Coinbase akcje — gdzie kupić? Czy warto?

Coinbase-logo Coinbase to znana na całym świecie giełda kryptowalut. Została założona w 2012 roku, a aktualnie jest jednym z liderów w branży i zarządza kapitałem o wartości przekraczającej 1,3 mld dolarów.

Tym samym wyznacza standardy dla pozostałych podmiotów i cieszy się olbrzymim zaufaniem na rynku kryptowalut.

Akcje giełdy Coinbase niedawno zadebiutowały w amerykańskim indeksie NASDAQ, co jest sposobem spółki na pozyskanie środków do dalszego rozwoju. Tak interesujący debiut nie uszedł uwadze inwestorów, którzy wciąż zastanawiają się, czy gigant z branży kryptowalut przyniesie im zysk?

W artykule szukamy odpowiedzi na to pytanie. Z lektury dowiesz się m.in. czym jest Coinbase, gdzie kupisz akcje spółki i czy na tym zarobisz.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
79,17% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Na co zwracać uwagę przy kupnie akcji Coinbase?

POLECANY BROKER

capital.com
Załóż Konto

Kontrakty CFD to złożone instrumenty finansowe. Niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzyz powodu dostępu do dźwigni finansowej. 72,6% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.......

POLECANY BROKER

Alvexo
Załóż Konto

70,48% inwestorów prywatnych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy......

POLECANY BROKER

eToro
Załóż Konto

Kontrakty CFD to złożone instrumenty finansowe. Niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 75% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.......

POLECANY BROKER

Libertex
Załóż Konto

74,91% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.......

Ocena
5
5
5
4.5
Aplikacja Mobilna
10/10
9/10
9/10
8/10
Bill
Min. Depozyt
1€
N/A
25€
1€
Maksymalna Dźwignia
1:200
1:30
1:30
1:30
Marża Operacyjna
Yes
Yes
Yes
Yes
No. of shares
2425
N/A
2.000+
200+
ETFS
250+
N/A
250+
10+
Konto Od
20€
500
200€
100€
Deposit Fees
0€
N/A
Opłaty za przewalutowanie
0€
Trading Fees
Spread
0.02
Spread
0€
Opłaty
Obligacje
0,01-2%
0.02
z 0,09%
0,1% - 0,5%
CFDS
0,01-2%
0.02
z 0,09%
0,01% - 8%
Stałe Prowizje Za Operację
N/A
N/A
N/A
N/A
Price per month
N/A
N/A
N/A
N/A
Kopiuj Portfolio
N/A
0.02
0€
Brak
Kryptowaluty
0,01-2%
0.02
z 0,45%
0,4% - 8%
DAX
N/A
0.02
0%
0,1% - 0,5%
ETFS
0,01-2%
0.02
0%
0,01% - 0,5%
CFD Overnight Positions
0€
0.02
Zmienne opłaty
0€
Fundusze
0,01-2%
0.02
z 0,09%
0,1% - 0,5%
Robo Advisor
N/A
N/A
N/A
N/A
Plan Oszczędnościowy
N/A
N/A
Copytrader, Stop-loss
Stop-loss
Metody Płatności
Przelew Bankowy
Karta Kredytowa
Giropay
Neteller
Paypal
Transfer Sepa
Skrill
Sofort

Zanim zainwestujesz pieniądze w tę popularną giełdę kryptowalut, rozważ następujące kwestie:

 1. Dlaczego warto inwestować w Coinbase? To giełda z ponad 43 mln aktywnych użytkowników, co czyni ją jedną z największych giełd kryptowalut na świecie. Od 2012 roku znacznie się rozwinęła, a ponadto posiada wsparcie wielu inwestorów.
 2. Gdzie kupić akcje Coinbase? Zrobisz to za pośrednictwem każdego maklera giełdowego i brokera, który oferuje dostęp do indeksu NASDAQ. Ze swojej strony polecamy eToro, który jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o inwestycje w akcje. Dlaczego? Ponieważ nie pobiera opłat na handel nimi.
 3. Jak rysuje się przyszłość akcji Coinbase? Eksperci przewidują, że gdy emocje z debiutu już opadną, spółka nadal będzie zyskiwała na wartości. Kryptowaluty stają się coraz popularniejsze, więc również z giełd korzysta coraz więcej ludzi. Długoterminowy, wysoki zwrot z inwestycji w Coinbase jest jak najbardziej prawdopodobny.

