Brand24 – najważniejsze informacje

1104

Brand24 jest to spółka działająca w sektorze IT. Jej najbardziej znanym produktem jest narzędzie do monitorowania Internetu i mediów społecznościowych.

Brand24
Państwo Polska
Adresul. Strzegomska 138, 54-429 Wrocław
Data założenia2011
Prezes i założycielMichał Sadowski
Nr KRS0000395367
Strona internetowa https://brand24.pl/

Funkcjonalność Brand24

Brand24 gromadzi publiczne odniesienia do marek, produktów itp. w jednym miejscu. Wyniki pochodzą z mediów społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, Twitter, fora dyskusyjne, blogosfera i serwisy informacyjne.

Głównymi zastosowaniami narzędzia są: monitorowanie marki w Internecie, ochrona reputacji oraz możliwość prowadzenia rozmów z klientami w Internecie. Głównym celem Brand24 jest stworzenie nowego kanału komunikacji z klientami, który pozwoli m.in. wspierać sprzedaż i wzmacniać pozytywny wizerunek wybranej marki, produktu czy usługi.

Strona internetowa Brand24 została uruchomiona 1 października 2011 roku.

Statystyki i popularność

Brand24 monitoruje dziesiątki tysięcy marek dla klientów z USA, Wielkiej Brytanii, Polski, Indonezji, Włoch, Bułgarii, Kanady, Singapuru, Emiratów Arabskich i Australii. Klientami Brand24 są takie marki jak Intel, Carlsberg, IKEA, Raiffeisen Polbank, H&M, Vichy, GlaxoSmithKline, Crédit Agricole.

Brand24 zyskała popularność dzięki nietypowemu wykorzystaniu treści wideo. Zrealizowany wspólnie z IKEA teledysk „Pozdrowienie nowego klienta” wygenerował kilkaset tysięcy odsłon i został nagrodzony przez serwis reklamowy AdsOfTheWorld.com oraz inne światowe media reklamowe. Częścią tego trendu jest również teledysk „Welcome to H&M among customers”.

Globalna ekspansja Brand24 rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem wersji azjatyckiej w marcu 2013 roku. Rok później uruchomiono globalną wersję Brand24, oferując usługę monitoringu firmom zlokalizowanym w dowolnym miejscu na świecie.

Twórcami serwisu są Michał Sadowski, Piotr Wierzejewski, Karol Wnukiewicz i Dawid Szymański. Twórcami narzędzia są Bitsy Boys – autorzy popularnego teledysku Internety Robie, będącego skondensowanym zestawem porad dotyczących tworzenia projektów internetowych.

Nagrody i wyróżnienia

Brand24 jest zwycięzcą konkursu Ekomersy 2012 w kategorii „Najlepszy Debiut”. Jest również jednym z laureatów konkursu na najlepszy startup – Aulery 2012. Wśród nagród, jakie otrzymała firma jest również nagroda dla najlepszej aplikacji internetowej w konkursie Next Web 2013 oraz najlepsza aplikacja mobilna dla firm w konkursie Mobile Trends Awards 2013.