Giełda – Jak zacząć

giełdowe początki

1004

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie to największa giełda w tej części Europy.W swojej ofercie ma instrumenty o zróżnicowanym poziomie ryzyka.
Dowiedz się więcej o możliwościach jakie daje GPW. 

  • Przewaga giełdy nad innymi formami inwestycji polega na tym, że istnieje możliwość osiągania wysokich zysków. Należy umiejętnie posługiwać się odpowiednimi instrumentami
  • Dzięki Giełdzie możesz zyskać dodatkowe fundusze na swoje wymarzone cele.

    Giełda daje nam wiele możliwości inwestycyjnych. To idealne miejsce na rozwijanie inteligencji finansowej.

Jak pokazują statystki spora część inwestorów na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych to osoby indywidualne. Inwestując na giełdzie można zarobić, ale można również stracić, dlatego trzeba być ostrożnym. Od czego zacząć inwestowanie na giełdzie? Podstawą jest wybranie dobrego biura maklerskiego, w którym założy się rachunek inwestycyjny. Rachunek inwestycyjny w biurze maklerskim musi posiadać każdy gracz na giełdzie. W sumie do wyboru jest około czterdzieści biur maklerskich. Jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę? Każde z biur oferuje kilka typów rachunków inwestycyjnych. Warto zastanowić się jak często będzie się grało na giełdzie oraz sprawdzić ile wynosi prowizja w danym biurze maklerskim, ile wynosi pierwsza wpłata na konto, jakie są koszty prowadzenia rachunku itp.

Osoby, które zamierzają wykonywać codziennie jakieś transakcje i chcą inwestować spore pieniądze powinny się zdecydować na konto, które oferuje szereg dodatkowych opcji takich jak analizy, raporty, lokaty itp. Osoby, które chcą zainwestować mniejsze pieniądze i nie planują częstych aktywności na giełdzie powinny zdecydować się na rachunki o podstawowych parametrach.

Biura mają w swojej ofercie rachunki tradycyjne, jak i internetowe.  Proces zakładania rachunku w biurze maklerskim powinien maksymalnie potrwać tydzień. Należy pamiętać o dokładnym przeczytaniu warunków umowy i innych dokumentów, których podpisanie wymaga dane biuro maklerskie. Po założeniu rachunku inwestujący może rozpocząć swoja działalność na giełdzie.

Warto na początku zachować ostrożność. Inwestujący mają do wyboru kilka typów zleceń np. zlecenie z limitem ceny, z ceną rynkową, po każdej cenie i inne. Początkującym poleca się zlecenie z limitem ceny.  Po nabyciu doświadczenia można wybierać inne zlecenia.