Znani Pokerzyści w Polsce i na świecie

1876

W pokera grają miliony na całym świecie. Jednak tylko nieliczni zajmują się grą zawodowo biorąc udział w prestiżowych turniejach pokerowych i grając na najwyższych stawkach

Jednak tylko nieliczni zajmują się grą zawodowo biorąc udział w prestiżowych turniejach pokerowych i grając na najwyższych stawkach. Kim są profesjonalni gracze w pokera? Jak rozpoczynali swoją pzygodę z pokerem? Ile wygrywają znani pokerzyści?

Zapoznaj się z sylwetkami najbardziej znanych pokerzystów na świecie podziwianych przez tysiące fanów śledzących ich pokerowe sukcesy oraz często barwne życie osobiste.

Część z poniżej opisanych osób zakończyła już swoją pokerową karierę, inni w przeciągu zaledwie kilku lat lub nawet miesięcy znacząco powiększyli swoje osiągnięcia, warto jednak poznać najlepszych graczy na świecie oraz drogę jaką przebyli.

Najsłynniejsi polscy pokerzyści

Dzmitry Urbanovicz $5 321 529 (ok. 18,2 mln PLN)

Dzmitry, czy jak często nazywają go portale hazardowe – Dima, to Białorusin, grający pod polską flagą. Na scenie pokerowej pojawił się podczas 11 sezonu European Poker Tour na Malcie i wygrał cztery turnieje pod rząd, w tym na wysokie stawki, zgarniając niemal €600 tys. Szybko okazało się, że Dima nie jest jedynie młodzieniaszkiem, któremu chwilowo sprzyjało szczęście, ale miał już na koncie wiele dokonań w pokerze online, wliczając w to Światowe Mistrzostwo w pokerze Internetowym. W 2015 roku natomiast, na festiwalu EPT Grand Final w Monte Carlo zdobył drugie miejsce, zdobywając największą jak dotąd wygraną dla gracza z Polski w wysokości niemal €1,5 mln. Dima jest niezaprzeczalnym liderem polskiej czołówki pokerowej i z zapartym tchem czekamy na jego sukcesy w World Series of Poker.

Dominik Pańka $2 783 390 (ok. 9,5 mln PLN)

Dominik przyciągnął uwagę mediów i całego światka pokerowego gdy w 2014 roku wygrał, jako pierwszy Polak, turniej EPT Main Event na PokerStars Caribbean Adventure. Zdobył wtedy zawrotną sumę ponad $1,4 mln będąc pierwszym polskim pokerzystą, który zgarnął nagrodę przekraczającą milion dolarów. W 2017 roku ponownie oczy wszystkich pokerzystów, przede wszystkim tych online, zwrócone były na Pańkę, kiedy zajął drugie miejsce w finale turnieju internetowym SCOOP-54 na PokerStars, wygrywając $230 tys. Pańka wykorzystuje zainteresowanie mediów swoją osobą prowadząc kampanię, mającą na celu zmianę postrzegania pokera jako gry hazardowej i losowej, a dostrzeżenie w nim sportu, wymagającego rozbudowanych umiejętności. Z pewnością już niedługo usłyszymy o kolejnych zwycięstwach Dominika.

Bartłomiej Machoń $1 893 808 (ok. 6,5 mln PLN)

To gracz wszechstronny, regularnie bierze udział w turniejach pokerowych w różnych krajach, a jego ostatnim największym dokonaniem było zajęcie drugiego miejsca w turnieju PokerStars w Barcelonie. Bartek prześcignął w nim wielu światowej klasy pokerzystów, w tym Kanadyjczyka Daniela Negreanu, lidera klasyfikacji pokerowej wszech czasów i zdobywcę m.in. pięciu bransoletek World Series of Poker, a także dwóch tytułów gracza roku, przyznawanych przez WSOP. Machonia pokonał w turnieju Rosjanin Igor Kurganov, Polak jednak wciąż zgarnął największą wygraną w swojej karierze, przekraczającą €1mln.

Jakub Michalak $1 601 054 (ok. 5,5 mln PLN)

Michalak wsławił się wygraną w Main Event w turnieju ISPT w 2013 r. na Wembley w Londynie. Choć kwota jaką zgarnął nie należała do największych w historii polskiego pokera, to miejsce, w jakim odbywał się turniej i medialna otoczka wokół niego spowodowały, że o Kubie zrobiło się głośno. Michalak ma na koncie również zwycięstwo w turnieju EPT na Malcie, a w 2017 roku dotarł do stołu finałowego w turnieju EPT w Barcelonie. Pozostaje nam tylko czekać, aż usłyszymy o jego następnych zwycięstwach!

Znani i profesjonalni pokerzyści na świecie

Phil Ivey

Phil Ivey to świetny gracz pokerowy. Szacuje się, że grając na żywo i online, w turniejach i cash games wygrał ok. 90 milionów dolarów.

Patrik Antonius

Patrik Antonius preferuje grę w sieci. Regularnie grywa na najwyższych stawkach w grach cash. Jest jednym z niewielu graczy, którzy wygrywają tam ogromne pule.

Phil Hellmuth

Niewielu jest tak charyzmatycznych profesjonalnych pokerzystów jak „Poker Brat”. Na swój wizerunek Phil Hellmuth zapracował zarówno znakomitymi sukcesami oraz nietuzinkową osobowością.

Daniel Negreanu

Negreanu jest obecnie jednym z największych propagatorów pokera na świecie. W całej swojej pokerowej karierze wygrał ponad 11,5 milona dolarów.