Gdzie można kupić akcje Coinbase Global Inc.?

Akcje coinbase można kupić za pośrednictwem wielu brokerów. Poniżej przedstawiamy tych, którzy najlepiej prezentują się na tle innych.

1. eToro

Logotyp eToro (zielony) Broker eToro wyróżnia się spośród konkurencji kilkoma unikalnymi cechami. Zacznijmy od najważniejszej, czyli od oferty.

Za pośrednictwem brokera zainwestujesz zarówno w akcje syntetyczne, jak i w kontrakty CFD. Dzięki temu uzyskujesz dostęp do pełnej gamy możliwości — zarówno w handlu długoterminowym, jak i krótkoterminowym.

Ponadto za kupno akcji nie płacisz prowizji, dzięki czemu inwestycje są o wiele tańsze, niż u konkurencji.

Kolejnym aspektem, który się wyróżnia, jest platforma eToro.

Jej głównymi zaletami są nowoczesność i prostota obsługi — nawet początkujący inwestor szybko się w niej odnajdzie.

Co więcej, udostępnia najlepszy w branży social i copy trading. Nie tylko z łatwością skontaktujesz się z dowolnym inwestorem z eToro, ale również skopiujesz jego ruchy giełdowe, co pozwoli ci zarabiać na czyimś doświadczeniu.

Bezpieczeństwo również stoi na wysokim poziomie. Broker działa pod nadzorem licznych organów regulacyjnych (m.in. FCA, CySEC).

Dowiedz się więcej o eToro!

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź etoro.com/trading/fees.

2. XTB

xtb

XTB jest polskim brokerem z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku finansowym. Firma spełnia wymogi regulacyjne instytucji takich jak KNF, FCA i CySEC. Ponadto zapewnia dostęp do setek instrumentów finansowych, w tym CFD na akcje, kryptowaluty, towary, indeksy i ETF-y.

Broker XTB cieszy się uznaniem wśród początkujących i doświadczonych traderów. To zasługa autorskiej platformy xStation 5, która jest prosta w obsłudze, a jednocześnie oferuje wiele narzędzi analitycznych. Co więcej, skorzystasz z konta demo, aby przetestować własną strategię inwestycyjną bez ryzyka.

XTB nie wymaga od swoich klientów minimalnej kwoty depozytu. Dokonasz wpłaty za pomocą karty kredytowej lub debetowej, e-portfela czy przelewu bankowego. W razie problemów, możesz liczyć na dział obsługi klienta, który pracuje 24/5.

Zalety:

 • Regulowany i bezpieczny broker;
 • Szeroka oferta instrumentów finansowych;
 • Autorska platforma xStation 5;
 • Konto demo z wirtualnym saldem;
 • Różne metody płatności.

3. Pepperstone

pepperstone

Pepperstone jest australijskim brokerem, który spełnia regulacje międzynarodowych organizacji nadzoru finansowego, w tym ASIC, FCA czy DFSA. Oferta obejmuje ponad 1200 instrumentów finansowych, w tym CFD na akcje, kryptowaluty, surowce i aktywa na rynku forex. Ponadto możesz liczyć na niskie spready i prowizje.

Pepperstone oferuje handel na kilku różnych platformach, w tym MT4 i MT5. Początkujący użytkownicy docenią konto demo i dostęp do zasobów edukacyjnych. Mocną stroną brokera jest również program lojalnościowy dla aktywnych traderów, który zapewnia nagrody i zniżki.

