Evarvest uruchomi aplikację do obrotu akcjami na globalnych giełdach papierów wartościowych

1245

Evarvest, australijski start-up z siedzibą na Litwie, zamierza uruchomić aplikację do handlu akcjami w drugiej połowie 2019 r., Która połączy giełdy na całym świecie i udostępni je szerokiej grupie inwestorów. Aplikacja podobna do Spotify umożliwi inwestorom łatwy, przejrzysty i tani dostęp do funduszy ETF, obligacji i funduszy inwestycyjnych na ponad 30 światowych giełdach. Firma już potwierdziła, że zaoferuje m.in. bezpłatny dostęp do rynku akcji w USA.

Rozwiązanie opracowane przez Evarvest nie przypomina tradycyjnych aplikacji handlowych. Dzięki funkcjonalnemu i przyjaznemu interfejsowi, łatwym w obsłudze listom akcji i licznym zachętom do angażowania się w życie społeczności inwestorów, przywodzi na myśl raczej popularne serwisy społecznościowe. Użytkownicy aplikacji będą mogli nie tylko tworzyć własne portfele akcji, ale także dzielić się nimi z przyjaciółmi, a także śledzić działania inwestorów osiągających najlepsze wyniki. W ramach aplikacji Evarvest zostanie udostępniony nowy typ listy obserwacyjnej do monitorowania potencjalnych zysków lub strat z poszczególnych akcji, dzięki czemu każdy użytkownik będzie mógł przetestować swoje strategie inwestycyjne bez żadnego ryzyka i całkowicie bezpłatnie.

  • Pomysł na aplikację Evarvest zrodził się z jednej strony z chęci zmiany przestarzałego i niezwykle rozbudowanego systemu finansowego, az drugiej – z chęci przekonania ludzi, że warto inwestować. Branża finansowa nie dotrzymuje kroku potrzebom i oczekiwaniom współczesnego świata, takich jak firmy technologiczne, takie jak Facebook, Uber czy Spotify. Dotyczy to zarówno wygody, jak i opłacalności. Ludzie potrzebują dziś prostych, szybkich i niedrogich rozwiązań inwestycyjnych, które nie są ograniczone żadnymi barierami. I to właśnie zaoferujemy w ramach naszej aplikacji. Nasi użytkownicy za pomocą zaledwie dwóch kliknięć na ekranie telefonu będą mogli inwestować w najbardziej rozpoznawalne światowe marki i bez konieczności płacenia wysokich opłat transakcyjnych, które często pochłaniają znaczną część potencjalnych zysków – mówi Stephanie Brennan, założycielka i CEO Evarvest.

Oprócz usług związanych z obrotem akcjami użytkownicy uzyskają również dostęp do aktualnej sekcji wiadomości wbudowanej w aplikację. Ponadto będę miał również możliwość skorzystania ze specjalnej platformy edukacyjnej stworzonej w celu promowania wiedzy o finansach, która pomaga w podejmowaniu mądrych decyzji inwestycyjnych i zabezpieczaniu własnej przyszłości finansowej.

  • Od samego początku bardzo ważnym elementem naszej filozofii była chęć szerzenia edukacji finansowej. W Evarvest wierzymy, że pierwszym krokiem do budowania bogactwa jest wiedza, jak to zrobić. Dzięki nowoczesnym technologiom, a przede wszystkim wyszukiwarce Google, mamy dziś dostęp do niezliczonych informacji. Z tego powodu stworzyliśmy unikalną platformę edukacyjną zawierającą szereg przydatnych i, co ważniejsze, praktycznych wskazówek inwestycyjnych. Dla wygody użytkowników platforma Evarvest została podzielona na trzy sekcje: „Słownik”, w której tłumaczymy złożony żargon finansowy na prosty i szeroko rozumiany język „Lista obserwacyjna”, w którym prezentujemy wiadomości ze świata finansów oraz rynki papierów wartościowych, a jednocześnie inspirują do inwestowania oraz „Poradnika inwestora”, w którym pokazujemy, jak w praktyce wykorzystać Twoją wiedzę finansową – podkreśla Brennan.

Aplikacja Evarvest to ważny krok w kierunku popularyzacji inwestycji giełdowych wśród szerokiego grona odbiorców. Chociaż 93% wartości rynku papierów wartościowych przypada na trzech kontynentach – Ameryce Północnej, Europie i Azji – dostęp do akcji notowanych na poszczególnych giełdach wiąże się z wysokimi kosztami i jest stosunkowo drogi. Aplikacja Evarvest połączy atrakcyjne cenowo możliwości handlu akcjami na całym świecie z najwyższym poziomem bezpieczeństwa transakcji charakterystycznym dla podmiotów bankowych. Transakcje dokonywane za pośrednictwem Evarvest na giełdach w USA nie będą podlegały prowizji, a prowizje za operacje na innych rynkach będą ograniczone do minimum.