Zalety i wady zakupów przez internet

4668

Branża zakupów przez internet rozwija się coraz szybciej, a my coraz chętniej szukamy i dokonujemy płatności za pomocą urządzeń mobilnych, które powoli wypierają komputery stacjonarne i tradycyjne formy zakupów. Dlaczego czasem warto sięgać po towary z wirtualnej półki?

Zalety zakupów online

Internet zrewolucjonizował sposób, w jaki robimy zakupy. Ze względu na liczne zalety i korzyści coraz więcej osób w dzisiejszych czasach woli kupować rzeczy online niż konwencjonalną metodę wchodzenia do sklepów.

Jakie są powody, dla których wiele osób uwielbia zakupy online i dlaczego jest to sposób tak popularny? Poniżej znajduje się dziesięć najważniejszych powodów, dla których warto robić zakupy online.

Plusy i minusy zakupów online

Zalety zakupów onlineWady zakupów online
WygodaNegatywny wpływ opakowań i gazu na środowisko
Lepsze cenyProblemy z wysyłką i opóźnienia
Większa różnorodnośćRyzyko oszustwa
Łatwe wysyłanie prezentówMniej kontaktu ze społecznością
Większa kontrolaSpędzanie zbyt wiele czasu online
Łatwe porównania cenZwroty mogą być skomplikowane
Bez tłumówNie wiesz dokładnie, co dostajesz
Brak presji sprzedażyNieprzyjazne, oszukańcze lub skomplikowane strony internetowe
Dostęp do używanych lub uszkodzonych zapasówBrak wsparcia sprzedaży
Prywatność w przypadku dyskretnych zakupówBrak wsparcia dla lokalnych sprzedawców detalicznych

10 korzyści z zakupów online

 1. Wygoda. Wygoda to największy profit. Gdzie jeszcze możesz wygodnie robić zakupy o północy w piżamie? Brak linii telefonicznej do oczekiwania i kasjerów, którzy pomogą Ci w dokonaniu zakupów, i możesz zrobić zakupy w kilka minut. Sklepy internetowe dają nam możliwość robienia zakupów przez całą dobę, a także nagradzają nas zakupami „bez zanieczyszczeń”. Nie ma lepszego miejsca do kupowania produktów informacyjnych, takich jak e-książki, które są dostępne natychmiast po dokonaniu płatności. Elementy do pobrania zakupione online eliminują w ogóle potrzebę wszelkiego rodzaju materiałów fizycznych, co pomaga środowisku!
 2. Lepsze ceny. Tanie oferty i lepsze ceny są dostępne online, ponieważ produkty przychodzą do Ciebie bezpośrednio od producenta lub sprzedawcy bez angażowania pośredników. Ponadto łatwiej jest porównać ceny i znaleźć lepszą ofertę. Wiele witryn internetowych oferuje również kupony rabatowe i rabaty Ceny są nie tylko lepsze, ale możesz także zaoszczędzić na podatku, ponieważ sklepy internetowe są zobowiązane do pobierania podatku od sprzedaży tylko wtedy, gdy mają fizyczną lokalizację w twoim stanie. Uwzględnij oszczędność kosztów gazu i parkowania, a zaoszczędzisz sobie dużo pieniędzy!