Platforma akceptuje wiele metod płatności, w tym karty debetowe i kredytowe, e-portfele oraz przelewy bankowe. W razie potrzeby, dział obsługi klienta jest dostępny 24 godziny na dobę przez 5 dni w tygodniu.

Zalety:

 • Regulowany broker;
 • Bogaty wybór ponad 1200 instrumentów finansowych;
 • Dostęp do różnych platform handlowych;
 • Możliwość korzystania z konta demo;
 • Różne metody płatności.

4. Libertex

Libertex logotyp Kolejnym brokerem, który da ci dostęp do indeksu NASDAQ (w tym do akcji rynku kryptowalut), jest Libertex. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w branży, co czyni go pośrednikiem godnym zaufania.

Jego oferta składa się wyłącznie z kontraktów CFD na akcje, ale posiada oryginalny system płatności. Dlaczego? Ponieważ Libertex ma zerowe spready (różnice między kursem kupna i sprzedaży), a cały swój zysk zawiera w prowizjach od transakcji. Wielu użytkowników ceni sobie takie rozwiązanie, bo często wychodzą na nim lepiej.

Dodatkowym atutem brokera jest wybór platform transakcyjnych. Masz do dyspozycji autorską (Libetrex) albo dobrze znanego MetaTradera 4. Pierwsza jest bardziej przystępna, zaś dzięki drugiej uzyskasz dostęp do zaawansowanych informacji rynkowych.

O bezpieczeństwo transakcji w Libertex dba CySEC.

Poznaj opinie użytkowników o Libertex!

Co to jest Coinbase?

Coinbase to amerykańska giełda kryptowalut, która powstała za sprawą Briana Armstronga oraz Freda Ehrsama. Posiada siedzibę w San Francisco i cieszy się wsparciem wielu amerykańskich przedsiębiorców.

Do 2017 roku otrzymała już ponad 117 mln dolarów w ramach inwestycji.

Co to jest Coinbase Działa w branży od 2012 roku, a dzięki długiej obecności na rynku uzyskała pozycję lidera w obszarze pośrednictwa w handlu kryptowalutami.

Giełda daje olbrzymie możliwości. Na samym początku działalności pozwalała jedynie na kupno i sprzedaż bitcoina. Jednak obecnie doszły również inne czołowe kryptowaluty oraz wiele pomniejszych altcoinów.

Co więcej, giełda Coinbase nie zapomina o początkujących inwestorach. Oferuje wiele przydatnych narzędzi, które umożliwiają bardzo łatwe inwestowanie.

Jeśli zaś chodzi o zaawansowanych użytkowników, Coinbase przygotowało osobną platformę — Coinbase Pro.

Znajdują się tam bardziej zaawansowane narzędzia finansowe, a inwestorzy ponoszą mniejsze opłaty za handel.

Ile mld USD jest wart Coinbase?

Debiut Coinbase na NASDAQ 14 kwietnia 2021 roku sprawił, że firma opublikowała sporo nowych i ciekawych danych na swój temat. Przejrzyjmy je.

W 2020 roku wynik sprzedaży giełdy przekroczył 1,3 mld dolarów, czyli więcej niż zdublował rezultat z roku poprzedniego. Z tej sumy prawie 1/4 (332 mln dolarów) to czysty zysk. To świetny wynik i wypada jeszcze lepiej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w 2019 roku spółka odnotowała stratę rzędu 30 mln dolarów.

Ile mld USD jest wart Coinbase Równie imponujący jest fakt, że w pierwszym kwartale 2021 roku Coinbase obracał już kapitałem ponad 90 mld dolarów. W 2019 roku wynik ten wynosił zaledwie 7 mld.

Co więcej, obecna kapitalizacja spółki jest szacowana na ok. 100 mld dolarów.

