BGŻ Optima

Opinie

2242

BGŻOptima jest częścią banku BGŻ, który na rynku istnieje od 1919 roku. Jest to bank komercyjny, specjalizujący się w usługach finansowych związanych z rolnictwem oraz gospodarką żywnościową. Siedziba banku znajduje się w Warszawie. BGŻ jest spółką akcyjną.

Od dwóch lat jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank posiada czterdzieści oddziałów na terenie Polski, a klienci banku mogą korzystać z czterech tysięcy bankomatów. Bank swoje usługi kieruje do osób indywidualnych, instytucjonalnych oraz rolników.

BGŻ stworzyło opisywaną markę prawie dwa lata temu. Bank ma w swojej ofercie produkty finansowe, które umożliwią klientom pomnażanie swoich dochodów. Marka ma dla swoich klientów konta oszczędnościowe. W przypadku klientów indywidualnych jest to Konto BGŻOptima Indywidualne.

Dla przedsiębiorstw jest Konto BGŻOptima Biznes. Również jest konto dla dzieci, czyli BGŻOptima Junior oraz dla par konto Wspólne BGŻOptima. Ponadto w ofercie banku są lokaty. Do wyboru są trzy lokaty: Lokata z funduszem, Lokata bezkarna z oprocentowaniem 5,5% (trzeba wpłacić minimum 1 000 złotych), Lokata elastyczna ( oprocentowanie 4,4% na sześć miesięcy), Lokata standardowa oraz Polisolokata.

Bank ma również w ofercie fundusze inwestycyjne. Podzielone są one na pięć kategorii: dłużne, akcji Nowej Europy, akcji polskich uniwersalnych, akcji polskich spółek (tych mniejszych) oraz pieniężne. Osoba, która chce założyć konto w banku musi najpierw złożyć wniosek online.

Następnie należy potwierdzić swój numer telefonu, wpisując kod otrzymany w smsie do umowy. Później trzeba wybrać sposób autoryzacji oraz wykonać przelew na konto banku.