Facebook przeznaczy 1 mld USD na walkę z kryzysem mieszkaniowym

641

Facebook podąża za innymi gigantami technologicznymi, takimi jak Microsoft i Google, zobowiązując się do wykorzystania swoich zasobów finansowych, aby wypełnić niedobór niedrogich mieszkań w miastach na zachodnim wybrzeżu USA, informuje Bloomberg.

Firma ogłosiła, że ​​w ciągu następnej dekady przeznaczy 1 miliard dolarów na walkę z kryzysem w San Francisco, budując aż 20 tysięcy. nowe domy, które będą dostępne dla nauczycieli, pielęgniarek, osób udzielających pierwszej pomocy i innego niezbędnego personelu. Jedna czwarta funduszy jest przeznaczona na partnerstwo z Kalifornią w celu budowy mieszkań na gruntach państwowych w obszarach, w których nie ma wystarczającej liczby mieszkań.

  • Rząd stanowy nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać problemu tanich mieszkań, potrzebujemy innych, którzy dołączą do Facebooka. Postęp wymaga partnerstwa z sektorem prywatnym i filantropii, aby zmienić status quo i rozwiązać kryzys kosztowy, przed którym stoi nasz stan ”- powiedział Gavin News, gubernator Kalifornii.

Wiadomości, które w ubiegłym roku prowadziły kampanię z obietnicą budowy 3,5 miliona domów zdolnych do złagodzenia niedoboru, były pod presją, aby to osiągnąć. W tym miesiącu podpisał akt prawny, który ma na celu powstrzymanie podwyżek czynszu. Wyjaśnił jednak, że państwo nie będzie w stanie rozwiązać problemu bez budowy wielu nowych domów. Najnowsze dane sugerują, że w tym roku spadły pozwolenia na budowę nowych domów, co stawia pod znakiem zapytania, czy państwo będzie w stanie poczynić postępy.