardzo wolno, ale myśli długofalowo.

Panuje powszechna opinia wśród biznesmenów w UK, że ok. 70% biurokracji pochodzi właśnie z Unii. Brytyjczycy nie cierpią biurokracji, zwłaszcza w biznesie i nie do końca sobie z nią radzą. Nadmiar „papierkowej roboty” powoduje, że przeciętny brytyjski przedsiębiorca mimo, że boi się zmian, ale także dostrzega benefity z bycia we Wspólnocie UE, może zagłosować przeciw niej.

Wielka Brytania obecnie jest jedynym krajem w Europie, który w perspektywie około 10 lat skorzystałaby na wyjściu z Unii – potwierdziło to wielu różnych przedsiębiorców i parlamentarzystów. Jednakże tak naprawdę nikt nie wie co może się w ciągu tego czasu wydarzyć – np. spadek eksportu, słaba waluta, cła, inflacja, problem ze znalezieniem pracowników itd. Warto też dodać, że duża część tego importu pochodzi z krajów Unii. Zatem UE nie może sobie pozwolić na stratę takiego partnera i będzie walczyć o jego pozostanie.

Istnieją plusy i minusy płynące z uczestnictwa we Wspólnocie UE. Wielka Brytania to nie tylko biznes. Biorąc pod uwagę przekrój całego społeczeństwa jest duża szansa na to, że jednak Brytyjczycy zagłosują za wyjściem z UE.

WIĘCEJ INFORMACJI

Zbliżające się referendum na Wyspach Brytyjskich elektryzuje media w całej Europie – Nas także! Piotr Głowacki – założyciel serwisu Infoinwestor.pl oraz viceprezes Fundacji FxCuffs przedyskutuje całą sytuacje wraz z Jackiem Kubrakiem, który na rynku finansowym działa od czerwca 1992 roku. Podczas specjalnego webinaru dot. BREXITu poruszą tematy plusów i minusów przyszłego wyniku Referendum, jakie płynęłyby konsekwencje dla UE oraz Świata w momencie wystąpienia UK ze Wspólnoty, co mówią wykresy a także dlaczego Bruksela milczy.

Zapraszamy na specjalny WEBINAR, który odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca (3 dni przed Referendum w UK) o godzinie 20:00. Wystarczy zarejestrować się klikając w poniższy link przyłączając się do dyskusji nt. BREXITu oraz konsekwencji dla Polski płynących z ewentualnego wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.