Czym jest Poker?

2432

Żadna z definicji pokera nie zadowoli wszystkich, pomimo faktu, że reguły większości jego odmian w dużym stopniu się pokrywają. W pokera można grać w dedykowanych pokojach (głównie w kasynach), w domach (w niektórych krajach / stanach USA jest to nielegalne) lub w Internecie.

Najpopularniejsze rodzaje pokera w dzisiejszych czasach to Texas Hold 'Em, Seven and Five Card Stud, Omaha High, Omaha High / Low i Razz. Ostatnio Texas Hold’em bez wątpienia zyskał największą popularność wśród wszystkich odmian.

Turnieje tej odmiany są pokazywane w głównych stacjach telewizyjnych. Możemy nauczyć się zasad tej gry w ciągu minuty, ale jak powiedział jeden ze znanych komentatorów pokera, potrzebujemy życia, aby w pełni opanować tę grę.

Zobacz także ciekawe artykuły na temat gry w pokera :

Środowisko pokerowe

Poker online
Brak nieprzyjemnych reakcji spowodowanych złymi podbiciami , brak nieprzyjemnego dymu papierosowego, a wreszcie możliwość zabawy w wygodnym fotelu.

Dzięki temu możemy grać tutaj 24 godziny na dobę. Możesz grać w pokera na pieniądze (od 4 centów), ale także na wirtualne pieniądze, gdzie możesz nauczyć się grać bez utraty gotówki.

Dowiedz się więcej o pokerze online!

Poker na żywo
Pokoje pokerowe stają się coraz bardziej przyjazne dla początkujących. Większość z nich oferuje noc dla początkujących przynajmniej raz w tygodniu. Gra na żywo jest wolniejsza niż w Internecie, ponieważ tutaj musisz tasować i rozdawać karty.

Wiele pokoi pokerowych ma inne zasady, więc przeczytaj je przed rozpoczęciem gry, ponieważ np. w turniejach z niskim wpisowym lub w nocy dla początkujących, może nie być krupierów, a gracze będą musieli sami tasować i rozdawać karty.

Zainteresowany? Dowiedz się gdzie grać w legalnego pokera.

Gracze

Liczba osób grających przy jednym stole może wynosić od 2 (tak zwanych 1 na 1) aż do 10. Liczba graczy w większych turniejach jest zwykle nieograniczona, chyba że wcześniej określi to organizator.

Liczba graczy w dużych turniejach często przekracza 1000. Zwykle w turnieju dla 10 graczy pula jest dzielona między 3 graczy. 50% puli nagród przyznawane jest za pierwsze miejsce, 30% za drugie miejsce i 20% za trzecie miejsce.

Pierwsza gra, krok po kroku

Załóżmy, że grasz w 10-osobowym turnieju (tak zwanym Sit N Go) w Internecie w Texas Hold’em:

  1. Kiedy zgromadzi się 10 graczy, wszyscy zajmą miejsce przy stole.
  2. Gra rozpoczyna się, gdy dwaj gracze, którzy są kolejni w kolejności za krupierem (oznaczonym literą D), postawi kolejno małą ciemną (small blind) i dużą ciemną (big blind).
  3. Każdy gracz otrzymuje dwie karty. Gracz po lewej stronie osoby, która znajduje się na dużej ciemnej (big blindzie) , wykonuje pierwszy ruch.
  4. Kiedy nadejdzie Twoja kolej, możesz sprawdzić (call) , przebić (raise) lub spasować (fold). Jeśli jesteś na małej ciemnej, postawiłeś już połowę stawki potrzebnej do zobaczenia flopa w puli. Jeśli jesteś na dużej ciemnej, umieściłeś już odpowiednią ilość pieniędzy w puli, aby zobaczyć flopa, chyba że jeden z graczy podbił przed twoim ruchem. Jeśli ktoś przed tobą przebił, możesz przebijać, sprawdzać lub spasować.
  5. Flop: trzy karty wspólne są rozdawane na stole. Każdy gracz, który nie spasował przed wydaniem flopa, może użyć go do stworzenia najlepszej ręki. Teraz także kolejna runda licytacji. Zaczyna się od osoby, która jest na małej ciemnej. Jeśli nikt nie doda więcej pieniędzy do puli, możesz po prostu sprawdzić i zobaczyć kolejne karty bez dodawania pieniędzy do puli. Jeśli jednak ktoś doda pieniądze do puli, możesz podbić, sprawdzić lub spasować.
  6. Tura: dealer rozdaje czwartą kartę wspólną. Ponownie rozpoczyna się licytacja i gracze, którzy nie spasowali w poprzednich rundach, mogą wziąć udział.
  7. River: Piąta, ostatnia wspólna karta wykładana jest na stół przez rozdającego. Teraz następuje ostatnia runda licytacji. Gracze, którzy w czasie tej rundy nie spasują, odkrywają swoje karty. Ten, który posiada najlepszy układ zgarnia całą pulę.
  8. Jeśli w jednej z rund licytacji ktoś podbija zakład, ale nikt nie sprawdza, gracz bierze całą pulę. Osoba może następnie pokazać karty przeciwnikom lub po prostu przekazać je dealerowi.
  9. Kiedy ktoś wygrywa rękę, zaczyna się następna. Tym razem krupier jest następną osobą po lewej stronie krupiera od poprzedniej ręki. Blindy (blindy) zwiększają się z czasem w zależności od ustaleń organizatora.
  10. Gdy w grze pozostanie 1 osoba, a pozostałe zostaną wyeliminowane, pula nagród zostanie podzielona zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i gra się kończy.