Informacje o kryptowalutach

1285

Kryptowaluty są formą cyfrowej waluty, tworzonej i przechowywanej elektronicznie. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut fizycznych, takich jak euro lub dolary, kryptowaluty nie są drukowane, a zatem nie są namacalne, tj. Nie mają postaci fizycznej. Zamiast tego są tworzone przez informatyków na całym świecie, przy użyciu programów rozwiązujących problemy matematyczne. Często mówi się o tak zwanych kryptowalutach, z wyjątkiem tego, że w porównaniu do gorączki złota kilofy i łopaty zostały zastąpione komputerami.

Sposób szyfrowania kryptowalut to rewolucja w dziedzinie technologii informatycznych – technologia kryptowalut nazywa się blockchain.

Technologię tę można łatwo zwizualizować jako wieżę zbudowaną z bloków. Wieża symbolizuje aktualny status kont kryptowalutowych (kto i ilu ich posiada), widziany przez wszystkich użytkowników Bitcoin. Każdy nowy blok zawiera informacje o wszystkich nowych transakcjach, które zmieniają aktualny status kont.

Nowy blok musi być odpowiednio zaszyfrowany i dostosowany, aby można go było umieścić na wieży. Po całym złożonym procesie wykonywania obliczeń matematycznych w globalnej sieci komputerowej blok jest dołączany, w wyniku czego finalizowane są nowe transakcje. System Bitcoin przenosi środki wcześniej zadeklarowane przez użytkowników.

Gdybyśmy próbowali usunąć lub przenieść blok z dołu wieży, cała konstrukcja zostałaby zniszczona, ponieważ każdy blok w wieży ma zaszyfrowane informacje z poprzedniego bloku. Wstawienie bloku z inną informacją (innym kodem) spowodowałoby niezgodność z poprzednim. Ponadto wszystkie kolejne bloki zostałyby odłączone. W rezultacie informacje zawarte w wieży byłyby traktowane jako fałszywe. Właśnie dlatego technologia blockchain jest uznawana za przełom w dziedzinie bezpieczeństwa.

Pierwszą kryptowalutą była wspomniana powyżej Bitcoin, która została stworzona w 2009 roku i do dziś jest najbardziej znaną kryptowalutą. W ciągu ostatniej dekady nastąpił niesamowity wzrost popularności kryptowalut, a teraz w Internecie dostępnych jest ponad 900 typów.

Skąd brać aktualne informacje o kryptowalutach

Posiadanie i zbieranie informacji o kryptowalutach jest bardzo ważne. Dla przyszłego inwestora dostęp do odpowiedniej informacji to musi być początek drogi przed każdą inwestycją. Zdobywanie informacji to także nauka zachowania się cen na rynku. Posiadając informacje, jesteśmy w stanie z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, co może się zdarzyć, i zdecydować się zainwestować w daną kryptowalutę lub wycofać dochodową transakcję przed możliwym spadkiem. Najlepsze informacje pochodzą ze źródła, to znaczy od samych twórców. Polecam założyć Twittera, jeśli go nie masz i obserwuj twórców kryptowalut, w które inwestujesz swoje fundusze. Czemu? Mając informacje od twórcy, wiemy, w jakim kierunku zmierza dana kryptowaluta i czy nadal będzie rosła, a jeśli tak, to czy przełoży się na cenę monety.

Tutaj wymienię strony, które warto mieć w swoich zakładkach.

https://www.livecoinwatch.com/ – Indeks kryptowaluty online 24h / 7 dni. Mamy podgląd na żywo zmieniających się cen. Kolejną zaletą jest możliwość wyłączenia koreańskich giełd papierów wartościowych, co, jak wszyscy wiedzą, znacznie podnosi ceny monet.

https://www.worldcoinindex.com/ – tutaj obserwujemy aktualny kurs danej waluty ze wszystkich giełd.

https://coinmarketcap.com/ – tutaj też. Indeks zawiera kryptowaluty pod względem wielkości liter, ale możemy zmienić parametry, według których będą one indeksowane w dowolnym momencie.

https://www.reddit.com – tutaj pojawiają się aktualne wpisy ze zdarzeń każdej kryptowaluty. Przykłady linków do kryptowaluty:

https://www.reddit.com/r/litecoin/

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/

Polecam przeglądanie forów takich jak

forum.bitcoin.pl – polskie forum

https://bitcointalk.org – angielskie forum

Dołącz do grup społecznościowych na Facebooku. Jest ich dużo.