Sukces giełdy nierozerwalnie wiąże się z popularnością, którą cieszą się aktualnie cyfrowe waluty. Dzisiaj nie tylko bitcoin i ethereum, ale również mnóstwo innych krypto aktywów przeżywa istny renesans. Ceny niektórych coinów w ciągu dnia pobiły swój historyczny kurs.

A gdzie inwestorzy zgłaszają się po bitcoina lub altcoiny? Oczywiście, że na giełdę (lub do brokera).

Jak kupić akcje Coinbase?

Jako że w dniu 14 kwietnia 2021 roku doszło do debiutu spółki na giełdzie, możesz dołączyć ją do swojego portfolio. Zrobisz to w kilku prostych krokach, o których przeczytasz poniżej.

Wybór brokera Przeprowadzimy cię przez proces rejestracji i kupna akcji na przykładzie eToro — zwycięzcy naszego rankingu.

Krok 1: Zarejestruj się

eToro formularz rejestracji Wejdź na stronę brokera i kliknij przycisk, który odpowiada za rejestrację. Przeniesiesz się do nowej zakładki z formularzem rejestracyjnym, w którym zobaczysz dwa pola:

 • hasło,
 • adres e-mail.

Uzupełnij je, a następnie załóż rachunek.

Broker wyśle ci maila, w treści którego znajduje się link aktywacyjny. Wejdź w niego, a od razu przejdziesz do platformy transakcyjnej.

Krok 2: Konto demo

Masz już konto, ale funkcjonuje ono w wersji demo. Co to znaczy? Masz dostęp do wszystkich funkcji platformy i możesz przeprowadzić pierwsze transakcje na fikcyjnej giełdzie, która jest dokładną kopią tej prawdziwej.

Jak założyć wirtualne konto demo w eToro Dysponujesz tu także pokaźną sumą 100 tys. wirtualnych dolarów.

Jako że nic nie ryzykujesz, wykorzystaj konto demo do nauki zasad serwisu eToro oraz tego, jak działają inwestycje.

Krok 3: Aktywuj konto

eToro formularz weryfikacji danych Chcesz naprawdę zainwestować w Coinbase? W takim razie przejdź do pełnej aktywacji konta.

Wejdź na swój profil i uzupełnij go dokładnymi danymi osobowymi. Chodzi tutaj przede wszystkim o:

 • imię i nazwisko,
 • miejsce zamieszkania,
 • datę urodzenia,
 • numer PESEL,
 • numer telefonu.

Jako że broker działa zgodnie z prawem, wymaga jeszcze weryfikacji powyższych informacji. W tym celu zeskanuj dowód tożsamości i dokument, który potwierdzi twoje miejsce zamieszkania (np. wyciąg z banku) i wyślij skany na adres eToro.

Pamiętaj, że jest to równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie tych personaliów.

Krok 4: Wpłać depozyt

Zanim wejdziesz na giełdę i kupisz swoją pierwszą akcję, zasil rachunek. Wysokość kwoty przelewu zależy od konkretnego brokera (w przypadku eToro minimalny depozyt wynosi 20 USD).

eToro formularz wpłaty depozytu Wybierz metodę transferu środków i dokonaj wpłaty.

Krok 5: Kup akcje

Gdy pieniądze znajdą się na koncie, możesz przejść do inwestycji.

Spółka Coinbase funkcjonuje na giełdzie pod skrótem COIN. Wpisz to hasło w wyszukiwarce brokera, a szybko trafisz na odpowiednie aktywa.

Handel akcjami Coinbase Kliknij w nie.

Przeniesiesz się do nowej zakładki, w której sprawdzisz dokładne informacje finansowe na temat przedsiębiorstwa. Znajdziesz tu aktualne notowania, wykres historii kursu czy opinie innych użytkowników.

Gdy już się z nimi zapoznasz, kliknij przycisk “Działaj”.

