Kryptowaluty przestają być anonimowe!

658

W świecie rosnących przepisów i paranoi dotyczących prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu zdolność do śledzenia przepływów aktywów kryptograficznych stała się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. CipherTrace ogłosił, że może zaoferować najbardziej kompleksową funkcję śledzenia zasobów wirtualnych w branży. Kryptowaluty nie są już anonimowe?

Według Business Wire firma opracowała platformę, która umożliwia proces śledzenia zasobów wirtualnych dla ponad 700 tokenów.

Kryptowaluty pod mikroskopem!

Ponadto firma twierdzi, że można teraz śledzić ponad 87 procent wolumenu 100 największych kryptowalut. Używa do tego swoich zaawansowanych algorytmów.

Dave Jevans, dyrektor generalny CipherTrace, powiedział, że chciał pomóc „dostawcom usług wirtualnych aktywów pozbyć się sieci przestępców i terrorystów”, aby „rynek osiągnął poziom zaufania wymagany do powszechnej akceptacji i akceptacji ze strony rządu”.

Strach przed kryptowalutami …

Rządy, zwłaszcza USA, wydają się być wyjątkowo paranoiczne w kwestii korzystania z treści cyfrowych. Wydaje się, że głównym zmartwieniem jest obawa przed unikaniem podatków, ale istnieją również argumenty dotyczące handlu narkotykami i innych nielegalnych przedmiotów. Jevans wyjaśnia:

„Do tej pory duże obszary ekosystemu kryptowaluty były nieprzejrzyste dla monitorowania AML i CTF. Zapewniając najbardziej kompleksową technologię kryptowalut, pomagamy stworzyć globalną gospodarkę kryptowalut o wartości wielu bilionów dolarów”.

CTO firmy, Shannon Holland, dodał, że była to długa droga i intensywna praca wykonana przez firmę.

Dziś klienci firmy będą mogli monitorować transakcje zawierane przy użyciu: BTC, BCH, ETH, ERC-20, LTC i USDT oraz wielu innych tokenów.

Pamela Clegg, ekspert ds. Dochodzeń finansowych, powiedziała mediom, że BTC jest w centrum rynku ze względu na swoją płynność, ale miliardy dolarów przepływają również przez altcoiny każdego dnia.

„Aby zlikwidować luki w praniu pieniędzy w kryptowalutach, musimy ujawnić więcej rzeczywistej liczby nielegalnych transakcji, które mają miejsce w całym ekosystemie. Ta platforma [CryptTrace] właśnie to robi, gwarantuje organom regulacyjnym, giełdom papierów wartościowych i widoczność inwestorów ponad 87 procent wolumenu obrotu na rynku aktywów wirtualnych. ”