Najlepsza Platforma Bitcoin: Ranking Platform do Handlu Kryptowalutami

Coraz więcej osób interesuje się handlem aktywami. Jeszcze kilka lat temu handel był domeną dużych firm i inwestorów, ale internet zmienił go na zawsze. 

Jeśli zainteresowałeś się bitcoinem i kryptowalutami? Z pewnością chcesz poznać najlepsze platformy do inwestowania.

Najlepsza Platforma Bitcoin: Najpopularniejsze Oferty 2024

 1. Binance – giełda oferuje obecnie ponad 600 różnych kryptowalut.
 2. Libertex – kupuj instrumenty finansowe oraz kontrakty CFD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Platformy Bitcoin 2024

W dzisiejszych czasach każdy może handlować wieloma aktywami na światowych rynkach za pomocą komputera lub smartfona. Jednakże wybór dostawców jest przytłaczająco duży. Łatwo stracić orientację, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym inwestorem. Jakie są najlepsze platformy transakcyjne? Z którym dostawcą powinieneś zacząć handlować?

W tym artykule przejrzymy szczegółowo najlepszych strony brokerów bitcoin. Dowiesz się też, z jakich funkcji możesz skorzystać przy inwestowaniu i jakie strategie inwestycyjne rozważyć. Porównamy również opłaty najlepszych polskich platform transakcyjnych bitcoin. Poznasz zalety handlu online i zobaczysz przykłady jak zarabiać na bitcoinie.

Bitcoin jest najstarszą walutą cyfrową. Jest zbudowany na technologii blockchain i działa poza kontrolą organów centralnych. Jest zdecentralizowaną kryptowalutą opisaną w 2008 roku przez osobę lub grupę osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto.

Została wprowadzona na rynek wkrótce potem, w styczniu 2009 roku.

W rankingu CoinMarketCap to zdecydowany numer 1, z kapitalizacją rynkową w wysokości 921 886 519 695 USD. W obiegu jest 18 711 462 monet BTC, a maksymalna podaż jest określona na 21 000 000.

Bitcoin jest walutą cyfrową typu peer-to-peer. To oznacza, że wszystkie transakcje odbywają się bezpośrednio między równymi, niezależnymi uczestnikami sieci, bez potrzeby jakiegokolwiek pośrednika, który by je umożliwił lub ułatwił.

Bitcoin został stworzony, według słów samego Nakamoto, aby umożliwić „płatności online, które mogą być wysyłane bezpośrednio od jednego użytkownika sieci do drugiego, bez przechodzenia przez instytucję finansową”.

Niektóre koncepcje podobnego typu zdecentralizowanej waluty elektronicznej poprzedzały BTC. Jednak bitcoin był pierwszą w historii kryptowalutą, która weszła do faktycznego użycia.

Bitcoin jest niewątpliwie bardzo interesującą propozycją inwestycyjną. Od początku swojego istnienia cena wzrosła astronomicznie. Obecnie (16.05.2021) kurs bitcoina wynosi 49 268,55 USD, a wolumen obrotu w ciągu 24 godzin wynosi 56 382 092 158 USD.

Czym jest handel bitcoinami? Podstawowe pojęcia

Jeśli jesteś nowy w świecie kryptowalut – ważne jest, abyś zrozumiał różnicę między „inwestowaniem” w bitcoin i „handlowaniem” bitcoinem. A także zrozumiał, czym jest para walutowa.

Inwestowanie oznacza po prostu, że kupujesz bitcoin i trzymasz go w portfelu przez kilka miesięcy lub lat, a następnie, miejmy nadzieję, sprzedajesz go po wyższej cenie. Nie różni się to od inwestowania w tradycyjne akcje.

Handel bitcoin polega na czymś innym i nie jest polecany do długoterminowego przetrzymywania waluty cyfrowej. Polega na aktywnym kupowaniu i sprzedawaniu bitcoin – osiągając małe, ale częste zyski z ciągle zmieniających się cen.

Możesz handlować bezpośrednio prawdziwymi kryptowlutami lub kontraktami CFD (obstawiając cenę danych kryptowalut). My polecamy do handlu platformę Binance.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.

67% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.

Handel bitcoin – Jak działa w praktyce?

Zobaczmy to na przykładzie platformy Binance. Deponujesz 200 Euro na platformę handlową bitcoin Binance.

 • Chcesz handlować parą walutową BTC/EUR – to jest kurs wymiany pomiędzy bitcoin i euro.
 • Para jest obecnie wyceniana na przykład na 50.000 euro.
 • Uważasz, że kurs wymiany wzrośnie, więc składasz zlecenie kupna o wartości 500 euro.
 • Kilka dni później, BTC/EUR jest warte 55 000 euro – co stanowi wzrost o 10%.
 • Zamykasz swoją transakcję Bitocin – tak więc na stawce 500 euro zarobiłeś 50 Euro.

Jak widać z powyższego przykładu, utrzymywałeś swoją pozycję handlową Bitcoin otwartą tylko przez kilka dni. Niektórzy handlowcy często utrzymują pozycję otwartą przez kilka godzin lub nawet minut. Jest to znane jako day trading – i polega na umieszczeniu kilku pozycji handlowych w ciągu dnia.

Ponadto handel odbywa się w parach walutowych. Istnieją dwa rodzaje par, które oferują platformy handlowe bitcoin w Polsce: kryptowaluta – waluta fiat i kryptowaluta-kryptowaluta.

Pary kryptowaluta – waluta fiat

Pary kryptowaluta - waluta fiat Termin „waluta fiat” odnosi się do tradycyjnej waluty, takiej jak euro, złoty lub dolar.

Korzystając z pary kryptowaluta- waluta fiat, będziesz handlować kursem wymiany pomiędzy bitcoinem a walutą, którą wybierzesz.

Zdecydowana większość inwestorów wybiera parę bitcoina do dolara amerykańskiego – BTC/USD.

Ta para ma największy wolumen handlowy i ogromną płynność. Jest to para handlowa bitcoin, na której warto się skupić. Platformy handlowe bitcoin, takie jak Binance, oferują również kilka innych par kryptowalutowych do walut fiat:

BTC/GBP – bitcoin i funt brytyjski

BTC/JPY – bitcoin i japoński jen

BTC/AUD – bitcoin i dolar australijski

BTC/EUR – bitcoin i euro

Jeśli chcesz handlować bitcoinem w stosunku do euro, dolara czy funta, to Binance będzie dla ciebie świetną platformą inwestycyjną.

Pary kryptowaluta – kryptowaluta

Najlepsze polskie platformy transakcyjne bitcoin oferują również pary kryptowalut. Oznacza to, że będziesz handlować bitcoinem w parze do innej kryptowaluty.

Popularne pary obejmują BTC/ETH (Ethereum), BTC/XRP (Ripple) i BTC/DOGE (Dogecoin).

Oto przykład tego, jak para kryptowalut działa na platformie transakcyjnej Bitcoin w Polsce:

 • Chcesz handlować BTC/ETH – kurs wymiany pomiędzy bitcoin i ethereum.
 • Para ta jest obecnie wyceniana na przykład na 31,500 euro.
 • Uważasz, że kurs wymiany wzrośnie, więc składasz zlecenie kupna o wartości 200 euro.
 • Kilka dni później, BTC/ETH jest wart 40.300 euro – co stanowi wzrost o 27.9%.
 • Zamykasz swoją transakcję – tak więc na stawce 200 zarobiłeś 55.80 euro.

Jak widać z powyższego, w tej parze nie występuje waluta fiat. Może to utrudnić ilościowe określenie zysków i strat. W rezultacie, jeśli masz niewielką wiedzę na temat tego, jak działa handel bitcoinami, najlepiej trzymać się par kryptowalut z walutą fiat.

Cena transakcyjna Bitcoin

Teraz skupimy się na tym czym jest cena handlowa bitcoina. Przede wszystkim, ta waluta cyfrowa nie istnieje w formie fizycznej, więc wielu początkujących inwestorów nie może do końca zrozumieć, jak jej wartość jest uzyskiwana.

Dobrą wiadomością jest to, że wartość bitcoin działa jak każda inna klasa aktywów.