Pojawi się nowe okno, w którym ustalisz szczegóły transakcji. Podajesz w nim kwotę inwestycji, wybierasz pozycję (krótka lub długa), a także (opcjonalnie) ustawiasz wysokość dźwigni finansowej oraz poziomy stop loss i take profit.

Gotowe? W takim razie kup akcje.

Gratulacje! Spółka Coinbase znalazła się w twoim portfolio.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
79,17% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czy warto inwestować w akcje Coinbase?

Uporządkuj wg

5 Brokerzy spełniający twoje kryteria

Metody Płatności

Parametry

Obsługa klienta

Ocena

1lub lepiej

Aplikacja Mobilna

1lub lepiej

Stałe Prowizje Za Operację

1lub lepiej

Opłata za prowadzenie konta

1lub lepiej
POLECANY BROKER

Ocena

Łączne opłaty (za 12 miesięcy)
€ 0
Co lubimy
 • Platforma przyjazna dla początkujących inwestorów
 • Darmowe sygnały handlowe
 • Aplikacja na iOS i Android
Stałe Prowizje Za Operację
Opłata za prowadzenie konta
Aplikacja Mobilna
9/10
Parametry
Obligacje Cfds Etfs Fundusze Krypto Akcje
Metody Płatności
Karta Kredytowa Neteller Paypal Transfer Sepa Skrill
Łączne opłaty (za 12 miesięcy)
€ 0

70,48% inwestorów prywatnych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy

Informacje o koncie

Konto Od
500
Depozyt
-
ETFS
-
Opłaty za brak aktywności
-
Lewar
1:30
Marża Operacyjna
Yes
Minimalne działanie
-
Akcje
-
Pozycje CFD
-
CFDS
-
Opłaty za Handel
0.02
Koszt wypłaty środków
-

Opłaty za operację

Obligacje
0.02
Kryptowaluty
0.02
CFDS
0.02
DAX
0.02
Kopiuj Portfolio
0.02
ETFS
0.02
Pozycje CFD
0.02
Akcje
0.02
Plan Oszczędnościowy
-
Robo Advisor
-
Fundusze
0.02
POLECANY BROKER

Ocena

Łączne opłaty (za 12 miesięcy)
€ 0
Co lubimy
 • Brak prowizji od handlu funduszami ETF i akcjami
 • Nieograniczony wolumen obrotu
 • Darmowy dostęp do analiz eksperckich
Stałe Prowizje Za Operację
Opłata za prowadzenie konta
Aplikacja Mobilna
9/10
Parametry
Obligacje Cfds Kopiuj Portfolio Etfs Fundusze Krypto Akcje
Metody Płatności
Karta Kredytowa Giropay Neteller Paypal Transfer Sepa Skrill Sofort
Łączne opłaty (za 12 miesięcy)
€ 0

Kontrakty CFD to złożone instrumenty finansowe. Niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 75% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.

Informacje o koncie

Konto Od
200€
Depozyt
Opłaty za przewalutowanie
ETFS
250+
Opłaty za brak aktywności
10€ miesięcznie po 3 miesiącach
Lewar
1:30
Marża Operacyjna
Yes
Minimalne działanie
25€
Akcje
2.000+
Pozycje CFD
-
CFDS
-
Opłaty za Handel
Spread
Koszt wypłaty środków
5 USD

Opłaty za operację

Obligacje
z 0,09%
Kryptowaluty
z 0,45%
CFDS
z 0,09%
DAX
0%
Kopiuj Portfolio
0€
ETFS
0%
Pozycje CFD
Zmienne opłaty
Akcje
0€
Plan Oszczędnościowy
Copytrader, Stop-loss
Robo Advisor
-
Fundusze
z 0,09%
POLECANY BROKER

