Interesujesz się rynkiem złota?

1103

Czy jesteś zainteresowany rynkiem złota? Zanim zainwestujesz w prawdziwe złoto, powinieneś spróbować zainwestować w instrumenty finansowe przedstawione w tym artykule.

Myśląc o inwestowaniu w złoto, większość ludzi wyobraża sobie sejf pełen błyszczących sztabek. Ludzie o bardziej żywej wyobraźni wyobrażają sobie wspomniane bary znajdujące się w ukrytych sklepieniach na Kajmanach. Tak, możesz inwestować w złoto w ten sposób, ale istnieją bardziej wygodne i skuteczne sposoby inwestowania w żółtą rudę.

Poniżej znajdują się trzy z nich, które nie wymagają zakupu ani przechowywania złota.

Inwestowanie w kontrakty terminowe na złoto

Sztabki złota są przedmiotem handlu od tysięcy lat, ale kontrakty futures dostępne na sieciowych platformach inwestycyjnych są dziś znacznie wygodniejszym sposobem inwestowania w złoto. Zasadniczo wartość jednego kontraktu futures odpowiada 100 uncjom. Jedną z najpopularniejszych giełd, na których można inwestować w kontrakty futures, jest amerykańska giełda w Chicago (Chicago Mercantile Exchange (CME).

Dostęp do złota poprzez rynek walutowych transakcji kasowych

Rezultatem rozwoju i rozpowszechnienia internetowych platform maklerskich jest dostęp do rynku złota za pośrednictwem rynku transakcji walutowych spot. Platformy te zapewniają inwestorom dostęp do wielu różnych rud. W rzeczywistości inwestor korzystający z platform inwestycyjnych nie kupuje ani nie sprzedaje fizycznego złota, ryzykuje jedynie wahaniami kursów walut.

Inwestowanie w kontrakty CFD na złoto

Kontrakty różnicowe (CFD) to kolejny popularny sposób kupowania i sprzedawania złota. Kontrakt na różnicę (CFD) to umowa między inwestorem a brokerem, który zobowiązuje się do wymiany kwoty równej różnicy między ceną otwarcia a zamknięciem pozycji. Straty i zyski nie odnoszą się do fizycznie dostarczonych surowców, ale do kwoty pieniędzy płatnych na koniec umowy. Dlatego inwestor nie ma dostępnych materiałów fizycznych. Podobnie jak w przypadku transakcji spot, kontrakty CFD zapewniają elastyczność i wygodę.

Niezależnie od ścieżki, powinieneś wiedzieć, że na rynku jest dziś wiele opcji inwestowania w złoto. Żadne z nich nie wymaga inwestowania w złoto w postaci sztabek. Wybrana strategia powinna zależeć od głównych celów inwestowania w szlachetne rudy. Czy Twoim celem jest dywersyfikacja portfela inwestycyjnego? A może podejmujesz ryzyko związane ze zmiennością kontraktów na złoto? Jeśli są to twoje cele, powinieneś rozważyć inwestowanie w kontrakty futures, spot i CFD. Tego rodzaju rozwiązania mogą być bardziej skuteczne niż kupowanie fizycznych prętów.

Bez względu na wybraną opcję złoto jest obecnie jednym z najpopularniejszych instrumentów inwestycyjnych na rynku. W przeciwieństwie do innych wartości złoto jest odporne na próbę czasu. Ruda ta odgrywa również rolę tezauryzacji i jest instrumentem stosunkowo niskiego ryzyka, dobrym na okresy większej niepewności.