Oznacza to, że cena bitcoin wzrasta i spada z sekundy na sekundę – jest w pełni podyktowane przez siły rynkowe.

Czy warto korzystać z platformy bitcoin?

Istnieje wiele korzyści – jak również zagrożeń – z korzystania z platform transakcyjnych bitcoin do kupna i sprzedaży aktywów kryptowalutowych. Można osiągnąć duże zyski w krótkim czasie.

Czy warto korzystać z platformy bitcoin Z drugiej strony wielu inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kryptowalutami.

Zalety korzystania z giełd bitcoin

Giełdy kryptowalut to miejsca, w których odbywa się obrót wirtualną walutą. Oferują innowacyjną i rewolucyjną technologię do handlu krypto.

Handel 24/7

Kiedy handlujesz tradycyjnymi aktywami, takimi jak akcje i udziały, możesz to zrobić tylko podczas standardowych godzin rynkowych.

Na przykład, Londyńska Giełda Papierów Wartościowych działa w godzinach od 8 do 16, od poniedziałku do piątku.

Natomiast platformy handlowe bitcoin działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To jest bardzo przydatne, bo możesz zalogować się do systemu i handlować o każdej porze dnia i nocy.

Ogromne wolumeny handlu

Platformy handlowe bitcoin obracają codziennie miliardami dolarów.

W rzeczywistości, w ciągu 24 godzin, na samym BTC/USD dzienna aktywność jest ogromna, może sięgać nawet 80 miliardów dolarów.

W całej branży handlu kryptowalutami liczba ta wynosi ponad 250 miliardów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Niska bariera wejścia

Najlepsze platformy handlowe bitcoin w Polsce pozwalają łatwe i szybkie otwarcie konta. Zazwyczaj wystarczy kilka minut.

Brokerzy tacy jak Binance pozwalają na natychmiastowe wpłacanie środków za pomocą karty debetowej/kredytowej lub e-portfela. Co najlepsze, możesz zacząć handlować z małymi kwotami.

Na przykład, w przypadku Binance ma minimalny depozyt w wysokości 200 Euro i minimalną wielkość transakcji tylko 25 Euro. Można zacząć handlować bitcoin online bez konieczności ryzykowania dużych pieniędzy.

Inwestuj krótkoterminowo i długoterminowo

Kiedy handlujesz parami bitcoin, takimi jak BTC/USD, możesz zdecydować się na inwestycje długo- lub krótkoterminową. Druga opcja zwykle oznacza handel czy to, że można spekulować na temat wzrostu lub spadku ceny bitcoina.

Gdzie kupić Bitcoina?

kupić kryptowalutę Bitcoin Kryptowaluty najlepiej kupować u sprawdzonych dostawców.

Co jest ważne przy wyborze dobrej platformy handlowej? Na co zwracać uwagę?

W dzisiejszym artykule pokażemy Ci, jakie kryteria możesz zastosować, aby wybrać najlepszą platformę handlową dla siebie.

Platforma transakcyjna, to pośrednictwo finansowe, które umożliwia użytkownikom handel instrumentami finansowymi na różnych rynkach. Mogą to być akcje, obligacje, waluty, kryptowaluty czy instrumenty pochodne.

Platforma handlowa oferuje inwestorom intuicyjny interfejs użytkownika, dzięki któremu mogą oni handlować niezależnie.

Najlepsze platformy bitcoin 2022: Porównanie

Zrobiliśmy porównanie platform transakcyjnych i naszym zwycięzcą jest broker Binance.

Polecamy również Binance i Capitol.com. Poniżej przedstawiamy szczegółowe opisy tych platform.

Binance

binance coin logo

Binance, uznawana za największą na świecie giełdę kryptowalut pod względem wolumenu transakcji, zyskała uznanie dzięki swojej szerokiej ofercie.

Od momentu powstania w 2017 roku giełda stale się rozwija. Oferuje obecnie ponad 600 różnych kryptowalut. Znajdziesz tu zarówno topowe monety, jak i memecoiny i inne niszowe tokeny.

