Inwestowanie z niewielkim depozytem

1240

Każda osoba, która zaczyna interesować się rynkiem finansowym, wierzy, że na handel potrzebne są niewiarygodnie duże fundusze. I tu leży błąd, a mianowicie budujemy złe przekonanie. Na samym początku zaczynamy martwić się o środki, które posiadamy, a nie o to, jak je przydzielić na fakturze. Zapewniam cię, że rozpoczęcie handlu niewielkim depozytem ma wiele zalet, które przytoczę nieco później. Zasługą nie jest kwota, którą mamy na fakturze, ale sposób jej wykorzystania. Możemy czuć, że znajdujemy się w nieco gorszej sytuacji, ponieważ nie dysponujemy odpowiednią ilością środków, które to umożliwią. Handel „profesjonalny”, choć jest to tylko iluzja stworzona przez nas samych, ponieważ skupiamy się na niewłaściwych czynnikach, przecież z matematycznego punktu widzenia nie ma różnicy między zarobkami w wysokości 10%, zmienia się tylko wartość.

Jak poradzić sobie z inwestowaniem za pomocą małego depozytu?

Mogę powiedzieć, że posiadanie niewielkiego depozytu to wyzwanie – wiem, ponieważ miałem je na początku mojej ścieżki inwestycyjnej. Jest to problematyczny tryb naszego obrazu pt. „Gdybym tylko miał więcej funduszy, mógłbym szybciej zarabiać …” itd., Jest to całkowite nieporozumienie, ponieważ posiadanie większej ilości funduszy w czasie nieostrożności może zakłócić nasz pokój, który jest niezwykle potrzebny w handlu i wprowadzić trochę zamieszania na temat naszych oczekiwań. Chodzi o to, że jeśli nie możemy poradzić sobie z obrotem niewielkim depozytem, ​​nie możemy tego zrobić, wybierając większe kwoty. Nasz rachunek zysków i strat jest również wielką zaletą przy wyborze kapitału. Faktycznie, możemy pomnożyć zgromadzony depozyt w ciągu tygodnia, dwóch, ale jednej błędnej decyzji, jednego spotkania Fed lub EBC, a my oddamy wszystko rynkowi. Jednak naszą rentowność należy mierzyć w dłuższej perspektywie, co jest również priorytetem dla inwestorów chcących zarabiać na rynku walutowym. Mam na myśli pewną standaryzację zysków, które czerpiemy z rynku walutowego. Możemy więc założyć, że więcej pieniędzy na transakcje nie przyspieszy możliwości zostania zarabiającym inwestorem, a z drugiej strony nawet niewielki depozyt może nas nauczyć pokory, cierpliwości i właściwego podejścia do rynku.

Musimy zdawać sobie sprawę, że handel walutami nie jest łatwym, prostym i przyjemnym zajęciem – nie porzucimy pracy w ciągu dnia i nie zostaniemy władcami świata – ale przy odpowiednim podejściu, cierpliwości, zgodności z zasadami możemy naprawdę zrobić dużo dobrego. Nie tylko w sensie materialnym, ale także w naszym charakterze, nad którym będziemy stale pracować w okresie handlu. Dlatego pierwszą rzeczą, która powinna zmienić podejście, powinna być zmiana naszego myślenia z „chce zarobić dużo pieniędzy” na „jak zarobić dużo pieniędzy?” Kiedy zmienimy podejście, z łatwością odczujemy zmianę tego, na czym się skupiamy. Istnieje wiele problemów, które powodują duży rachunek. Między innymi pokusa nadużyć, nadmiernej dźwigni finansowej, nadmiernego handlu, zbyt dużego ryzyka, które powinniśmy wyjątkowo obserwować, zarządzanie ryzykiem jest niezwykle ważną kwestią. Konieczne jest przełączenie trybu myślenia z „pieniędzy” na „następny etap – proces”, więc skupimy się na działaniu, nie wyobrażając sobie, jak by to było.

Zalety małego depozytu

Kilka zalet dotyczących niewielkiego depozytu. Przede wszystkim naucz nas pokory i cierpliwości. Przeniesienie faktury będzie mało prawdopodobne. Ponadto nie będziemy klikać jak szaleni, ale poczekamy na moment, aby zawrzeć odpowiednią transakcję, handel będzie obarczony niskim ryzykiem, ponieważ w przeciwnym razie po prostu nie zbudujemy cennego portfela. Pieniądze nie będą nas motywować – nie skupimy się na nich, ale na nauce i czasie transakcji. Ponadto nie będziemy koncentrować się na nadrabianiu strat, ponieważ statystycznie doprowadzi to do dalszych strat, więc będziemy obserwować naszą pozycję. Druga strona monety to jedna poważna wada – potrzebujesz trochę więcej cierpliwości. Poniżej znajduje się wyciąg z rachunku rzeczywistego, który rozpoczął się od początkowej wpłaty w wysokości 200 PLN.

Inwestowanie z małym depozytem początkowym

Przy niewielkim depozycie przeznaczonym na inwestowanie na giełdzie możemy poczuć się, jakbyśmy robili jeden krok do przodu, dwa do tyłu i tak na przemian. Wychodzimy na tak zwane „Stabilne zero”, ale jeśli skupimy się na utrzymaniu zysków i budowaniu portfela w perspektywie długoterminowej, nasza strategia i niewielki depozyt powinny przynieść owoce, co również będzie oznaczało dla nas wiele satysfakcji, oraz skupimy się na możliwych błędach naprawczych, które popełniliśmy na małym kapitale, aby nie powtarzać ich, gdy na nasze konto wpłynie większa kwota.

Podsumowanie handlu z małym depozytem

Handel, niewielka wpłata nie jest wadą, jest to proces niezwykle przydatny, gdy stawiamy pierwsze kroki, a zwłaszcza brak konsekwencji w tym, co robimy. Jak duże jest to konto, nie jest bardzo ważne, ponieważ jeśli mamy milion na koncie, a nie wiemy dokładnie, jak inwestować i jakich zasad się trzymać, żadne fundusze ze świata nie uczynią nas milionerami i nauczy nas zarabiać. Dlatego pozostaje nam doskonalenie i uczenie się. Czas przestać koncentrować się na tym, jak stać się bogatym i kiedy rzucić pracę, i zacząć cieszyć się nauką i ścieżką, którą musimy iść, aby zbierać zyski z rynku kapitałowego.