Eur Exchange

Exchange Wymiana Walut

1559

Euro to wspólna waluta państw tworzących strefę euro w Unii Europejskiej oraz w 11 krajach i terytoriach nienależących do UE (Watykanie, Monako, San Marino, Andorze, Kosowie, Czarnogórze) oraz we francuskich posiadłościach na Atlantyku i Oceanie Indyjskim.

Dzięki kantorom internetowym i brokerom forex wymiana waluty euro na przykład na złotówki staję się dużo tańsza niż w tradycyjnym banku. Nie wszyscy klienci mają świadomość istnienia takiej usługi i wciąż wymieniają walutę po dużo wyższych spreadach.

Spread

Spread jest to różnica między kupnem, a sprzedażą. Spread stanowi prowizję dla banków. Waluta w tym przypadku jest ich towarem.

Wymiana Euro na Złotówki

Wymiana oznacza transakcję finansową. W parze walutowej EUR/PLN walutą bazową jest euro, a kwotowaną polski złoty. Jeżeli posiadamy złotówki i chcemy je wymienić na euro to musimy dokonać transakcji sprzedaży złotówek i tym samym kupić euro (zachodzi wymiana-exchange).

Na rynkach walutowych jako waluty bazowe najczęściej wykorzystuje się waluty o dużym znaczeniu międzynarodowym, takie jak:

– dolary USA,
– euro,
– franki szwajcarskie,
– funty szterlingi,
– jeny japońskie.

Obecnie istnieje wiele internetowych kantorów, które umożliwiają klientom tani i bezpieczny sposób wymiany pieniędzy. Kantory wymiany (exchange) udostępniają specjalne kalkulatory, które w czasie rzeczywistym dają możliwość sprawdzenia aktualnego kosztu transakcyjnego

Jak zacząć wymianę (exchange)?

Wystarczą trzy proste kroki, aby wymienić walutę w kantorach

  • Zarejestruj się (instrukcja rejestracji)
  • Dodaj swoje rachunki bankowe (instrukcja dodawania rachunku)
  • Wymień walutę (instrukcja zawierania transakcji)