Karty z technologią 3DS – czyli jakie?

1336

Płatność kartą płatniczą w Internecie jest szybka, wygodna i bezpieczna. Dziś, dzięki zastosowaniu specjalnej technologii 3DS, transakcje kartami online mogą być przeprowadzane bez żadnego ryzyka!

W Polsce płatności kartą online nie są tak rozpowszechnione jak w innych krajach świata, w tym w Stanach Zjednoczonych.

Jednak w Internecie jest duża grupa użytkowników kart – jest to łatwy sposób płacenia zarówno w polskich, jak i zagranicznych sklepach i serwisach. Warto również zwrócić uwagę, że w przypadku wielu ofert zagranicznych jest to jedyny sposób na dokonanie płatności, ponieważ wtedy nie mamy możliwości dokonania standardowego przelewu.

Technologia 3D Secure – zapłać kartą bez obaw!

Aby transakcje kartami internetowymi były jeszcze bezpieczniejsze, operatorzy kart wprowadzili ostatnio nową technologię zabezpieczeń – 3D Secure, w skrócie 3DS.

3D Secure to specjalna metoda weryfikacji kart, polegająca na wykorzystaniu jednego z dostępnych narzędzi autoryzacyjnych, np. kodu SMS, tokena lub karty uwierzytelniającej.

Proces weryfikacji odbywa się po wprowadzeniu danych karty podczas płatności on-line. Ten jeden, dodatkowy etap zwiększa bezpieczeństwo transakcji – dzięki niemu zminimalizowane zostaje ryzyko wykorzystania karty przez osobę nieuprawnioną.

Karta w technologii 3DS – warto ją mieć!

Technologia 3DS w kartach płatniczych jest obecnie wykorzystywana przez największe organizacje płatnicze na świecie, w tym Visa i MasterCard, które cieszą się u nas największą popularnością.

Obecnie praktycznie wszystkie karty są wydawane w technologii 3DS, co oznacza, że transakcje online z ich użyciem są jeszcze bezpieczniejsze. Najczęściej ochrona aktywowana jest automatycznie, ale niektóre banki wymagają dodatkowej aktywacji. Można to zrobić samemu, po zalogowaniu się na stronie transakcji, a następnie po wejściu w zakładkę z kartami.

Dlatego, dzięki specjalnej technologii 3D Secure, transakcje kartami mogą być jeszcze bezpieczniejsze!