Cena bitcoina wynosi obecnie 8300 USD. Jak nim handlować, mając tylko 830 USD?

1153

Posiadanie lub handel kruptowalutami i własnymi bitcoinami jest dla większości z nas nieosiągalnym marzeniem, zwłaszcza że cena kryptowalut osiągnęła niespotykaną dotąd wartość. 22 listopada przekroczył poziom 8 tysięcy 300 dolarów i od tego czasu stale rośnie. Towarzyszą temu pełne żalu westchnienia ludzi bełkoczących pod nosem:

„Gdybym tylko miał tyle…”.

A co, jeśli napisałem ci, że istnieje tysiące sposobów na wymianę bitcoinów? Co jeśli mógłbym ci udowodnić, że możesz zwiększyć wartość swojej transakcji bez konieczności zwiększania początkowej wpłaty? Pozwól, że przedstawię Ci kontrakty bitcoinowe CFD, z którymi być może jeszcze nie miałeś okazji się zapoznać i z którymi są naprawdę świetne korzyści. Kontrakty walutowe pozwalają każdemu kupować lub sprzedawać bitcoiny i wyjść z otwartej transakcji po określonej cenie, dzięki czemu możesz kontrolować zarówno swój zysk, jak i ryzyko (rozumiemy stop-loss i take-profit). Z CFD na bitcoiny możesz również użyć dźwigni. Dla większości osób jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej atrakcyjnych cech kontraktów walutowych.

Czym więc jest ta dźwignia? Dźwignia podnosi (tj. zwielokrotnia) rozmiar pozycji dokładnie w taki sam sposób, jak dźwignik zwiększa nacisk. Oznacza to, że możesz przeprowadzić transakcję, której wartość jest większa niż kwota, którą zainwestowałeś.

Aby nie komplikować, pokażmy to na prostym przykładzie.

Jeśli ktoś użyje dźwigni 1:10 dla bitcoinów, z kwotą zaledwie 830 $ (kwota początkowa w momencie pisania), możesz kupić jeden bitcoin, którego wartość jest dziesięć razy wyższa, tj. 8000 300 $ (wartość bitcoin na czas napisania tego artykułu). Oczywiście musisz być ostrożny, ponieważ rynek może zmienić kierunek w dowolnym momencie …

W całkowicie hipotetycznym scenariuszu, z dźwignią 1:10, w sierpniu tego roku można było kupić jeden bitcoin o wartości 2730 USD za zaledwie 273 USD … Dzisiaj, w idealnych warunkach, 273 USD byłoby warte 8300 USD. Jeśli cofamy się jeszcze bardziej w czasie, choć nie tak bardzo, ponieważ do 2010 r. 10 000 bitcoinów miało wartość około 30 USD (jest to powszechnie znana informacja, którą zawdzięczamy niesławnemu Bitcoin Pizza Day). Dzisiaj byłoby to oszałamiające 83 000 000 USD.