Cały 2016 rok był dość często postrzegany jako niedźwiedzi, więc sporo inwestorów zostało złapanych po niewłaściwej stronie rynku

1281

Cały 2016 rok był dość często postrzegany jako niedźwiedzi, więc sporo inwestorów zostało złapanych po niewłaściwej stronie rynku, gdy tymczasem giełda zaliczyła jeden z największych rajdów, które można było widzieć w ostatnich latach. Zwolennicy teorii fal Elliotta, skupieni w społeczności Elliottwavetrader.net wraz z liderem Avi Gilbertem, przez cały rok utrzymywali optymistyczne nastawienie, chociaż wyprzedaże po drodze również były. Ostatnio Gilbert pisze, że nie widzi żadnego powodu, by teraz zmienić to nastawienie w dłuższej perspektywie.

Od początku 2017 roku indeks S&P 500 zachowywał się burzliwie – obracając się w przedziale 40-punktowym, ponieważ zamierza uderzyć do wyższych poziomów. Dla zwolenników teorii fal te cele znajdują się w przedziale 2,400-2,440 punktów.

Zobacz Jak wybrać brokera forex?

Avi Gilbert pisze: „Jedyne pytanie, jakie pozostaje to, czy rynek już wystarczająco umocnił się, aby podbić kolejny etap. A ze względu na charakter przebiegu ostatniej akcji, to rynek wcale nie dał jasnej odpowiedzi na to pytanie. W związku z tym, jestem pewien, że nasz region górnego wsparcia zostanie ponownie przetestowany przed rozpoczęciem następnego większego rajdu – ale to są moje preferencje”.

Jeśli rynek nie jest w stanie przebić się przez bezpośredni region 2,320-2,330 punktów, to nadal można oczekiwać wyprzedaży w lutym, która zdaniem analityka przetestuje górny obszar wsparcia. Jednak, jeśli obszar oporu zostanie pokonany, to z pewnością otwiera drzwi do bardziej bezpośredniej trasy w kierunku 2,400-2,440.

W szerszym spojrzeniu według Avi Gilberta, dopóki S&P 500 pozostaje nad górnym polem pasma 2,205-2,245, należy utrzymać silne optymistyczne nastawienie z pierwszym celem pomiędzy 2,400 a 2,440 punktami, cel długoterminowy z kolei leży w regionie 2,537-2,611 punktów.