Co to jest koparka kryptowalut?

koparki kryptowaluty

2950

Kryptowaluty są pozyskiwane w efekcie wykonywania skomplikowanych obliczeń z wykorzystaniem komputerów podłączonych do sieci. Najpopularniejszym źródłem ich wydobycia stały się koparki kryptowalut (kryptokoparki).

Koparka kryptowalut to specjalny komputer o dużej mocy obliczeniowej, który jest wdrażany głównie przez system bardzo wydajnych kart graficznych. Taki „superkomputer” składa się ze wszystkich komponentów, które składają się na zwykły komputer, ale są one specjalnie dobrane w celu zwiększenia wydajności. Koparka kryptograficzna może działać jak zwykły komputer. Wydobywanie kryptowalut nie zakłóca jednoczesnego używania koparki jako komputera do celów domowych lub biurowych.

Wydajność koparek kryptowalut mierzy się w haszach na sekundę (H/s)

Skąd nazwa Koparka Kryptowalut?

Bitcoin (lub pierwsza kryptowaluta) zyskał nazwę „złota w Internecie”, a jak wiadomo, złoto jest najczęściej wydobywane w kopalni, a proces ten nazywa się „wydobyciem złota” lub „kopaniem złota”. Kryptowaluty są również wydobywane / kopane, ale za pomocą potężnych komputerów obliczeniowych, które wykonują operacje matematyczne obejmujące wydobycie bloków (rozwiązanie zadania kryptograficznego). Komputer wykonuje obliczenia mające na celu wydobycie bloku, a po jego wydobyciu otrzymuje nagrodę w postaci pewnej liczby krypto-monet.

W rzeczywistości jedyną rzeczą, o której warto pamiętać na tym etapie, jest fakt, że wykopane kryptowaluty są w rzeczywistości nagrodą za „użyczenie mocy obliczeniowej” maszyny w celu wykonania obliczeń sprawdzających poprawność wszystkich transakcji łańcucha bloków podana kryptowaluta.

Koparka kryptowaluy to po prostu komputer liczący, który jest nagradzany za wykonywanie obliczeń.

Co właściwie robi Koparka Kryptowalut?

Kryptokoparka rozwiązuje zadania kryptograficzne prowadzące do blokowania wydobywania i otrzymywania wynagrodzenia za wydobycie. Mówiąc najprościej, można powiedzieć, że koparka kryptowalutowa przekształca energię elektryczną w moc obliczeniową, która wykonuje złożone zadania kryptograficzne.

Co odróżnia Koparkę Kryptowalut od zwykłego komputera?

Koparka do kryptowaluty ma znacznie wyższą wydajność niż zwykły komputer domowy i, pomimo wyższej ceny, charakteryzuje się bardzo wysoką rentownością. Wydobywanie kryptowalut na zwykłym komputerze domowym jest zwykle nieopłacalne, ale jeśli zdecydujesz się na koparkę kryptowalut, zakup takiego komputera szybko się zwróci i dodatkowo pokryje koszty zużytej energii elektrycznej.

Upraszczając, decydując się na zakup koparki kryptograficznej, możesz mieć znacznie mocniejszy komputer i zarobić dodatkowe pieniądze, dzieląc się jego mocą obliczeniową. Taka maszyna szybko się opłaca i generuje dla ciebie dodatkowe źródło dochodów.

Koparka kryptowalut zamiast komputera

Często stajemy przed pytaniem, czy powinieneś rozważyć zakup koparki do kryptowalut, planując zakup komputera do domu lub biura? W tym poście odpowiemy na to pytanie.

Koparka Kryptowalut vs. Komputer Domowy

Zazwyczaj, gdy zastanawiasz się nad zakupem komputera domowego, może on być używany przez Ciebie lub Twoje dziecko do okazjonalnej pracy, gier i multimediów. Taki zakup wiąże się z jednorazowym wydatkiem, komputer zużywa prąd i regularnie traci na wartości.

Jeśli zamiast kupować komputer stacjonarny, kupiłeś znacznie potężniejszą koparkę do kryptowaluty, która w rzeczywistości jest znacznie potężniejszym komputerem, zyskasz:

  • możliwość kopania i sprzedawania kryptowalutl
  • bezpłatna energia elektryczna – koparka kryptograficzna finansuje koszty energii elektrycznej
  • zwrot kosztów zakupu kryptokoparki – zakup koparki kryptowalut z czasem się zwróci;
  • dochód pasywny – możesz sprzedawać kryptowalutę wydobywaną regularnie lub przechowywać ją w portfelu w oczekiwaniu na jej wzrost i sprzedawać z większym zyskiem.

Koparka Kryptowalut vs. Komputer Biurowy

Komputery biurowe są zwykle znacznie droższe niż komputery do użytku domowego, mają również działać jako bardziej wydajne i niezawodne. Możesz jednak rozważyć zakup koparek kryptograficznych zamiast zwykłych komputerów biurowych.

Jeśli zamiast kupować komputer stacjonarny, kupiłeś znacznie potężniejszą koparkę do kryptowaluty, która w rzeczywistości jest znacznie potężniejszym komputerem, zyskasz:

  • możliwość kopania i sprzedawania kryptowalut;
  • darmową energię elektryczną – kryptokoparka finansuje koszty zużycia energii elektrycznej;
  • zwrot kosztów zakupu kryptokoparki – zakup koparki kryptowalut szybko się zwraca;
  • dochód pasywny – wydobytą kryptowalutę możesz sprzedawać na bieżąco, lub trzymać w portfelu w oczekiwaniu na wzrost cen kryptowalut na giełdach;
  • możliwość zaliczenia takiego zakupu jako koszt uzyskania przychodu – dokładnie tak jak w przypadku zwykłego komputera;
  • masz znacznie bardziej wydajny sprzęt przydatny w biurze – w szczególności w zakresie projektów architektonicznych, graficznych i wideo.

Podsumowanie

Oczywiście zakup koparki kryptowalutowej może być droższy niż zakup zwykłego komputera, ale naszym zdaniem, w perspektywie kilku / kilkunastu miesięcy, jest zdecydowanie bardziej opłacalny, a za kilka lat przyniesie pasywny dochód prawie bezobsługowy. Dzięki możliwości wydobywania kryptowalut żyjemy w epoce, w której zakupiony sprzęt komputerowy zarabia własny dochód.