Bloomberg

Telewizja Bloomberg-Serwis Bloomberg

3507

Bloomberg

Bloomberg prezentuje przez całą dobę wiadomości biznesowe i finansowe, kursy walut, kursy giełdowe, wiadomości z rynków finansowych i świata biznesu oraz wywiady ze specjalistami z branży finansowej.

Oficjalna strona Bloomberga

Wersja amerykańska: www.bloomberg.com

Wersja europejska: www.bloomberg.com/europe

Bloomberg 

– jest największą na świecie agencją prasową, specjalizuje się w dostarczaniu informacji na temat rynków finansowych. Siedziba firmy znajduje się na W Nowym Jorku na Manhattanie. Bloomberg został założony w roku 1981 przez biznesmena żydowskiego pochodzenia Michaela Bloomberga, który zaliczany jest do grona najbogatszych ludzi na świecie z majątkiem szacowanym na 27 miliardów dolarów amerykańskich.

 

Bloomberg news
Bloomberg news

Konkurencyjną agencją dla agencji “Bloomberg” jest agencja “Reuters”. Agencja Reuters główną siedzibę posiada w Londynie. Także została założona przez żydowskiego imigranta Paula Juliusa Reutera.

Terminal Bloomberga

Termial Bloomberg

Termial Bloomberg

Terminal Bloomberga (www.bloomberg.com). Bloomberg jest serwisem informacyjnym dostarczającym informacje w czasie rzeczywistym. Ekran można zmodyfikować w sposób dowolny, odpowiadający potrzebom tradera. Informacje można filtrować pod względem słów kluczowych, tematów, krajów (itp – bardzo wiele innych opcji). Najważniejszym elementem jest jednak tabela z danymi, które w aktualnym dniu będą publikowane. W tabeli tej, zawarte są informacje na temat ważności, prognozy, poprzedniej wartości oraz ewentualnej korekty. Grając na dane, gdy tylko zauważy się liczbę, trzeba w ułamku sekundy zdecydować, czy jest to publikacja dobra czy zła dla naszego rynku i otworzyć pozycję zgodną z oczekiwanym kierunkiem. Dodatkowo, terminal jest niesamowitym narzędziem analitycznym. Można przeprowadzić prawie każdą analizę, która przyjdzie nam do głowy (np. wykres kontraktu wraz z zaznaczonymi wybranymi danymi ekonomicznymi, analiza sektorów, obligacji i ich rentowności i naprawdę bardzo wiele innych). Z informacji jakie udało mi sie uzyskać, miesięczny koszt to 1500 – 1800 dolarów/mc.

Należy zwrócić uwagę ,że choć Bloomberg i Reuters są agencjami informacyjnymi większość swoich dochodów czerpią nie ze sprzedaży reklam jak tradycyjne agencje lecz właśnie ze sprzedaży terminali informacyjnych.