Wzrost cen prądu dla kapiących kryptowaluty

599

Niedawno Cointelegraph ogłosił, że rząd Uzbekistanu postanowił podnieść taryfę elektryczną dla górników kryptowalut.

Według Cointelegraph, 27 września, w oficjalnym oświadczeniu Gabinet Ministrów Republiki Uzbekistanu ogłosił, że górnicy kryptowaluty będą musieli płacić trzy razy wyższe stawki za prąd niż dzisiaj. Przepis ten jest zgodny z dekretem prezydenta Szawkata Mirzijojewa. Dokument prezydencki ma na celu poprawę efektywności energetycznej w sektorze gospodarki i sferze społecznej, wprowadzenie technologii zwiększających oszczędność energii i rozwój odnawialnych źródeł energii. Ma również na celu motywowanie konsumentów do racjonalnego korzystania z energii elektrycznej. To wielka niespodzianka, zwłaszcza, że ​​do tej pory rząd nie wykazywał negatywnego nastawienia do kryptowalut i wydobycia.

Kryptowaluty w Uzbekistanie

Pod koniec września prezydent Mirzijojew nakazał utworzenie państwowego funduszu na rzecz rozwoju technologii blockchain o nazwie „Digital Trust”. Nadrzędnym celem funduszu jest integracja technologii blockchain z różnymi projektami rządowymi w takich obszarach, jak zdrowie, edukacja i kultura. „Digital Trust” będzie odpowiedzialny za międzynarodowe inwestycje w cyfrową gospodarkę Uzbekistanu.

Na początku tego miesiąca weszła w życie dekret legalizujący handel kryptowalutami, zwalniający go z opodatkowania. Legalizował także wydobywanie kryptowalut. Zgodnie z tym prawem obywatele innych krajów mogą handlować kryptowalutami w Uzbekistanie tylko poprzez utworzenie filii w tym kraju. To prawo określa również minimalny kapitał wymagany do założenia wymiany kryptowaluty. Wartość tę ustalono na 710 000 USD. Z drugiej strony podmioty handlujące kryptowalutami nie będą podlegały przepisom dotyczącym rynku akcji w Uzbekistanie i będą zwolnione z płacenia podatków od dochodów z obrotu kryptowalutami.

Regulacje dla kapiących kryptowaluty w innych krajach

W czerwcu irański rząd ogłosił, że ograniczy energię elektryczną wykorzystywaną do operacji krypto-wydobywczych do czasu przyjęcia nowych cen energii. Irańskie Ministerstwo Energii poinformowało, że w tym kraju odnotowano 7% wzrost zużycia energii elektrycznej w okresie miesięcznym. Ministerstwo uznało, że wzrost ten wynikał z rosnącej aktywności w zakresie wydobywania kryptowalut w tym kraju.

Chiny są największym graczem w dziedzinie wydobywania bitcoinów. Prawdopodobnie stanowią one 70% rocznej produkcji. Jednak w kwietniu chiński rząd powiedział, że rozważa wyeliminowanie wydobywania kryptowalut z tego kraju.