Daily Mail

712

Daily Mail, poranna gazeta codzienna wydawana w Londynie, od dawna znana ze swoich zagranicznych doniesień, była jedną z pierwszych brytyjskich gazet, które spopularyzowały swoje relacje, apelując do masowego czytelnictwa. Jest to flagowa publikacja Daily Mail i General Trust PLC, londyńskiej spółki medialnej założonej w 1922 roku, posiadającej udziały w radiu, telewizji oraz tygodnikach i gazetach codziennych.

Daily Mail
Częstotliwośćdziennik
Państwo Wielka Brytania
WydawcaAssociated Newspapers
Pierwszy numer4 maja 1896

Daily Mail została założona w 1896 roku przez Alfreda Harmswortha, późniejszego pierwszego Viscounta Northcliffe’a (patrz Northcliffe, Alfred Charles William Harmsworth, Viscount). Jego korzenie sięgają Hull Packet (założonej w 1787 roku), która została połączona z Hull Evening News w 1884 roku, a 12 lat później przeniesiona do Londynu i stała się Daily Mail. W 1902 roku jego nakład przekroczył milion, rywalizując z New York World i New York Journal o czołowe gazety. Mimo że Mail stracił nakład w latach 70-tych, stał się jedną z najlepiej sprzedających się gazet w Wielkiej Brytanii pod koniec XX wieku.

Historycznie gazeta była znana z niezależnej postawy redakcyjnej i relacji z wiadomości zagranicznych, takich jak sprawa Dreyfusa we Francji (1894-1906) i wojna południowoafrykańska (1899-1902). Gazeta przekazuje również wiadomości, felietony i zdjęcia do gazet w innych krajach.