 3. Większa różnorodność. Wybory online są niesamowite. Możesz znaleźć prawie każdą markę lub przedmiot, którego szukasz. Możesz zapoznać się z najnowszymi trendami międzynarodowymi bez wydawania pieniędzy na bilety lotnicze. Możesz robić zakupy u sprzedawców detalicznych w innych częściach stanu, kraju, a nawet świata, zamiast ograniczać się do własnej geografii. Do Państwa dyspozycji jest znacznie większy wybór kolorów i rozmiarów niż lokalnie. Ponadto zapasy są znacznie bardziej obfite, więc zawsze będziesz w stanie znaleźć swój rozmiar i kolor. Niektóre sklepy internetowe nawet przyjmują zamówienia na produkty niedostępne w magazynie i wysyłają, gdy tylko się pojawią.
 4. Możesz łatwiej wysyłać prezenty. Wysyłanie prezentów krewnym i przyjaciołom jest łatwe, bez względu na to, gdzie się znajdują. Wszystkie pakowanie i wysyłka są wykonywane dla Ciebie. Często nawet zapakują dla ciebie prezent! Teraz nie ma potrzeby, aby dystans był pretekstem, aby nie wysyłać prezentu w takie okazje, jak urodziny, śluby, rocznice, Walentynki, Dzień Matki, Dzień Ojca i tak dalej.
 5. Większa kontrola. Wiele razy, kiedy decydujemy się na konwencjonalne zakupy, zwykle wydajemy dużo więcej niż planowaliśmy i ostatecznie kupujemy produkty, które nie są dokładnie tym, czego chcieliśmy (ale nie możemy znaleźć nic lepszego w sklepie). W Internecie nie musisz pozwalać, aby zapasy sklepu decydowały o tym, co kupujesz, i możesz uzyskać dokładnie to, czego chcesz i potrzebujesz.
 6. Łatwe porównania cen. Porównywanie i badanie produktów oraz ich cen jest o wiele łatwiejsze online. Jeśli na przykład kupujesz urządzenia, możesz znaleźć recenzje konsumentów i porównania produktów dla wszystkich opcji na rynku, z linkami do najlepszych cen. Możemy badać doświadczenia z pierwszej ręki, oceny i recenzje większości produktów i sprzedawców detalicznych.
 7. Bez tłumów. Jeśli jesteś podobny do mnie, nienawidzisz tłumów podczas zakupów. Szczególnie podczas wakacji, festiwali lub w weekendy mogą być tak wielkim bólem głowy. Ponadto bycie zmiażdżonym w tłumie kupujących czasami sprawia, że ​​czujemy się pośpieszani. Nie musisz walczyć o miejsce parkingowe. Wszystkich tych problemów można uniknąć, robiąc zakupy przez internet.
 8. Brak ciśnienia. Często kiedy robimy zakupy, w końcu kupujemy rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy, wszystko dlatego, że właściciele sklepów wywierają na nas presję lub wykorzystują swoje umiejętności sprzedażowe, aby zmusić nas do dokonania tych zakupów.
 9. Możesz kupić używane lub uszkodzone przedmioty po niższych cenach. Rynek w Internecie daje nam dostęp do wykazów starych lub uszkodzonych przedmiotów po najniższych cenach. Ponadto, jeśli chcemy kupić antyki, nie ma lepszego miejsca na znalezienie tych wspaniałych.
 10. Dyskretne zakupy są łatwiejsze. Niektóre rzeczy lepiej wykonywać w zaciszu własnego domu. Sklepy internetowe najlepiej nadają się do dyskretnych zakupów takich rzeczy, jak zabawki dla dorosłych, seksowna bielizna i tak dalej. To pozwala kupować bieliznę bez zażenowania i paranoi, że ludzie mnie obserwują lub oceniają.

