IEO – Initial Exchange Offering

811

Wstępna oferta wymiany (Initial Exchange Offering), zwana potocznie IEO, jest zbiorem funduszy, którym zarządza giełda. W przeciwieństwie do początkowej oferty monet (ICO), w której zespół sam prowadzi zbiórkę pieniędzy, wstępna oferta wymiany oznacza, że ​​pozyskiwanie funduszy będzie prowadzone na dobrze znanej platformie pozyskiwania funduszy na giełdzie, gdzie użytkownicy mogą kupować tokeny za pomocą środki bezpośrednio z własnego portfela wymiany. 

Gorączka ICO w 2017 r. Okazała się bardzo ryzykownym środowiskiem dla osób chcących wziąć udział w nowych wydaniach tokenów projektu blockchain, od przypadkowego wysłania środków do niewłaściwego portfela lub niektórych zespołów projektowych uciekających z funduszy.

Jakie są zalety IEO?

Dla użytkownika IEO jest łatwy do udziału, ponieważ nie musi on zarządzać transakcjami w sieci z różnymi portfelami na różnych blockchainach. Zamiast tego użytkownik potrzebuje tylko konta na giełdzie i niektórych środków na swoim koncie i może w pełni uczestniczyć w interfejsie zaufanej witryny. Ponadto giełda opiera swoją reputację na projektach na swojej platformie, oferując wyższy stopień zaufania do projektu.

W przypadku projektu, który ma na celu pozyskanie funduszy, Initial Exchange Offering oferuje obietnicę natychmiastowej bazy użytkowników, która może zobaczyć ich produkt, i w zależności od liczby odbiorców giełdy może oznaczać, że projekt może zmniejszyć ich zewnętrzne ścieżki marketingowe w celu pozyskiwania funduszy, umożliwiając im skupić się tylko na rozwoju ich produktu.