Ilari Sahamies

Sahmiesa to gracz preferujący cashgames. Jego wyniki w pokerze online sa imponujące, i to właśnie ten fakt sprawia, że jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych graczy online.

Tom Dwan

Popularny „durrrr” jest jednym z pokerowych objawień ostatnich lat. Gra bez żadnych kompleksów, co przynosi mu uznanie i znaczne profity zarówno w grze online oraz na żywo.

Annie Duke

Annie Duke stała się niemal symbolem kobiecego pokera. Od lat należy do światowej czołówki pokerowego światka, a jej wygrane z gier cash i turniejów mogą zawstydzić nie jednego pokerzystę.

Doyle Brunson

Trudno zebrać wszystkie sukcesy Brunsona w jedno miejsce. Zdobył aż 10 bransoletek World Series of Poker, a jego łączne wygrane turniejowe to ponad 6 milionów dolarów.

Jennifer Harman

Mimo sukcesów turniejowych, Harman czuje się lepiej w grach cash, których jest regularnym uczestnikiem. Z powodzeniem gra na najwyższych stawkach i radzi sobie z najlepszymi pokerzystami.

Gus Hansen

W pokerze wygrywać można jedynie wtedy, gdy gra się agresywnie. Potwierdzeniem tych słów jest postać Gusa Hansena, jednego z najlepszych graczy zarówno live jak i w sieci.

Barry Greenstein

Łączne wygrane Greensteina z turniejów live wynoszą około 7,5 miliona dolarów. Jednak jest to także gracz online, którego można spotkać na wyższych stawkach.

Tony G

Tony G to gracz utalentowany ale przede wszystkim budzący ogromne kontrowersje swoimi zagraniami i zachowaniem przy pokerowym stole.

Sam Farha

Sam Farha jest urodzonym graczem cashowym. Prawdziwą żyłą złota dla tego gracza są gry cash, szczególnie w odmianie Omaha Pot Limit.

Chris Ferguson

W całej swojej pokerowej karierze wygrał ponad 8 milionów dolarów w turniejach live. Ferguson grywa jednak również w grach gotówkowych na żywo i online.

Erik Seidel

W turniejach live wygrał on ponad 16 milionów dolarów, co jest sumą godną szacunku. Mimo swoich ogromnych sukcesów nadal pozostał skromnym człowiekiem, wiodącym spokojne życie rodzinne.

John Juanda

W całej karierze zdobył 5 bransoletek WSOP w bardzo różnych odmianach. Zwycięstwa w turniejach pozwoliły mu na zgromadzenie imponującej kwoty, którą szacuje się na ponad 11,5 miliona dolarów.

Antonio Esfandiari

W karierze turniejowej udało mu się już wygrać ponad 23 miliony dolarów. A przecież Esfandiari grywa także gry gotówkowe zarówno live jak i online.

Howard Lederer

Jedni trafiają do pokera przypadkiem, inni zaś rodzą się po to, by grać w karty. Howard Lederer jest jednym z najbardziej doświadczonych i rozpoznawalnych graczy naświecie.

Mike Sexton

Mike Sexton to przede wszystkim człowiek-instytucja. Jako gracz, komentator i dziennikarz miał świetną okazję do promocji pokera i wywiązał się z niej doskonale.

Dave Ulliott

Dave „Devilfish” Ulliott to jedna z największych pokerowych gwiazd. Wiele sukcesów turniejowych i spore profity z gier cash są tego najlepszym potwierdzeniem.

Phil Galfond

Phil Galfond mimo swojego młodego wieku potrafił odnieść kilka znaczących sukcesów, a jego konto zostało zasilone pokaźnymi wygranymi.

Dan Harrington

Dan Harrington to światowej klasy pokerzysta z dorobkiem 2 bransoletek WSOP, 5 stołów finałowych oraz 11 miejsc płatnych. Jego książki są obowiązkową pozycją dla każdego początkującego gracza.

Scotty Nguyen

Scotty Nguyen w swojej karierze blisko 40 razy gościł na miejscach płatnych podczas WSOP i 12 razy podczas WPT. W turniejach wygrał łącznie ponad 11 milionów dolarów.

Daniel Cates

Daniel Cates robi to co wychodzi mu najlepiej – wygrywa ogromne pieniądze na wysokich stawkach w sieci. Szacuje się, że w 2010 roku z samej gry w sieci osiągnął on profit w wysokości 5 milionów dolarów.

Phil Laak

Jedną z ciekawszych postaci w pokerowym świecie jest Phil Laak. Ten wiecznie zakapturzony zawodnik zyskał sobie wymowny przydomek „Unabomber”.

Guy Laliberte

Pomimo niezaprzeczalnego bogactwa i sukcesów w biznesie jest on również uważany za profesjonalnego pokerowego gracza. Bierze udział w największych turniejach i gra również na najwyższych stawkach w pokerze online.

Liv Boeree

Liv Boeree udowodniła, że nie jest tylko atrakcyjną celebrytką ale wyśmienicie radzi sobie przy pokerowych stolikach. Jej dotychczasowe łączne wygrane w turniejach to ponad 2 miliony dolarów.

Vanessa Selbst

Vanessa Selbst z ponad 9 milionami dolarów wygranych w swojej pokerowej karierze jest jedną z najlepszych pokerzystek na świecie.

Viktor Blom

Viktor to bez wątpienia gracz niezwykle utalentowany i zważywszy na jego młody wiek z pewnością jeszcze wiele razy o nim usłyszymy.

Kara Scott

Kara Scott to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w świecie pokera. Jej popularność wzięła się jednak głównie z występów jako prezenterka niż z osiągnięć pokerowych.