Amerykańska firma rozpoczęła sprzedaż e-inhalatorów nikotyny w Polsce

769

Produkty JUUL Labs zapewniają osobom uzależnionym od papierosów prostą, czystą i funkcjonalną alternatywę dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych.

Amerykański start-up JUUL Labs wszedł na polski rynek, jego elektroniczne inhalatory będą dostępne w pięciu tysiącach punktów sprzedaży, w tym na stacjach benzynowych. Nowe produkty mają być alternatywą dla 9 milionów dorosłych palaczy tradycyjnych papierosów. Inhalatory są dostępne z dwoma wariantami zawartości nikotyny o sześciu smakach.

  • Stworzyliśmy JUUL, aby zapewnić uzależnionemu od papierosów prostą, czystą i funkcjonalną alternatywę dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych – mówi Adam Bowen, współzałożyciel i dyrektor ds. Technologii w JUUL Labs, który sam ma 10-letnie doświadczenie w paleniu. Na szczęście rzucił palenie na studiach, zanim miał 30 lat, a dziś może powiedzieć, że jego ciało przybrało formę, jakby nigdy nie wziął papierosów w ustach. Prace nad elektronicznym inhalatorem nikotynowym Jamesem Monseesem i Adamem Bowenem rozpoczęły się w 2004 roku. Przez lata byli uzależniającymi palaczami, a ich niezadowolenie ze zdrowotnych i społecznych konsekwencji uzależnienia wciąż rosło. Po dziesięciu latach testowania i ulepszania prototypów w 2015 r. W USA powstał JUUL – elektroniczny inhalator nikotynowy z zamkniętym systemem, który jest alternatywą dla tradycyjnych papierosów.

To proste, czyste i funkcjonalne urządzenie oparte jest na unikalnej technologii. Ma zamknięty system waporyzujący JUULpods (kapsułki) i regulowaną kontrolę temperatury. JUUL nie pali tytoniu, jego tlenek węgla i ponad siedem tysięcy innych szkodliwych składników nie jest wytwarzanych. Ciecz stosowana w JUUL zawiera nikotynę, która jest substancją uzależniającą, ale jej konsumpcja nie wiąże się z negatywnymi skutkami zdrowotnymi. JUUL został stworzony tylko dla dorosłych palaczy. Osoby niepełnoletnie i dorośli, którzy obecnie nie palą, nie powinni go używać. Partnerzy detaliczni muszą przestrzegać zasad firmy, klient musi przedstawić dowód tożsamości, aby udowodnić, że ma 18 lat.

Sprzedawcy będą monitorowani w punktach sprzedaży, a ci, którzy nie sprawdzą wieku kupujących, zostaną wykluczeni z sieci dystrybutorów. Naszą misją jest poprawa jakości życia dorosłych palaczy, a ostatecznym celem – całkowite wyeliminowanie wśród nich tradycyjnych papierosów, mówią szefowie firm. O tym, że palenie jest ważnym problemem, świadczy fakt, że w Polsce jest ponad 9 milionów palaczy, a palenie zabija 67 000 rocznie. ludzie. Jesteśmy także jedynym rynkiem w Europie, na którym rośnie sprzedaż tradycyjnych papierosów. Znani amerykańscy i brytyjscy eksperci zdrowia publicznego popierają e-papierosy jako alternatywę dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Badania Public Health England w Anglii wykazały, że stosowanie elektronicznych inhalatorów nikotyny jest o 95% mniej szkodliwe dla zdrowia niż palenie papierosów.

Badania Kantara pokazują, że 29% Polaków pali, a 85% osób przynajmniej raz próbowało rozstać się z nałogiem, a 65% podjęło kilka nieudanych prób. 67% uczestników badania uważa, że ​​należy ograniczyć spożycie tytoniu, a co drugi twierdzi, że papierosy stają się coraz bardziej niedopuszczalne. Jednocześnie wykazują ograniczoną wiedzę na temat elektronicznych inhalatorów nikotynowych, które są alternatywą dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych.