Gdy kariera pokerzysty nie jest ci pisana

1138

Świat pokera może być bardzo atrakcyjny, szczególnie dla młodzieży poniżej 20 roku życia. Ale pytanie brzmi: co dalej? Przez lata, media pokerowe namalowały wspaniały obraz branży, przekonując ludzi z talentem i odrobiną szczęścia, aby mogli żyć w luksusie z pokerem, i prawdopodobnie w ciągu kilku lat, aby wygrać więcej pieniędzy niż większość z nas kiedykolwiek zarobi. Ale rzeczywistość jest brutalna.

Nawet najlepsi gracze często tracą swoje pieniądze, a ci, którzy dopiero niedawno zainteresowali się pokerem, zdają sobie sprawę, że to nie jest aż tak kolorowe. Po tym brutalnym starciu z rzeczywistością nadchodzi czas, kiedy wielu graczy decyduje się porzucić marzenia o byciu profesjonalistą i poszukuje innej dziedziny. Czy nadal kochasz pokera, ale czy nie jesteś w stanie osiągnąć dobrych wyników? Zastanawiasz się, co dalej robić? Cóż, decyzja zawsze zależy od Ciebie, ale warto pamiętać, że nie musisz rezygnować z całej branży – czasami wystarczy tylko zmienić profil Twojej firmy.

PRACOWNIK KASYNA

To najbardziej oczywisty wybór. Wielu pokerzystów pracuje w kasynach przed lub po rozpoczęciu kariery. Ta praca może wydawać się nieatrakcyjna w porównaniu z grindem w sieci, ale w rzeczywistości może być bardzo interesująca i daje nam możliwość rozwoju, co jest bardzo ważnym czynnikiem w każdym zawodzie. Dodatkowo, dobry dealer może liczyć na hojne napiwki lub zarobić dodatkowe pieniądze na prywatnych imprezach.

Stanowisko to wymaga doskonałej znajomości pokera, zasad gry w kasynie i dobrego kontaktu z graczami, tak aby wszystkie ręce przebiegały nie tylko szybko i sprawnie, ale również w miłej atmosferze. W kasynie można również przejąć pracę dyrektora turnieju, chociaż jest to już nieco wyższy „poziom”. Kiedy jednak uda Ci się rozpocząć pracę w tym zawodzie, będziesz odpowiedzialny za organizację turniejów pokerowych i rekrutację dealerów.

DZIENNIKARZ POKEROWY

Boom pokerowy 2003 roku dał wiele możliwości nie tylko graczom pokerowym. Wkrótce po sukcesie Chrisa Moneymakera w World Series of Poker, portale pokerowe również zaczęły się pojawiać, a tutaj stworzono możliwość dla dziennikarzy. Początki były bardzo łatwe, ponieważ była to nowość i tylko kilka osób było zainteresowanych pokerem. Dziś trzeba być bardziej wszechstronnym. Redaktor strony pokerowej może wybrać jedną specjalność (artykuły strategiczne, wiadomości, relacje z turniejów) lub zająć się wszystkimi obszarami.

Jest to świetna praca dla ludzi, którzy kochają pokera, ale nie są w stanie wygrać. Pisząc o pokerze, nadal możesz doświadczać wielkich emocji i nie musisz się martwić o utratę funduszy. Większość portali skupia się na kreatywności i nie wymaga dziennikarskiego doświadczenia. Oczywiście, ludzie z doświadczeniem są bardziej skłonni znaleźć pracę, ale nie jest to warunek wstępny. Jeśli kiedykolwiek chcesz pracować jako redaktor, dobrym pomysłem jest napisanie bloga pokerowego. W ten sposób otrzymujesz „markę” w sieci i możesz być zauważony przez właścicieli portalu.

PRACA W DZIEDZINIE FINANSÓW/HANDLU

Nikt tutaj nie powinien mieć żadnych wątpliwości. W pokerze inwestowanie wymaga oceny potencjalnego ryzyka i nagród. Musisz wykorzystać dostępne dane i przeanalizować sytuację, aby bardzo szybko podjąć właściwą decyzję. Zawody finansowe i handlowe mają bardzo podobny charakter. Oczywiście, znalezienie dobrej pracy bez odpowiedniego wykształcenia będzie dla Ciebie bardzo trudne, ale jest to możliwe.

Wielu pokerzystów w przeszłości zajmowało się już swoimi finansami i radziło sobie całkiem przyzwoicie. Chris Ferguson, Kathy Liebert, Andy Frankneberger czy Dan Shak to gracze, którzy również odnoszą sukcesy w świecie finansów. Jeśli więc nadal chcesz zajmować się analizą i rachunkami, ten obszar powinien być dla Ciebie najlepszą opcją.

SPRZEDAWCA

Jest to również bardzo dobre rozwiązanie. Dobry sprzedawca jest dobrym psychologiem, strategiem i wie, kiedy być agresywnym. Sprzedawca musi posiadać wysoki poziom wiedzy i działać zgodnie z rozwojem sytuacji. Podobnie jak w pokerze, sukces w sprzedaży zależy w dużej mierze od znalezienia odpowiedniej okazji. W większości firm sprzedawcy mają podstawowe wynagrodzenie, które jest zwiększane przez prowizję. Prowizja w niektórych obszarach jest naprawdę wysoka, dlatego warto zainteresować się tym tematem. Można na przykład zajmować się ekskluzywnymi samochodami lub nieruchomościami.