Jak inwestować w siebie?

868

Inwestycja w siebie jest zdecydowanie jednym z najbardziej dochodowych biznesów w życiu każdego człowieka. Jest to gwarancja przyszłych korzyści zarówno osobistych, jak i zawodowych. W tym artykule możesz przeczytać, jakie kroki podjąć, aby stać się bardziej kreatywną osobą. Możesz robić niesamowite rzeczy w swoim życiu. Musisz tylko chcieć.

Rozwiń swoje umiejętności

Inwestowanie w siebie może przybierać różne formy. Jednak nie jest zbliżony do edukacji dotyczącej określonego zawodu i niekoniecznie musi przybrać oficjalną formę. Dodatkowe działania: szkolenia, warsztaty, konferencje, szczególnie certyfikowane, są zawsze wartościową inwestycją. Możesz w nich uczestniczyć stacjonarnie lub online.

Jeśli chcesz specjalizować się w określonej dziedzinie wiedzy, oprócz udziału w szkoleniach, czytaj książki, artykuły i badania – wszystko, co jest związane z tematem, który chcesz zgłębić. Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami, śledź blogi ekspertów.

Poznaj swoją kreatywność

W każdym z nas są warstwy niewykorzystanej kreatywności. Dostarczając naszemu umysłowi nowe bodźce, wpływamy na rozwój osobisty i zawodowy. Najlepszym sposobem na pobudzenie umysłu będzie robienie nowych rzeczy.

Na przykład:

 • Naucz się nowego języka obcego
 • Zapisz się na kurs gotowania
 • Napisz coś, np. historia, recenzja, ebook
 • Poznaj świat zewnętrzny: spróbuj ogrodnictwa, obserwuj ptaki lub zacznij fotografować krajobrazy
 • Zacznij grać na wybranym instrumencie
 • Wybierz formę aktywności, której dotychczas nie próbowałeś i jak najlepiej wykorzystaj swój czas. Nie będziesz musiał długo czekać na korzyści płynące z tej nowej formy aktywności.

Pielęgnuj swoje ciało i umysł

Odżywiając swoje ciało i umysł w przyszłości, staniesz się silniejszy fizycznie i psychicznie. Będziesz miał więcej siły, pomysłów i energii.

Aby rozwinąć zdolności intelektualne:

 • Czytaj gdziekolwiek i wszystko, co możesz zdobyć
 • Dowiedz się o kulturze; uczestniczyć w przedstawieniach, słuchać różnych stylów muzycznych, podróżować, dołączać do organizacji lub grup ludzi z różnych środowisk.
 • Otwórz umysł: rozmawiaj z tymi, którzy się z tobą nie zgadzają. Spójrz na argumenty przytaczane przez przeciwnika i spróbuj zrozumieć inny punkt widzenia.
 • Graj w gry słowne i planszowe zawierające strategię lub wykonuj proste obliczenia matematyczne.
 • Podobnie jak umysł, pamiętaj, aby również pielęgnować swoje ciało.

Jeśli chcesz zachować formę, to:

 • Zapewnij organizmowi paliwo: kupuj i jedz zdrowe jedzenie tak często, jak to możliwe. To, co jesz, wpływa na zasoby energetyczne i zdolność do rozwijania większej liczby umiejętności. Pamiętaj – jesteś tym, co jesz.
 • Nie przeciążaj ciała do granic możliwości: codziennie znajdź czas odpoczynku po pracy. Stałe obowiązki powodują stres, który szkodzi twojemu ciału.
 • Zadbaj o swoje zdrowie: gdy jesteś chory – idź do lekarza. Nie odkładaj wizyty. Jeszcze lepiej: środki zapobiegawcze. Weź witaminy, zwracaj uwagę na sygnały wysyłane przez twoje ciało.
 • Zadbaj o swój wygląd: idź do fryzjera lub do sklepu z odzieżą – wybierz te rzeczy, które sprawią, że poczujesz się atrakcyjnie i pewnie.

Jak znaleźć czas na inwestowanie w siebie?

Znalezienie czasu na dodatkowe działania nigdy nie jest łatwym zadaniem. Wszyscy mamy tak wiele obowiązków każdego dnia, że ​​wydaje się prawie niemożliwe, aby wycisnąć trochę więcej z 24 godzin. Aby to zmienić, spójrz na swój plan. Jeśli chcesz zobaczyć, na co tracisz najwięcej czasu, poświęć cały dzień na nagrywanie tego, co robisz. Sprawdź, co panuje i jak możesz zmienić ten sposób spędzania czasu. Gdy spojrzysz krytycznie na swoją codzienną rutynę, na pewno znajdziesz rzeczy, na które tracisz czas, i które możesz wykorzystać do dekoracji czegoś niesamowitego.

Inwestycja w siebie zawsze się opłaca

To, jak będzie wyglądać nasza przyszłość, zależy od chęci i umiejętności inwestowania w siebie. Czas poświęcony na rozwój pozwala poczuć prawdziwą różnicę w życiu prywatnym i zawodowym. Zamiast nieustannie marzyć o wielkim sukcesie, skup się na podejmowaniu małych kroków, które doprowadzą Cię na sam szczyt. Określ, co chcesz uzyskać lub co chcesz uzyskać w życiu, bez względu na to, gdzie jesteś. Zrób plan: weź kartkę papieru i zapisz rzeczy, które chcesz osiągnąć. Niech będzie to lista rzeczy, które naprawdę chcesz robić. A co najważniejsze: uwzględnij wdrożenie swojego planu w codziennej rutynie. Ale strzeż się! Nie chodzi o produktywność przez cały dzień i na co dzień. Lepiej skoncentruj się na eliminowaniu nawyków, które szkodzą twojej produktywności, i wykorzystaj czas spędzony na robieniu czegoś naprawdę fascynującego!