Ocena

Łączne opłaty (za 12 miesięcy)
€ 0
Co lubimy
 • Dostępne 142 pary walutowe
 • Dwie platformy handlowe do wyboru
 • Dostęp do funkcji stop loss
Stałe Prowizje Za Operację
Opłata za prowadzenie konta
Aplikacja Mobilna
10/10
Parametry
Cfds Etfs Fundusze Krypto Akcje
Metody Płatności
Karta Kredytowa Giropay Neteller Transfer Sepa Skrill Sofort
Łączne opłaty (za 12 miesięcy)
€ 0

Kontrakty CFD to złożone instrumenty finansowe. Niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzyz powodu dostępu do dźwigni finansowej. 72,6% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.

Informacje o koncie

Konto Od
20€
Depozyt
0€
ETFS
250+
Opłaty za brak aktywności
0€
Lewar
1:200
Marża Operacyjna
Yes
Minimalne działanie
1€
Akcje
2425
Pozycje CFD
-
CFDS
-
Opłaty za Handel
Spread
Koszt wypłaty środków
0€

Opłaty za operację

Obligacje
0,01-2%
Kryptowaluty
0,01-2%
CFDS
0,01-2%
DAX
-
Kopiuj Portfolio
-
ETFS
0,01-2%
Pozycje CFD
0€
Akcje
0,01-2%
Plan Oszczędnościowy
-
Robo Advisor
-
Fundusze
0,01-2%
POLECANY BROKER

Ocena

Łączne opłaty (za 12 miesięcy)
€ 0
Co lubimy
 • Brak prowizji
 • Broker regulowany przez CySec
 • Środki zabezpieczane na oddzielnych rachunkach bankowych
Stałe Prowizje Za Operację
Opłata za prowadzenie konta
Aplikacja Mobilna
9/10
Parametry
Obligacje Cfds Etfs Krypto Akcje
Metody Płatności
Karta Kredytowa Paypal Transfer Sepa Skrill Sofort
Łączne opłaty (za 12 miesięcy)
€ 0

Pamiętaj o ryzyku! 76,4% rachunków CFD inwestorów detalicznych traci pieniądze.

Informacje o koncie

Konto Od
100€
Depozyt
0€
ETFS
100+
Opłaty za brak aktywności
10€ miesięcznie po 3 miesiącach
Lewar
1:30
Marża Operacyjna
Yes
Minimalne działanie
0.01 lots
Akcje
500+
Pozycje CFD
-
CFDS
-
Opłaty za Handel
Spread
Koszt wypłaty środków
0€

Opłaty za operację

Obligacje
0,01% - 2%
Kryptowaluty
0,01% - 2%
CFDS
0,01% - 2%
DAX
-
Kopiuj Portfolio
-
ETFS
0.0013 - 0.0022 pips
Pozycje CFD
0,5%
Akcje
0.0013 - 0.0022 pips
Plan Oszczędnościowy
-
Robo Advisor
-
Fundusze
0,01% - 2%
POLECANY BROKER

Ocena

Łączne opłaty (za 12 miesięcy)
€ 0
Co lubimy
 • Zerowe spready
 • Intuicyjna platforma handlowa
 • Autoryzowany i regulowany broker
Stałe Prowizje Za Operację
Opłata za prowadzenie konta
Aplikacja Mobilna
8/10
Parametry
Obligacje Cfds Etfs Fundusze Krypto Akcje
Metody Płatności
Karta Kredytowa Giropay Neteller Paypal Transfer Sepa Skrill Sofort
Łączne opłaty (za 12 miesięcy)
€ 0

74,91% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.