10 wad zakupów przez internet

 1. Negatywny wpływ opakowań i gazu na środowisko. Dostarczenie zakupu w kilku warstwach plastikowych i kartonowych opakowań i dostarczenie bezpośrednio do twoich drzwi jest dla ciebie dobre, ale nie tak dobre dla środowiska. Nawet jeśli próbujesz poddać karton recyklingowi, robisz niepotrzebne odpady, robiąc zakupy online.
 2. Problemy z wysyłką i opóźnienia. Nawet największe i najlepsze firmy spedycyjne i sprzedawcy internetowi mają swoje złe dni, więc nie ma sposobu, aby zapewnić sobie terminowy zakup, chyba że odbierzesz go ze sklepu. Przedmioty gubią się, są usuwane, uszkadzane lub dostarczane pod niewłaściwy adres częściej niż można to sobie wyobrazić.
 3. Ryzyko oszustwa. Jeśli robisz zakupy online, istnieje większe ryzyko oszustwa: oszustwa związane z kartami kredytowymi, phishing, hakowanie, kradzież tożsamości, fałszywe produkty, fałszywe strony internetowe i inne oszustwa są powszechne.
 4. Spędzanie zbyt dużo czasu online. Zwłaszcza jeśli twoja praca wymaga patrzenia przez cały dzień na komputer, możesz zostać wypalony przez cały ten czas na ekranie. Zakupy online mogą przerodzić się w maraton przewijania i klikania króliczych dziur, a zanim się zorientujesz, jesteś online przez większość dnia. Internet to miłe miejsce do odwiedzenia, ale prawdopodobnie nie chcesz tam mieszkać.
 5. Mniej kontaktu ze społecznością. Jeśli prowadzisz całą działalność online, nigdy nie będziesz musiał wychodzić z domu. Może to być świetne na chwilę, ale czasami możesz chcieć wyjść na zewnątrz, zaczerpnąć świeżego powietrza, zmienić scenerię, porozmawiać z prawdziwymi ludźmi, uczestniczyć w społeczności i po prostu być częścią tłumu. Czasami monitor komputerowy nie może konkurować z prawdziwym ludzkim połączeniem.
 6. Nie wiesz dokładnie, co dostajesz . Chyba że jesteś zaznajomiony z marką lub produktem, kupowanie online wymaga skoku wiary … takiej, która nie zawsze kończy się na twoją korzyść. Rozmiary są często nieprecyzyjne. Nie można określić tekstury, materiału, dopasowania, cięcia, jakości, ciężaru ani trwałości, patrząc tylko na zdjęcie. Produkty, które wyglądały świetnie, mogą wydawać się zwięzłe, niewygodne lub tanie, gdy trzymasz je w dłoniach.
 7. Zwroty mogą być skomplikowane. Niektórzy sprzedawcy sprawiają, że cały proces jest bardzo szybki, ale wielu utrudnia zwrot towaru lub zwrot pieniędzy. Wiele razy nie można uzyskać zwrotu kosztów wysyłki. Etykietowanie, pakowanie, wysyłka, śledzenie i wypełnianie wszystkich właściwych formularzy to kłopot, którego można uniknąć, jeśli kupujesz osobiście (a jeśli wybierzesz ręcznie towary, nie będziesz musiał tak często zwracać rzeczy).
 8. Nieprzyjazne, oszukańcze lub skomplikowane strony internetowe. Niektóre witryny wymagają dołączenia do ich listy mailingowej i uniemożliwiają wypisanie się. Niektóre sprzedają Twój adres e-mail innym, więc Twój e-mail jest pełen reklam. Czasami strony nie oferują dobrych lub dokładnych opisów towarów lub po prostu nie możesz dowiedzieć się, jak kupić lub zwrócić przedmiot lub porozmawiać z obsługą klienta.
 9. Brak wsparcia sprzedaży . W sklepie zwykle jest ktoś, kto może ci pomóc, ale online, jesteś sam. Jeśli jesteś zdezorientowany lub masz pytania, jest to dla ciebie po prostu złe. Być może będziesz musiał robić zakupy w ciemno i błędy, których później będziesz żałować, ponieważ nie było z kim porozmawiać.
 10. Brak wsparcia dla lokalnych sprzedawców detalicznych . Gdyby wszyscy zaczęli robić zakupy online, wszystkie lokalne sklepy przestałyby działać. Kiedy wszystkie sklepy w mieście znikną, będziemy musieli jechać coraz dalej, aby robić zakupy w prawdziwym sklepie. Wiele osób i miejsc doświadczyło już negatywnych, a czasem druzgocących skutków handlu elektronicznego.

Najlepsze i najgorsze rzeczy do kupienia przez internet

Rzeczy, które powinieneś kupić onlineRzeczy, które powinieneś kupić w sklepie
Elektronika (nowa lub odnowiona)Wszystko, na co można się targować, aby uzyskać lepszą cenę
Medycyna (tańsze i łatwiejsze, szczególnie gdy jesteś chory)Medycyna (uważaj na oszustwa internetowe i wygasłe lub fałszywe leki)
Odzież (jeśli dokładnie wiesz, jaki kolor, styl i rozmiar chcesz)Odzież (gdy chcesz dotknąć, przymierzyć i sprawdzić)
Artykuły dla niemowląt (pieluchy, mleko modyfikowane, żywność)Wszystko, czego należy najpierw doświadczyć (materace, meble, koce itp.)
Karma dla zwierząt domowych (tańsza i łatwiejsza, zwłaszcza luzem)Naprawdę ciężkie przedmioty (z drogimi kosztami wysyłki)
Książki (jeśli dokładnie wiesz, czego chcesz)Książki (jeśli chcesz przeglądać, porozmawiać z księgarnią i wesprzeć lokalną księgarnię, aby nie wyszła z biznesu)
Samochód używany (tańszy i łatwiejszy bez dealera, chyba że potrzebujesz finansowania)Wszystko, czego możesz potrzebować do zwrotu
Artykuły spożywcze (jeśli nie masz czasu)Artykuły spożywcze (jeśli chcesz wybrać to, co jesz i wspierać lokalnych producentów i sprzedawców)
Prezenty wakacyjne (nie można pokonać opakowania na prezenty, wysyłki i wygody)Każdy produkt, którego wcześniej nie wypróbowałeś (perfumy, artykuły spożywcze, kosmetyki itp.)
Sztuka (strony takie jak Etsy wymieniają oryginalne, piękne dzieła bezpośrednio od artysty)Zwierzę domowe (oczywiście!)
Okulary korekcyjne lub do czytania (zawsze tańsze i ładniejsze online)Nieruchomości (oczywiście!)