7 kartowy stud

1064

Seven Card Stud to gra dla od od 2 do 8 graczy, w której cierpliwość i umiejętności stanowią łącznie wielki atut. W każdym stadium gry (gdy pojawiają się kolejne karty) odbywa się 5 rund obstawiania.

Uwaga: Aby wejść do gry, trzeba mieć środki wystarczające zarówno na ante, jak i zakłady w ciemno. Wysokość ante jest ustalona z góry, a gdy stawki wejściowe to 0,50/1.00, ante się nie wprowadza.

Każdy z graczy dostaje najpierw po trzy karty: dwie zakryte i jedną odkrytą. Zawodnik z najniższą kartą odkrytą znajduje się na pozycji otwarcia (ang . bring-in), co zobowiązuje go do rozpoczęcia licytacji. Przebiega ona zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a jej uczestnicy mogą pasować, wchodzić, podbijać bądź czekać.

Po zakończeniu pierwszej rundy licytacji każdy gracz otrzymuje kolejną kartę odkrytą (ang. fourth street). Licytację zaczyna gracz, którego karty odkryte mają najwyższą wartość pokerową.

Ta sama sytuacja powtarza się dla kolejnych dwóch kart odkrytych (fifth street i sixth street).

Jako ostatnią (and. seventh street) otrzymują gracze kartę zakrytą. Licytacja przebiega, jak poprzednio, jednak na niej rozgrywka się kończy i następuje wyłożenie kart.

Wskazówki

  • Wysoka para jest warta obstawiania, chyba że przeciwnik gra agresywnie i zdaje się mieć bardzo mocną kartę.
  • Fifth Street to moment przełomowy. Ponieważ stawki się podwajają w każdej rundzie, to dobry moment, aby przemyśleć dalszy udział w licytacji i ewentualnie się wycofać, minimalizując starty.
  • Doradza się spasowanie, gdy widoczne karty któregoś z graczy biją całą naszą rękę na danym etapie rozgrywki.
  • Jeśli chcemy skompletować strita, należy bacznie obserwować, czy odpowiednie karty nie są wśród odkrytych kart przeciwników.

Zoabacz także: Poker