Informacje o koncie

Konto Od
100€
Depozyt
0€
ETFS
10+
Opłaty za brak aktywności
10€
Lewar
1:30
Marża Operacyjna
Yes
Minimalne działanie
1€
Akcje
200+
Pozycje CFD
-
CFDS
-
Opłaty za Handel
0€
Koszt wypłaty środków
0€

Opłaty za operację

Obligacje
0,1% - 0,5%
Kryptowaluty
0,4% - 8%
CFDS
0,01% - 8%
DAX
0,1% - 0,5%
Kopiuj Portfolio
Brak
ETFS
0,01% - 0,5%
Pozycje CFD
0€
Akcje
0€
Plan Oszczędnościowy
Stop-loss
Robo Advisor
-
Fundusze
0,1% - 0,5%

Wciąż nie wiesz, czy spółka Coinbase przyniesie ci zysk? Sprawdź poniższe zestawienie zalet i wad tej inwestycji. Zebraliśmy wszystkie najważniejsze dane w jednym miejscu.

Co przemawia za inwestycją?

 • Jedna z najstarszych giełd kryptowalut w USA i nie tylko;
 • Przychody na poziomie 1,3 mld USD, z czego 332 mln to czysty zysk (wycena za rok 2020);
 • Ponad 43 mln zarejestrowanych użytkowników;
 • Wolumen obrotu przekracza 90 mld USD;
 • W giełdę inwestuje wiele postaci znanych ze świata finansów.

Co przemawia przeciw inwestycji?

 • Krótki okres od debiutu wciąż rodzi niepewność co do przyszłych notowań COIN;
 • Atrakcyjność inwestycji ściśle związana z popularnością kryptowalut.

Jak rysuje się przyszłość Coinbase? Podsumowanie

Od debiutu Coinbase (COIN) na giełdzie minęło już trochę czasu, więc zobaczyliśmy pierwsze zmagania przedsiębiorstwa z rynkiem. Kurs akcji spadł po początkowej zwyżce, co eksperci tłumaczą sposobem, w jaki spółka weszła na giełdę.

Coinbase zdecydował się na bezpośrednią ofertę, która nie ma okresu “mrożenia” akcji, jak w przypadku IPO. Z tego powodu inwestorzy mogli sprzedać akcje zaraz po pierwszym wzroście kursu, z czego wielu skorzystało. Taka sytuacja przydarzyła się wielu firmom, które wchodziły na giełdę w sposób bezpośredni.

Co więcej, termin debiutu okazał się niezbyt trafiony pod kątem kursu bitcoina. Kryptowaluta w tym samym okresie straciła na wartości ponad 15%, co odbiło się na Coinbase.

Mimo wszystko COIN to wciąż dobra inwestycja. Póki cyfrowe waluty dobrze sobie radzą i są popularne (tak jak bitcoin, ethereum i wiele altcoinów aktualnie), wycena przedsiębiorstwa również będzie na tym zyskiwała. Do dnia dzisiejszego nie zdarzyło się nic, co sugerowałoby jakąś większą korektę w tym zakresie.

Wszystko wskazuje na to, że warto rozważyć inwestycję w Coinbase (COIN).

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
79,17% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ

Kiedy Coinbase zadebiutował na giełdzie?

Spółka weszła na giełdę 14 kwietnia 2021 roku. To oznacza, że aktualnie jest dostępna dla każdego inwestora, który pragnie ulokować w niej kapital.

W jakim indeksie jest notowany Coinbase?

Coinbase jest notowany w amerykańskim indeksie NASDAQ, w którym znajdują się wszystkie firmy związane z nowoczesną technologią.

Ile kapitału zainwestować w akcje Coinbase?

Wśród doświadczonych inwestorów panuje przekonanie, że nigdy nie powinno się inwestować w jedne aktywa więcej niż 10% całego kapitału. Oczywiście dokładna kwota inwestycji zależy od ciebie, ale jeśli dopiero zaczynasz przygodę z giełdą, radzimy zachować ostrożność.

Gdzie kupić akcje Coinbase?

Akcje Coinbase kupisz u maklera giełdowego lub u brokera. Jednym z najlepszych pośredników tego typu jest eToro, u którego zainwestujesz w akcje bez jakiejkolwiek prowizji od transakcji.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.