Platforma jest znana z korzystnych warunków handlowych, z opłatami transakcyjnymi wynoszącymi zaledwie 0,1%. Dla posiadaczy tokena BNB dostępne są dodatkowe zniżki.

W Binance masz do wyboru różne metody płatności, w tym przelewy bankowe i karty płatnicze. Warto jednak wspomnieć, że prowizja za transakcje kartą wynosi 2%.

Plusy

 • Największa giełda kryptowalut na świecie;
 • Ponad 600 wirtualnych walut w ofercie;
 • Niskie opłaty transakcyjne (0,1%);
 • Dodatkowe zniżki na prowizje dla posiadaczy BNB;
 • Różnorodne metody płatności;
 • Zaawansowane narzędzia analityczne i edukacyjne;
 • Intuicyjny interfejs użytkownika;
 • Aplikacja mobilna z pełną funkcjonalnością.

Minusy

 • 2% prowizji za transakcje kartami płatniczymi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Libertex – platforma BTC

Libertex logotyp Siedziba Libertex znajduje się w Limassol. Oznacza to, że Libertex jest regulowany przez CySEC,  wpisana do Rejestru Przedsiębiorców. Oferuje użytkownikom gwarancję depozytu prawnego w wysokości 20.000 EUR.

Libertex ma ponad 20-letnim doświadczeniem. Jest jednym z największych brokerów online.

Założona w 1997 roku, a Forex Club (firma-matka Libertex) działa od ponad 20 lat.

Jego wyjątkowość wiąże się z wykorzystaniem funkcji Metatrader 4 i Metatrader 5

Poznaj opinie o Libertex!

Plusy

 • Top Crypto Broker;
 • Bezpieczeństwo na wysokim poziomie;
 • Ponad 200 akcji finansowych, którymi można handlować;
 • Licencjonowany i regulowany broker;
 • Stabilna i przyjazna dla użytkownika platforma online;
 • Zerowy spread;
 • Dobrze oceniana aplikacja Libertex;
 • Broker w pełni regulowany;
 • Dostęp do aplikacji mobilnej;
 • MetaTrader 4 lub Metatrader 5 do wyboru.

Minusy

 • Nie jest dostępny w języku polskim

Jak korzystać z platform bitcoin?

Aby w pełni wykorzystać możliwości platformy, zaleca się najpierw przećwiczyć swoje umiejętności inwestycyjne na koncie demo. Dzięki temu nie będziesz korzystać ze swoich pieniędzy tylko z puli wirtualnych środków, które możesz stracić, bez ryzyka utraty majątku.

Jak założyć wirtualne konto demo w eToro Poczułeś już pewniej na gruncie inwestycyjnym? Poznaj różne narzędzia, które pomogą ci znacząco w handlu aktywami. Poznaj też najpopularniejsze techniki inwestycyjne.

Roboty do handlu bitcoinami

Zautomatyzowany handel jest popularny na tradycyjnych scenach giełdowych i forex. Ogromna większość funduszy hedgingowych i instytucji finansowych wykorzystuje zaawansowane roboty do kupowania i sprzedawania aktywów w ich imieniu.

roboty forex

Zautomatyzowane roboty mają zdolność do działania w znacznie szybszym tempie niż ludzki mózg.

Robot może działać 24/7 – skanując tysiące rynków. Na szczęście te zautomatyzowane roboty handlowe bitcoin nie są zarezerwowane tylko dla dużych instytucji. Wręcz przeciwnie, istnieją tysiące dostawców robotów dla indywidualnych inwestorów.

Najlepiej wybrać brokera online, który jest kompatybilny z MT4. Wszystkie platformy wybrane w naszym rankingu posiadają opcję MetaTrader4.

Sygnały transakcyjne Bitcoin

Podczas gdy roboty bitcoin robią wszystko za ciebie automatycznie – niektórzy inwestorzy w Polsce wolą mieć aktywny wpływ na swój handel.

Jeśli jesteś zainteresowany zautomatyzowanym handlem bitcoin, ale chcesz zachować kontrolę nad saldem konta – wtedy lepiej rozważyć sygnały.

Więcej o handlu bitcoin przeczytasz tu.

