IMPT ogłasza 10-letnią umowę o wartości 50 milionów euro na zakup kredytów węglowych od Thallo

384

Dzisiejsza informacja potwierdziła, że Thallo dostarczy wysokiej jakości kredyty węglowe dla unikalnej platformy IMPT. Łączy ona pionierskie marki detaliczne z konsumentami świadomymi społecznie, którzy chcą zmniejszyć swój ślad węglowy.

IMPT, wiodący ekosystem redukcji emisji dwutlenku węgla, zawarł umowę o wartości do 50 milionów euro na zakup kredytów węglowych od opartego na blockchainie rynku Thallo. Zakłada ona, że IMPT zakupi kredyty węglowe o przewidywanej wartości 50 milionów euro w ciągu 10 lat.

Przy obecnych cenach rynkowych umowa pomoże zrównoważyć około 12 milionów ton węgla w dekadę, co odpowiada śladowi węglowemu prawie 2,6 miliona ludzi na świecie.
IMPT powstało w 2022 roku. Jest globalnym ekosystemem kompensacji emisji dwutlenku węgla, który łączy wiodące marki detaliczne i e-commerce z osobami i firmami świadomymi społecznie. Umożliwia im redukcję swojego śladu węglowego.

Dzisiejsza umowa z Thallo stanowi ważny kamień milowy w rozwoju platformy. Dzięki niej członkowie społeczności IMPT szybko i łatwo przekształcą natywny token IMPT w kredyty węglowe, które przeznaczą na szereg projektów środowiskowych.

Denis Creighton, dyrektor generalny IMPT, skomentował umowę w następujący sposób:
„Jesteśmy podekscytowani współpracą z Thallo, dzięki której pozyskamy wysokiej jakości tokenizowane kredyty węglowe dla naszego protokołu. Doceniamy i podzielamy zaangażowanie Thallo w promowanie przejrzystości i integralności na rynku kredytów węglowych.”

Dodał również:
“Istnieją możliwości poprowadzenia Web3 i przemysłu biznesowego w kierunku rozwiązań niskoemisyjnych, ale czeka nas jeszcze wiele pracy. Oddanie kredytów w ręce społeczności jest kolejnym krokiem w stronę naszej wizji globalnej sieci ludzi, którzy chcą odegrać rolę w walce ze zmianami klimatycznymi poprzez drobną aktywność w swoim codziennym życiu.”

Umowa obejmuje wstępny 3-letni zakup kredytów węglowych o wartości 3,6 mln euro oraz protokół ustaleń, który dotyczy szeroko zakrojonego partnerstwa w okresie 10 lat.

Kredyty węglowe nabyte od zróżnicowanego portfolio deweloperów projektów na rynku Thallo pomagają w redukcji emisji dwutlenku węgla i walce ze zmianami klimatycznymi.

Aktywne, niewycofane kredyty trafią na blockchain Polygon poprzez dwukierunkowy mostek Thallo z istniejących rejestrów, w tym BioCarbon Registry w Kolumbii.

W ten sam sposób firmy i osoby prywatne przeniosą kredyty na i poza blockchain, co umożliwi ich łatwe kupno, sprzedaż oraz wycofanie (z pełną przejrzystością i identyfikowalnością).

Partnerstwo z IMPT jest też pierwszym zastosowaniem oferty Thallo „Bridging-as-a-Service”, dzięki której firmy Web3 zintegrują kredyty węglowe bezpośrednio z własną infrastrukturą. Ponadto usługa wspomaga przedsiębiorstwa Web2 w kontekstach B2B2C, ponieważ pozwala klientom e-commerce na zrównoważenie emisji z ich zakupów.

„Przełomowa infrastruktura Thallo daje innowatorom dobrowolnego rynku offsetu węglowego dostęp do coraz większej liczby rejestrów za pomocą prostego modelu integracji” — powiedział Ryan Gledhill, współzałożyciel i dyrektor generalny Thallo.

„Rynek ów jest jednym z najbardziej wpływowych na świecie narzędzi do walki ze zmianami klimatu. Innowacyjny model IMPT wprowadza na niego nową rzeszę konsumentów i będzie się nadal skalował wraz z Thallo, gdy włączymy kolejnych dostawców w 2023 roku i później.”

O IMPT

IMPT jest wiodącym globalnym ekosystemem offsetu węglowego, który łączy najlepsze marki detaliczne i e-commerce z osobami i firmami odpowiedzialnymi społecznie. Umożliwia im redukcję swojego śladu węglowego.

IMPT stara się pokazać prawdziwą siłę Web3. Jak? Zwiększa dostęp do i możliwości śledzenia branży kredytów węglowych.

Dołącz do społeczności IMPT na Twitterze, Discordzie, YouTubie lub Telegramie. Jeśli zaś chcesz uzyskać więcej informacji, odwiedź www.impt.io.

O Thallo

Thallo wykorzystuje pierwszą w swoim rodzaju technologię blockchain, która rewolucjonizuje i demokratyzuje rynki offsetu węglowego. Ułatwia kupcom i sprzedawcom wysokiej jakości kredytów węglowych interakcję ze sobą.

Zespół projektu składa się z doświadczonych przedsiębiorców z branży blockchain i specjalistów w dziedzinie technologii klimatycznych. Dzięki temu łączy wiedzę technologiczną z głęboką znajomością tematyki zrównoważonego rozwoju i buduje przyszłość rynku offsetów węglowych.

Śledź Thallo na Twitterze i LinkedIn lub dołącz do grupy Telegram, abyś uzyskał dostęp do aktualizacji o projekcie. Więcej informacji uzyskasz, gdy odwiedzisz www.thallo.io.