Jak nie tracić pieniędzy na giełdzie ?

1226
Jaki jest największy powód, dla którego większość inwestorów traci pieniądze na rynku? To proste: robią za dużo – za dużo myślą, zbyt często spoglądają na wykresy, za dużo handlują, ryzykują często zbyt dużą część kapitału i tak bez końca.

Jak nie tracić na giełdzie?

Najskuteczniejsi inwestorzy i inwestorzy naszych czasów spędzają 99% swojego czasu, czekając na okazje i przeglądając instrumenty finansowe lub konkretne rynki, a nie handlując nimi non stop. Około 1% ich wysiłków jest poświęconych realizacji transakcji i zarządzaniu nimi. Innymi słowy, przez większość czasu nic NIE robią. Czy możesz powiedzieć to samo o sobie? A może spędzasz 99% czasu na przeprowadzaniu transakcji i zarządzaniu nimi, a tylko 1% spędzasz na czekanie na otwarcie pozycji?

Jako inwestor powinieneś wiedzieć, że dobry styl inwestowania charakteryzuje się niską częstotliwością transakcji i silnym przekonaniem, że transakcja będzie udana. Dlaczego więc powinieneś zastosować podobne podejście w swojej branży? Przeczytaj, aby dowiedzieć się …

1. Giełdę trzeba rozumieć i czuć

Można przewrotnie powiedzieć, że giełda jest dla wszystkich, ale nie dla wszystkich. Podstawowe zasady jego działania nie są tajną wiedzą i można je łatwo opanować bez specjalnych kwalifikacji, a inwestowanie w ogóle sprowadza się do sprzedaży papierów wartościowych droższych niż kupiłeś. Jednak nie wszyscy to odczuwają, podobnie jak nie każdy czuje się dobrze jako sprzedawca, inżynier lub menedżer. Mówiąc o zrozumieniu, nie mamy również na myśli określonego zestawu wiedzy, ale raczej koncepcję podobnego odczucia. Trudno jest osiągnąć sukces w obszarze, w którym nie wiemy dokładnie, o co chodzi, jaki jest mechanizm jego działania. To uczucie i zrozumienie obejmuje również zaakceptowanie tych zasad i uświadomienie sobie swojej roli w tym mechanizmie. Nie brakuje inwestorów, którzy czują się manipulowani, wykorzystywani, a nawet oszukani przez nieznane siły. W rzeczywistości próbują obwiniać kogoś lub kogoś za własne niepowodzenia i błędy. Ten typ gracza rzadko osiąga zysk i prawie nigdy nie odczuwa satysfakcji z inwestycji.

2. Najważniejszy jest kapitał, a nie zysk