Ile pieniędzy potrzebujesz żeby poczuć się bogatą osobą?

438

100 000, 1 milion, 10 milionów – ile pieniędzy potrzebujesz, aby czuć się bogatym? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Najczęściej jednak, gdy pada deszcz, odpowiadamy: nie wiem lub bardzo dużo. Są to wymijające odpowiedzi, które nie mówią nam nic o celu, który chcemy osiągnąć. Celem jest wzbogacenie się. Dlatego niemożność ustalenia, ile pieniędzy musimy czuć się bogaci, to brak określenia szczegółów tego celu, a to prowadzi do problemów z jego realizacją. Ile pieniędzy potrzebujesz, aby czuć się bogatym?

Określenie, ile pieniędzy potrzeba, aby poczuć się bogatym, nie jest łatwe, ale jest konieczne, jeśli poważnie myślisz o swoich finansach. Nie myślenie o tym, ile musimy żyć na poziomie, o jakim marzymy, oznacza, że ​​cel będzie trudny do osiągnięcia. To z prostego powodu, po prostu nie wiemy, jaki jest ten cel.

Co mówi nauka?

Odpowiedź na pytanie, ile pieniędzy potrzebujesz, aby czuć się bogatym, postanowiła znaleźć naukowców. Liczne badania przeprowadzone na amerykańskich uniwersytetach wykazały, że wzrost poziomu zadowolenia z życia wzrósł wraz z poziomem rocznego dochodu ludzi do 40 tysięcy dolarów rocznie. Po przekroczeniu tego progu wzrost dochodów nie przekłada się na znaczny wzrost subiektywnie odczuwanej satysfakcji.

Ile pieniędzy potrzebujesz, aby czuć się bogatym?

Ekonomiści podkreślają, że nigdy nie będziemy czuć się w 100% bogaci. Zgodnie ze znanym powiedzeniem: apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kiedy zarabiamy więcej, wydajemy więcej i potrzebujemy nowych funduszy, aby zapłacić za podniesienie standardu życia. W ten sposób wpadamy w błędne koło i zwiększamy nasze potrzeby. Jednak, jak wskazano, nasze oczekiwania są często nierealne. Ludzie, którzy nagle dostają zastrzyk znacznej gotówki, wpadają w pułapkę gniewnych potrzeb. Wydają je na kupowanie wielu niepotrzebnych rzeczy, z których przestają się cieszyć w ciągu kilku miesięcy. Są powszechne i aby czuć się szczęśliwym, musisz dokonać kolejnego zakupu, często większego i bardziej świeckiego. Oczywiście kolejne zmiany generują koszty, których nie zawsze możesz znieść, a nawet mając milion na koncie, możesz poczuć się jak biedak, gdy nie możesz kupić jachtu za 15 milionów.

Ile pieniędzy potrzebujesz, aby czuć się bogatym? Standard życia

Wiele osób pytało, ile pieniędzy potrzebujesz, aby czuć się bogatym? Mówi, że wystarczy zapłacić rachunki, zbudować dom, samochód, móc jeździć na wakacje dwa razy w roku, stać go na restaurację lub kupić coś do noszenia. Ta odpowiedź jest uważana za tę, która mówi o poziomie życia, jakiego oczekujemy teraz, i ogólnie nie wskazuje na bogactwo. Multimilioner z tym stylem życia może czuć się przygnębiony, a biedny Afrykańczyk nigdy tego nie zezna, ponieważ taka wizja jest dla niego całkowicie abstrakcyjna. Dlatego ilość pieniędzy potrzebnych do bogactwa jest bardzo subiektywna. Co niektórzy uważają za bogactwo, inni za niepotrzebny luksus, a jeszcze inni za biedę. Dlatego bogactwa nie można precyzyjnie określić za pomocą konkretnych kwot – punkt widzenia zawsze zależy od miejsca siedzenia.