Dlaczego warto wymieniać walutę online?

4098

Obecnie walutę wymieniać trzeba stosunkowo często – np. przy okazji wyjazdu na zagraniczną wycieczkę, spłaty rat kredytu czy dokonywaniu różnych operacji giełdowych. Jeszcze do niedawna, większość użytkowników korzystała w tym celu z usług banków lub kantorów stacjonarnych. Wymiana waluty przez internet staje się jednak coraz popularniejsza. Wynika to przede wszystkim z wygodnej i szybkiej obsługi, a także znacznie korzystniejszych kursów.

Prostota i wygoda użytkowania

Kantory online to specjalne platformy internetowe, pozwalające na wygodne i szybkie dokonywanie wymiany walut. Ich obsługa jest bardzo prosta, ponieważ w całości odbywa się przez internet. Większość kantorów internetowych oferuje też różne instrukcje i prezentacje, dzięki czemu każdy użytkownik bez problemu zdoła założyć konto w serwisie i zrealizować transakcję. Taka forma wymiany waluty jest również znacznie wygodniejsza. Nie wymaga trzymania gotówki w domu, poszukiwania stacjonarnego kantoru i marnowania czasu na dotarcie do placówki. Klient nie jest też ograniczony godzinami pracy jednostki naziemnej oraz kwestią jej lokalizacji.

Swoboda i bezpieczeństwo transakcji

W kantorze internetowym, waluta może zostać wymieniona na inną przez każdą dorosłą osobę. Po zarejestrowaniu konta w serwisie i zalogowaniu do niego, wystarczy wybrać bank z rachunkiem osobistym klienta, zawierającym środki przeznaczone do wymiany. Niektóre kantory online obsługują wszystkie polskie banki. Po zasileniu konta w serwisie, można w dowolnym momencie przeprowadzić transakcję wymiany oraz wypłacić środki na własne konto walutowe. Wszystkie operacje są dokładnie zabezpieczane, włącznie z uwzględnieniem szyfrowania połączeń SSL oraz wysyłaniem potwierdzeń SMS.  Kantory internetowe zapewniają również ochronę danych osobowych. Posiadają wiele certyfikatów, a ich działalność jest stale kontrolowana przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Oszczędność na kursie

W kantorze internetowym waluta wymieniana jest zgodnie z bardzo atrakcyjnym, niskim kursem. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na oszczędność. Wiele platform oferuje tez możliwość bezpośredniego rozliczania transakcji po kursie wybranym przez klienta, kiedy jego cena rynkowa osiągnie wymagany poziom. Dzięki temu użytkownik nie musi na bieżąco śledzić aktualnych kursów. Pieniądze zarobione za granicą mogą być bezpłatnie przelewane na rachunek kantoru online, a następnie w dowolnym momencie wymienione na złotówki. Środki przelewane są na wybrane konto złotówkowe lub walutowe.

Automatyzacja wymian walutowych

Dodatkową zaletą kantorów online jest możliwość skorzystania z opcji automatycznej spłaty rat zaciąganych w obcych walutach kredytów – np. hipotecznych. System ten pozwala na wygodne obniżenie kosztów spłacanych rat, niezależnie od charakteru zobowiązania walutowego. Z kantorów internetowych często korzystają także klienci biznesowi, ponieważ mogą w ten sposób uzyskać najlepsze ceny walut dostępne na rynku. Przy większych kwotach, nierzadko przysługuje im np. możliwość negocjowania kursu wymiany.

Współpraca:
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Ekantor.pl – uczciwa wymiana walut online.