Nastroje przed zbliżającym się referendum

forex

1247

Dzisiaj przyjrzymy się wykresom zestawienia GBP/USD w poszukiwaniu interesujących nas trendów. Dzień przed zbliżającym się referendum nastroje są raczej spokojne, a waluta Wielkiej Brytanii zdaje się utrzymywać stabilną pozycję.

Wykres H1

Na wykresie godzinowym po odnotowanej fali wzrostów, utworzył się nowy poziom wsparcia. Dodatkowo niebieskim kolorem oznaczony został dotychczasowy trend wzrostowy. Nie warto jednak sugerować się nim przy podejmowaniu decyzji o transakcji, ze względu na utrzymywanie przez kurs stałych wartości w ostatnim czasie.

Możliwym jest, że oznaczony trend, pomimo przełożenia długoterminowego, po osiągnięciu przez kurs pułapu obecnych wartości, zakończył swój wpływ. Warto wspomnieć o wskaźniku RSI, który od momentu oscylacji zestawienia wokół obecnego poziomu, utrzymuje się w neutralnej pozycji.

Wykres daily

Przełożenie obecnego trendu widoczne jest również na wykresie z dłuższego okresu czasu. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na fakt, że poziom, który omawialiśmy jako dotychczasowe wsparcie, pokrywa się z długoterminowym oporem zestawienia.

Zestawienie to za każdym razem, gdy osiągało obecny poziom kursu, niedługo później obierało trend spadkowy i wracało z wartościami poniżej oznaczonego poziomu. Przy założeniu, że referendum pozytywnie wpłynie na siłę funta, warto mieć tę informację na uwadze. Długoterminowe trendy bowiem mogą być ograniczane przez dotychczasowe poziomy wsparcia i oporu.