Najnowsze analizy bankowe

bank

1155

Niemiecki bank Commerzbank opublikował zaktualizowane prognozy długoterminowe dla najważniejszych zestawień walut. Przyjrzymy się wykresom dziennym kilku z tych par i na ich podstawie, oraz na podstawie opisywanych prognoz, zastanowimy się nad najbliższą przyszłością kursów w obliczu długoterminowych trendów.

EUR/CHF

Obecny kurs: 1.08677
Prognoza kwartalna: 1.0800
Prognoza roczna: 1.0700

Ostatnio odnotowany duży spadek odcisnął się wyraźnie na wskaźniku RSI. Wskaźnik po raz pierwszy od dłuższego czasu spadł wartością poniżej poziomu 30. Sugerowałoby to nadchodzące wzrosty, które w odpowiedzi na falę spadku faktycznie mogą zostać odnotowane. Warto jednak pamiętać, że wzrosty te, nawet jeżeli zostaną odnotowane, ze względu na długoterminowe prognozy sugerujące spadki, będą prawdopodobnie miały charakter krótkoterminowy.

EUR/GBP

Obecny kurs: 0.78655
Prognoza kwartalna: 0.7400
Prognoza roczna: 0.7300

Od połowy kwietnia na wykresie dominować zaczął wyraźny trend spadkowy. Nawet ostatnio odnotowany wzrost zdaje się nie posuwać maksymalnych wartości zestawienia powyżej trendu, a wartości od kilku dni oscylują wokół hipotetycznego oporu. Wszystko wskazuje na to, że trend ten w najbliższym czasie zostanie utrzymany, a kurs nadal będzie wykazywał tendencję spadkową.

EUR/USD

Obecny kurs: 1.22778
Prognoza kwartalna: 1.0900
Prognoza roczna: 1.0800

Kilkukrotnie odnotowywane fale wzrostów sprawiają wrażenie ogólnego wzrostu. Co do zestawienia tego analitycy, nie tylko tego banku, są jednak zgodni. Do końca roku niemalże na pewno ujrzymy nadchodzące spadki, chodź specjaliści z Commerzbank‚u sugerują nieco łagodniejszy ich rozkład.