Rodzaje pożyczek krótkoterminowych

9982

Pieniądze zazwyczaj pożyczamy zarówno na spore wydatki, przykładowo na kupno lub budowę domu ale też na te mniejsze, takie jak okazjonalne zakupy. W pierwszym przypadku dotyczy to pożyczek długoterminowym w drugim zaś pożyczek krótkoterminowych, które ze względu na sumę do kilkunastutysięcy złotych jesteśmy w stanie spłacić w stosunkowo krótkim terminie.

Czym są pożyczki krótkoterminowe?

Zazwyczaj pożyczkami krótkoterminowymi nazywmy pożyczki udzielane na okres krótszy niż 2 lata. Dlatego tego tupu pożyczki udzielane są zazwyczaj na miesiąc, 10 miesięcy czy też na 24 miesiące. Pożyczki te dotyczą głównie mniejszych kwot, które są łatwiejsze do spłaty przez pożyczkobiorcę, czyli według badań ta kwota wynosi zazwyczaj do około 10 000 złotych.

Pożyczki krótkoterminowe pozwalają nam na łatwiejsze określenie ryzyka, ponieważ łatwiej jest nam spojrzeć na rok do przodu niż na kilkanaście czy kilkadziesiąt. Tego rodzaju pożyczki są szybko przyznawane i nie wymagają prezentowania szeregu dokumentów tak jak przy pożyczkach długoterminowych. Często możemy otrzymać je nawet tylko na dowód osobisty bez zaświadczeń o zarobkach. Bardzo popularne pożyczki na krótkie terminy to też pożyczki internetowe.

Na co najczęściej potrzebujemy małej pożyczki?

  • Wyjazdy, Wakacje czy ferie to kolejny cel pożyczek, najbardziej popularny wśród mężczyzn w grupie wiekowej 31–45 lat. Są to osoby, które zwykle mają żonę i dzieci, z tego też powodu ich wyjazdy kosztują najwięcej.
  • Następnym najbardziej popularnym celem pożyczek to zakup sprzętu AGD i RTV. Jest to zwykle spory wydatek i często ma miejsce sytuacja, że potrzebujemy pilnie nowej pralki czy lodówki, bo stara niespodziewanie się zepsuła.
  • Trzecim najczęstszym powodem zadłużenia są wydatki na leczenie. W najstarszej grupie wiekowej ten spsób pożyczania jest bardzo popularny.
  • Remont mieszkania jest już mniej popularnym celem brania pożyczek. Zwykle jego koszty przewyższają możliwą wysokość pożyczki. Poza tym remont zazwyczaj planujemy z dużym wyprzedzeniem i możemy na niego odłożyć pieniądze wcześniej.
  • Naprawa lub zakup samochodu to jeden z najmniej popularnuch powodów pożyczania pieniędzy, dodatkowo na ten cel pożyczają prawie wyłącznie mężczyźni.

Gdzie możemy otrzymać pożyczkę krótkoterminową?

W XXI wieku tego typu pożyczki są powszechnie dostępne. Możemy otrzymać je m.in w banku lub instytucji pozabankowej, możemy również skorzystać ze specjalnych ofert pożyczek przez internet sprawdź na Loanscouter .