Commerzbank

1255

Commerzbank AG jest czwartym co do wielkości bankiem w Niemczech pod względem aktywów ogółem, po Deutsche Bank , DZ Bank i KfW . Commerzbank to bank specjalizujący się w bankowości komercyjnej, bankowości korporacyjnej i bankowości inwestycyjnej . Jest notowany na giełdzie we Frankfurcie (CBK: Xetra) i jest częścią indeksu MDAX .

Commerzbank AG jest obecny na rynkach kapitałowych i głównych giełdach światowych poprzez dział bankowości inwestycyjnej Corporates & Markets, który powstał po integracji działalności banku inwestycyjnego Dresdner Kleinwort w Niemiecka grupa, po przejęciu Commerzbanku, banku macierzystego, Dresdner Bank, we wrześniu 2009 r .

Commerzbank utrzymuje międzynarodową sieć oddziałów w Niemczech , Stanach Zjednoczonych , Hiszpanii , Luksemburgu , Polsce , Wielkiej Brytanii i Szwajcarii , a także spółkę zależną Eurohypo .

Forma prawnaAktiengesellschaft
Data założenia1870
Państwo Niemcy
Kraj związkowy Hesja
SiedzibaFrankfurt nad Menem
PrezesMartin Zielke
Rodzaj bankubank uniwersalny
ISINDE000CBK1001

Szeroki zakres usług

Commerzbank zapewnia pełen zakres usług, w tym działalność detaliczną, usługi biznesowe i bankowość inwestycyjną. Uzupełniają je usługi maklerskie i leasingowe, zarządzanie aktywami i działalność na rynku nieruchomości. Comdirect należący do tej instytucji jest jednym z wiodących domów maklerskich w Europie i bankiem internetowym.

Commerzbank koncentruje się na rynku niemieckim, gdzie ma ponad 700 oddziałów, oraz innych krajach europejskich, w tym z centralnej i wschodniej części kontynentu. Ważne miejsce zajmuje także rynek północnoamerykański. Bank we Frankfurcie, obsługujący około 6 milionów klientów, jest bezpośrednio obecny w 43 krajach.

Historia Commerzbanku

Commerzbank został założony przez bankowców kupieckich w 1870 roku w Hamburgu . Połączył się z bankiem Berliner Bank i przeniósł swoją siedzibę do Berlina w 1905 r. Po II wojnie światowej przeniósł swoją siedzibę do Düsseldorfu, aw 1958 r. Do Frankfurtu, finansowego miasta Niemiec.

Commerzbank był pierwszym niemieckim bankiem, który założył oddział w Nowym Jorku w 1971 r. , Jednak w 2004 r. Jednostka ta zmniejszyła się z powodu zamknięcia działu korporacyjnego Commerzbank Securities, dedykowanego bankowości inwestycyjnej .

W sierpniu 2008 r. Commerzbank ogłosił przyszłe przejęcie Dresdner Bank w drodze zakupu akcji. Commerzbank kupił wszystkie te akcje pod koniec 2009 roku. Ponieważ Dresner Bank jest spółką zależną Allianz, ta ostatnia zatrzymuje 30% akcji Commerzbanku po sfinalizowaniu zakupu.