Handel kryptowalutami

Rozwój nowej technologii nie zakończył się tylko na jednej kryptowalucie. Sukces Bitcoin doprowadził do opracowania wielu alternatywnych kryptowalut, często nazywanych altcoinami. Większość altcoinów oferuje alternatywne spojrzenie na protokół Bitcoin, zapewniając ciekawe rozwiązanie oparte na twoich własnych regułach. Pomaga również, że większość z nich jest jeszcze tańsza i łatwiejsza do kupienia lub kopania. Spójrzmy na najważniejsze altcoiny:

  • Litecoin – podobnie jak większość altcoinów, opiera się na protokole Bitcoin, ale ma na celu uczynienie wydobycia tańszym i bardziej demokratycznym niż w przypadku BTC.
  • Ethereum – często nazywany „Bitcoin 2.0”, jest alternatywą dla Bitcoin. Wartość tej waluty gwałtownie wzrosła, gdy pojawiły się pewne problemy z BTC i kiedy ogłoszono aktualizację całego systemu Bitcoin. Ta sytuacja sprawiła, że płatności dokonywane w tej walucie są prostsze i szybsze.
  • Ripple – kryptowaluta peer-to-peer z otwartym kodem źródłowym, który oferuje te same funkcje co Bitcoin, ale ma również zaawansowane funkcje, takie jak natychmiastowe transakcje.
  • Dash – kryptowaluta peer-to-peer z otwartym kodem źródłowym, którego celem jest być najbardziej dostępnym systemem dla użytkowników na świecie.

Podczas gdy Bitcoin nadal pozostaje najpopularniejszą kryptowalutą, zainteresowanie handlem kryptowalutami takimi jak Ethereum, Ripple, Litecoin i inne znacznie rośnie. Kryptowaluty to z pewnością rewolucja finansowa, oferująca wiele innowacyjnych funkcji i stale doskonaląca się.

Czy podczas handlu w domu maklerskich możesz wymienić kryptowaluty?

Nie wymieniasz kryptowalut u swojego brokera lub w domu maklerskim. Dostajesz możliwość handlowania i zarabiania na zmianie kursu jednej kryptowaluty względem drugiej. Ponadto broker zapewnia inwestorom natychmiastowy dostęp do wszystkich rynków, w tym kryptowalut, forex, indeksów, akcji, towarów i innych. Aby handlować kryptowalutami, nie musisz kopać kryptowalut. Po prostu inwestuj i spekuluj na temat przyszłych zmian cen bez posiadania podstawowego zasobu. Jeśli więc uważasz, że wartość danej kryptowaluty może wzrosnąć, możesz otworzyć długą pozycję (możesz ją kupić). Z drugiej strony, jeśli uważasz, że dana kryptowaluta może stracić na wartości, możesz otworzyć krótką pozycję (sprzedać ją). Ponadto kontrakty CFD umożliwiają inwestowanie z dźwignią, co oznacza, że potrzebujesz tylko 10% kwoty potrzebnej do zakupu kryptowaluty, aby zacząć w nią inwestować.

Jak handlować i inwestować w kryptowaluty?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby rozpocząć handel na kryptowalutach, jest założenie konta inwestycyjnego. Proces otwierania rachunku brokera jest prosty i nie zajmuje więcej niż 15 minut. Przygotuj niezbędne dokumenty (dowód osobisty lub paszport), kliknij przycisk „Otwórz konto” w prawym górnym rogu naszej strony, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny. Możesz rozpocząć inwestowanie natychmiast po zakończeniu procedury otwierania rachunku i weryfikacji dokumentów.

Jeśli chcesz wypróbować jedną platformę transakcyjną lub przetestować strategię inwestycyjną wolną od ryzyka, sprawdź konto demo. Konto demo jest tymczasowe i ma wirtualną wpłatę, którą możesz zarządzać bez ponoszenia rzeczywistych strat. Możesz przetestować platformę na koncie demo z komputera stacjonarnego, telefonu komórkowego, smartwatcha lub tabletu.

Jeśli masz już konto w domu maklerskim lub brokerze i masz dostęp do jednej z platform, odwiedź sekcję edukacyjną, aby uzyskać instrukcje dotyczące pierwszej transakcji. Możesz także dowiedzieć się więcej o innych funkcjach platformy, a także o innych rynkach, czy to analizie technicznej czy fundamentalnej.