Złoty może stracić na wartości, warto inwestować w waluty obce

waluty

2106

Inwestowanie w waluty to skuteczna formą oszczędzania, ale i zarabiania. To zajęcie dla cierpliwych, którym zależy na zabezpieczeniu swojej przyszłości na trudniejsze czasy – szanse na uniknięcie skutków ewentualnego lokalnego kryzysu będą większe, jeśli część oszczędności będziemy mieć w walucie obcej.

Sprawdź kursy walut

Sytuacja w naszym kraju może nieoczekiwanie się pogorszyć, a złoty – stracić na wartości. Dlatego dobrze wymienić część zaoszczędzonych pieniędzy. Z odłożonymi euro czy dolarami ryzyko spadku wartości naszych oszczędności będzie mniejsze.

W przypadku inwestowania w waluty nie można mówić o szybkim i łatwym wzbogaceniu się. – Należy nieustannie obserwować rynek i być cierpliwym. Zalecam zdecydowanie oszczędzanie w walucie obcej zamiast ciągłego jej kupowania i sprzedawania. To sposób na zabezpieczenie swojej przyszłości na bardziej kryzysowe czasy.

Zainteresowani zyskiem na zmianach kursów walut egzotycznych powinni zagłębić się w sytuację danego kraju. – Na przykład, aby skorzystać z ostatniego spadku wartości waluty Brazylii (reala), spowodowanego kryzysem gospodarczym w tym kraju, musimy zorientować się, kiedy nastąpi poprawa. Właściwa ocena danych makroekonomicznych napływających z Brazylii może przynieść zarobek przekraczający 10 proc. w stosunku kwartalnym – stwierdza ekspert.