Sygnały Forex – czym są

Sygnały są sugestiami handlowymi wysyłanymi przez osobę trzecią. W większości przypadków będzie to doświadczony trader, który dostrzega okazję do osiągnięcia zysku. Podpowiada ci, jakie zlecenia należy złożyć, aby osiągnąć zyski. Sygnały zazwyczaj przychodzą za pośrednictwem Telegramu, e-maila lub SMS-a.

Poniżej znajduje się przykład tego, jak wygląda sygnał transakcyjny Bitcoin:

Para: BTC/USD

Zlecenie: Kup

Wejście: 45.500 USD

Stop-Loss: 40.000 USD

Take-Profit: 47.000 USD

Jak widać z powyższego, najlepsze sygnały transakcyjne bitcoin dostarczą ci wszystkich wymaganych zleceń potrzebnych nie tylko do uzyskania dostępu do handlu – ale do zrobienia tego w sposób minimalizujący ryzyko.

Otrzymujesz wymaganą cenę wejścia kupna/sprzedaży, jak również zlecenia stop-loss i take-profit.

Copy Trading i Copy Portfolio

Kolejne zautomatyzowane narzędzia do handlu bitcoin, w których specjalizuje się Binance to funkcje Copy Trading i CopyPortfolio.

Copy Trading pozwala ci to wybrać doświadczonego tradera bitcoin, który ma długą historię osiągania wysokich zysków na Binance.

Jak działa funkcja Copy Trading na Binance:

 • Decydujesz się zainwestować $1,000 u doświadczonego tradera bitcoin.
 • Kilka godzin później, trader Bitcoin ryzykuje 5% swojego portfela na zlecenie kupna BTC/ETH.
 • W związku z tym, 5% Twojego portfela odzwierciedla tę samą transakcję – więc jest to $50.
 • Inwestor zamyka pozycję – osiągając zysk w wysokości 10%.
 • Przy Twojej osobistej stawce 50$ – Twój 10% zysk wynosi 5$.

Jak widać powyżej, osiągasz zysk, korzystając z potencjału inwestycyjnego, który wychwycił bardziej doświadczony trader. Możesz mieć pewność, że automatyzujesz swoje przedsięwzięcia związane z handlem bitcoinami w bezpiecznym środowisku – ponieważ Binance jest regulowane przez FCA!

Oprócz funkcji Copy Trading Binance oferuje również Copy Portfolio. Działa to w podobny sposób do tego pierwszego, aczkolwiek kopiowane są profesjonalnie zarządzane inwestycje. Binance określi, które aktywa dodać do CopyPortfolio, kiedy kupić i sprzedać.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Strategie handlowe Bitcoin

Aby łatwiej osiągnąć nasze cele inwestycyjne, poniżej wymieniliśmy niektóre z najczęściej wykorzystywanych strategii handlowych Bitcoin.

Kup i trzymaj (Buy and Hodl)

Kup i trzymaj Bitcoin Jeśli jesteś kompletnym nowicjuszem, to może być najlepiej trzymać się prostej strategii „kup i trzymaj”. Oznacza to zakup bitcoin, a następnie trzymanie się inwestycji w dłuższej perspektywie – przez kilka miesięcy lub nawet lat.

Powodem, dla którego ta strategia jest przydatna dla początkujących. Nie musisz się martwić o krótkoterminową zmienność kryptowaluty, co może być bardzo stresujące dla początkujących inwestorów.

Nie musisz również znać się na analizie technicznej – czyli na sztuce czytania wykresów.

Swing Trading

Jeśli już jesteś gotowy, aby nauczyć się tajników analizy technicznej, to może warto rozważyć swing trading. Jest to krótkoterminowe podejście do handlu bitcoin.

Swing Trading

Wykwalifikowani swing traderzy będą starali się utrzymać tę pozycję sprzedaży otwartą tak długo, jak długo trend Bitcoin jest niedźwiedzi. Kiedy wydaje się, że ten trend zbliża się ku końcowi, swing trader opuści pozycję.

Następnie, jeśli i kiedy pojawi się nowy trend wzrostowy, swing trader po raz kolejny skorzysta z tej pozycji. Tylko tym razem, za pomocą zlecenia kupna.

