Odmiany blackjacka

589

Podobnie jak w przypadku gier karcianych i kasynowych, z biegiem czasu i miejscami gry powstało wiele odmian i wersji blackjacka. Wymienimy pokrótce najpopularniejsze, z którymi często można się spotkać.

  • Blackjack Switch – rozgrywany sześcioma taliami. Zasady nie odbiegają od klasycznych, jednak gracz ma kilka dodatkowych i interesujących opcji. Grasz na dwóch polach jednocześnie i musisz obstawiać taką samą kwotę. Po drugie, możesz zamienić drugie karty, które wybrałeś między swoimi pudełkami, aby stworzyć system najlepiej dopasowany do gracza (przełącznik).
  • Double Jack – Wygląda inaczej w zależności od kasyn online. Najpopularniejsza wersja wygląda na to, że w grze używane są 4 talie kart. Chodzi o to, aby trafić w tytułowego waleta, a najlepiej dwa. Jeśli walet jest pierwszą wyciągniętą kartą, wygrana gracza wzrasta o 50%. Jeśli ten jack ma pik w wygranej, wygrana jest podwojona.
  • Pontoon Blackjack – ponton jako krewny blackjacka ewoluował z francuskiej gry vinght et un, podobnie jak sam blackjack. W przeciwieństwie do tej klasycznej gry, zasady pontonu są płynne i zależą od kasyna lub producenta gry. Z tego powodu nie ma oficjalnych zasad gry pontonowej.
  • Spanish 21 – W tym wariancie gra rozgrywana jest na zwykłym stole do blackjacka i do gry używa się sześciu lub ośmiu talii kart. Karty używane w grze to 48-kartowe talie hiszpańskie lub 52-kartowe, z usuniętymi dziesiątkami. Wartość kart jest identyczna jak w blackjacku. Jedną z ciekawostek jest to, że gracz może rozdać rękę, gdy krupier nie ma blackjacka i otrzymuje połowę swojej stawki. Nazywa się to „ostatnim poddaniem się”. Gracz może zrezygnować z gry po podwojeniu stawki. Następnie krupier zatrzymuje pierwotny zakład. Hiszpański 21 różni się od klasycznego blackjacka tym, że o wygranej gracza może decydować liczba kart, których użył do stworzenia swojej ręki. Więc np. 21 punktów zgromadzonych przy użyciu 5 kart to wypłata 3: 2.