Jak zarabiać więcej pieniędzy poprzez zmiany w stylu życia ?

965

Każdy chciałby zarabiać więcej i powiększać swoje bogactwo, ale zwykle nie jest to takie łatwe. Istnieje jednak kilka nawyków, które możesz rozwijać, aby systematycznie zwiększać swoje portfolio.

Możesz nauczyć się odnosić sukcesy, także finansowo – mówi T. Harv Ekner w swojej książce „Secrets of the Millionaire Minds”. – Jeśli chcesz być świetnym golfistą, musisz się tego nauczyć. Jeśli chcesz być bogaty, możesz się tego nauczyć – pisze Ekner.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zarabiać więcej pieniędzy spróbuj zmienić następujące opcje stylu życia:

1. Zacznij spędzać czas z ludźmi, których podziwiasz

Andrew Carnegie, legendarny przemysłowiec w USA, który zaczynał od zera i stał się jednym z najbogatszych ludzi w tym kraju pod koniec XIX wieku, przypisał wszystko jednej zasadzie: Master Mind.

Chodzi o otoczenie utalentowanych ludzi, którzy podzielają twoją wizję – połączenie mądrości i kreatywności kilku osób jest znacznie potężniejsze niż zasoby jednej osoby.

Ponadto będąc z bogatymi ludźmi, stajemy się do nich podobni – dlatego bogaci ludzie zwykle spędzają czas we własnym towarzystwie. Najlepszym tego przykładem jest przyjaźń dwóch najbogatszych ludzi na świecie: Billa Gatesa i Warrena Buffetta.

Jak wyjaśnia Steve Siebold w swojej książce, która rozmawiała z ponad 1000 milionerami o ich sukcesach, w większości przypadków wartość netto odzwierciedla Twoje bezpośrednie otoczenie:

Bycie z ludźmi, którzy odnoszą większe sukcesy niż ty, pozwala poszerzyć perspektywę i zwiększyć dochód. Milionerzy inaczej myślą o pieniądzach niż klasa średnia i możesz wiele zyskać na ich obecności.

2. Niech twoje pieniądze pracują

Jednym z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy jest ich inwestowanie. Jak mówi nam doradca finansowy Michael Solari, im więcej zainwestujesz dzisiaj, tym więcej będziesz miał później.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, zapoznaj się z radami Warrena Buffetta dla inwestorów – nikt nie wie lepiej, jak to zrobić, niż człowiek, który dopiero w 2016 r. Zwiększył swoje aktywa o 12,3 mld USD.

3. Zakop się w książkach

Bogaci ludzie wolą edukację niż rozrywkę. Jeśli chcesz osiągnąć podobne wyniki, zacznij czytać o inwestowaniu i finansach osobistych. Możesz także przeczytać biografie bogatych ludzi i znanych inwestorów. Warren Buffett spędza 80 procent na czytaniu w dniu roboczym. Richard Branson, Bill Gates i wielu innych wybitnych biznesmenów poświęcają czas na czytanie. Siebold wyjaśnia to w swojej książce:

Po wejściu do domu bogatego człowieka pierwszą rzeczą, która zwykle rzuca się w oczy, jest duży zbiór książek, których używali, aby dowiedzieć się, jak osiągnąć sukces.

Warto podkreślić, że formalne wykształcenie i dyplomy naukowe rzadko są ważne dla najbogatszych – doceniają siłę uczenia się poza studiami.

4. Przyzwyczaj się do robienia niekomfortowych rzeczy

Jeśli chcesz odnieść sukces i zbudować bogactwo, musisz przyzwyczaić się do dyskomfortu i niepewności.

Bogaci ludzie, mówi Siebold, znajdują pociechę w niepewności. – Wygoda fizyczna, psychiczna i emocjonalna to główne cele klasy średniej – podkreśla Siebold.

Najbogatsi na świecie wcześnie dowiadują się, że zdobycie fortuny jest trudne, a potrzeba komfortu może być katastrofalna. Przyzwyczajają się więc do działania w ciągłej niepewności.

Siebold doradza, że jeśli chcemy nauczyć się, jak czuć się dobrze z niepewnością, powinniśmy codziennie zapisywać 5 niewygodnych rzeczy, które musimy zrobić i które przybliżają nas do sukcesu.

5. Postaw sobie cele i wyobraź sobie ich osiągnięcie

Aby stać się bogatym, musisz wyznaczyć jasne cele i zaplanować swoją wydajność. Pieniądze nie pojawią się same, musisz na nie pracować.

W swojej książce T. Ekner zaleca spisanie rocznych celów w zakresie przychodów i wartości nieruchomości. Ustal realistyczną datę ich realizacji, celuj wysoko i nie bój się stawiać sobie wyzwania.

6.Zautomatyzuj swoje finanse

Według Davida Bacha, autora The Automatic Millionaire, najważniejszym pierwszym krokiem w budowaniu fortuny jest automatyzacja finansów osobistych.

Zacznij od skonfigurowania automatycznego przelewu, który po dokonaniu płatności wyda część pieniędzy, np. na rachunku depozytowym lub oszczędnościowym. Zajmuje to dziesięć minut – oczywiście musisz najpierw obliczyć, ile możesz przenieść. Tutaj pokazaliśmy, jak przeprowadzić kontrolę finansową sumienia i portfela.

7. Ustanów pasywny dochód

Co może być lepszego w finansach niż tworzenie źródła dochodu, w którym nie musimy nic robić? To prawda, że aby to zrobić, musisz zadbać o inwestowanie, ale później zwraca wiele razy.

Najpopularniejszymi formami pasywnego dochodu są nieruchomości lub tak zwane ciche partnerstwo biznesowe, ale tak naprawdę może to być wszystko – dywidendy z udziałów lub nawet kanał YouTube generujący przychody z reklam.