Kredyt dla firm – wszystko co musisz o nim wiedzieć

2511

Kredyty dla firm. Najważniejsze informacje.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się nad pożyczką na firmę to bardzo dobrze trafiłeś. Obecnie zarządzanie własną firmą to nie lada wyzwanie. Bardzo często potrzebujemy zainwestować większe pieniądze w materiały lub inne aktywa, które w przyszłości mają przynieść nam zysk. Niestety nie zawsze posiadamy wystarczającą ilość własnej gotówki aby było to możliwe. Często jest też tak, że firma która jest stabilna finansowo nie chcę “zamrażać” swojej gotówki na długotrwałe inwestycję. Właśnie w takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam kredyty dla firm.

Obecnie kredyty gotówkowe dla firm są bardzo opłacalne, ponieważ od pewnego czasu stopy procentowe utrzymują się na niskim poziomie. Banki prześcigają się między sobą z ofertami kredytowymi dla firm. To bardzo dobra wiadomość dla właścicieli, ponieważ im większa konkurencja na rynku, tym oferty kredytów będą bardziej korzystne dla konsumenta.

Kredyt inwestycyjny

Jedną z form kredytowania dla firm jest kredyt inwestycyjny. Tego typu kredyt bierzemy w celu finansowania inwestycji. W tej kategorii kredytów mieści się również kredyt hipoteczny dla firm. Kredyt tego rodzaju finansuje zakup jakiegoś rodzaju budynku lub magazynu. By ubiegać się o tego rodzaju kredyt, przedsiębiorca musi stworzyć i pokazać bankowi swój plan inwestycyjny. Na jego podstawie bank decyduje o przyznaniu kredytu.Jeśli zależy nam na kredycie inwestycyjnym powinniśmy bardzo skrupulatnie opracować plan inwestycyjny. Jeśli nie wiemy w jaki sposób się go robi, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie osoby która zajmuje się tym zawodowo.

Kredyt obrotowy

Kredyt obrotowy jest kolejnym produktem bankowym przeznaczonym dla przedsiębiorców. Jest on głównie przeznaczony dla firm, które chcą sfinansować aktualną działalność firmy. Taki kredyt jest przeznaczony najczęściej na bieżący zakup towarów, materiałów lub usług. Bardzo często jest też zaciągany na bieżące pensje dla pracowników. Generalnie rzecz biorąc, jest to rodzaj zobowiązania, która ma pomóc w normalnym działaniu firmy. Kredyt obrotowy jest przyznawany bardzo szybko. Wysokość takiej pożyczki jest uzależniona od ogólnej kondycji firmy i wielkości przedsiębiorstwa.

Rachunek bieżący – linia kredytowa

Firmy bardzo często korzystają z takiego rozwiązania. Banki najczęściej udzielają tego typu kredytów na okres roku. Dla firm takie finansowanie jest bardzo wygodne, ponieważ pozwala właścicielom firmy na spłacanie tylko odsetek w momencie gdy nie mogą spłacić całości kwoty.

Kredyt dla nowych firm

Przedsiębiorcy, którzy dopiero startują ze swoim biznesem mogą mieć problemy z dostaniem kredytu w bankach. W szczególności pierwsze miesiące prowadzenia działalności mogą być kłopotliwe. Takie firmy dla banków są niewiarygodne, dlatego otrzymanie kredytu bardzo często jest wręcz niemożliwe. Jeśli jakiś bank ma w swojej ofercie produkt skierowany dla takich firm, to ich kryteria są bardzo restrykcyjne. Jednak jeśli właścicielowi bardzo zależy na danym kredycie, to nie będzie miał problemy w spełnieniu danych kryteriów.

Możliwości kredytowania dla firm jest bardzo dużo. Przedsiębiorcy często nie wiedzą, który kredy będzie dla nich najbardziej odpowiedni. W takim przypadku, na ratunek może nam przyjść doradca kredytowy. Dla niektórych firm może to być bardzo dobre rozwiązanie.