Day Trading

Day trading to proces kupowania i sprzedawania par Bitcoin w ciągu dnia. W rzeczywistości, jak większość pozycji pozostają otwarte tylko na minuty lub godziny, rzadko day trading utrzymać zamówienie otwarte przez noc.

Przykład daytradingu

Zwróć uwagę, że day traderzy polegają prawie wyłącznie na wskaźnikach technicznych. W związku z tym, jeśli ci się to podoba, musisz rozumieć, jak czytać wykresy i wykonać dogłębną analizę.

Jakie monety pozwolą zarobić w 2022?

Jakie monety wybrać, aby osiągnąć satysfakcjonujące zarobki na rynku kryptowalut w 2022 roku? Niejeden inwestor zadaje sobie to pytanie. Duża ilość nowych projektów oraz dynamika rynku sprawiają, że to trudny wybór.

Wiele projektów nie niesie realnej wartości, a ich tokeny drastycznie tracą na wartości. Dlatego trzeba uważnie przyjrzeć się monetom, w które chcesz zainwestować. Uważasz, że nie masz na to czasu? Podnosisz tym samym swoje ryzyko!

Przygotowaliśmy dokładny przegląd dwóch perspektywicznych monet: Lucky Block i DeFi Coin. Przeczytaj i zdobądź wiedzę, aby bezpiecznie inwestować swój kapitał.

Lucky Block

lucky block Lucky Block postawił sobie jasny cel: zbudować ogólnoświatową, zdecentralizowaną i uczciwą loterię internetową. Nie jest on przypadkowy, gdyż gry loteryjne są zabronione w części krajów, co wyłącza wielu użytkowników z tej rozrywki. Lucky Block to zmienia!

W loterii Lucky Block weźmiesz udział, używając do tego tokenu LBLOCK. Każdego dnia możesz wygrać 2% puli jackpot! Oprócz tego, posiadacze tokenów otrzymują dywidendę w wysokości 10% od każdej jackpot. Jest ona dzielona proporcjonalnie pomiędzy posiadaczy tokenów.

Loteria jest zdecentralizowana, więc w każdym miejscu na świecie dołączysz do niej, podłączając swój zdecentralizowany portfel. Tokeny kupisz na giełdzie Pancake Swap, LBank i na własnej stronie projektu. Tam zapłacisz za nie nawet walutą fiat.

LBLOCK to jedna z najszybciej rozwijających się kryptowalut wg CoinMarketCap. Ciekawy pomysł i dobre przyjęcie przez rynek wskazują, że ta moneta ma przyszłość.

DeFi Coin

Logo DeFi Coins DeFi Coin to projekt, który rozwija zdecentralizowaną giełdę DeFi Swap. Jest ona wspierana przez natywny token DEFC, który przetrzymuje jej wartość. Oprócz tego, że na DeFi Swap wymienisz tokeny po prostu podłączając portfel, twórcy przygotowali ciekawe instumenty do inwestowania długoterminowego.

Dostawcy płynności dla DeFi Swap są wynagradzani opłatą od wszystkich transakcji, która wynosi 0,25%. Nagroda którą otrzymasz, będzie proporcjonalna do Twojego udziału w puli. Opłaty są dodawane do puli, naliczane w czasie rzeczywistym, a odbierzesz je po prostu wycofując swoją płynność.

Ponadto, DeFi Coin pozwala na staking tokenów. Działa to na zasadzie podobnej do lokaty. Z tym, że w przypadku stakingu DeFi Coin odestki APY wynoszą nawet 70%! To bardzo atrakcyjna oferta dla inwestorów, którzy chcą pasywnie zarabiać na swoim kapitale.

Podsumowanie

Diagramy i wykresy na ekranach smartfonu i tabletu Handel online i handel mobilny są dziś dostępne dla każdego. Jeśli chcesz zarabiać pieniądze z krótkoterminowego obrotu aktywami, jak również długoterminowego inwestowania, warto skorzystać z najlepszych platform transakcyjnych.

Chociaż istnieje kilka dobrych platform transakcyjnych, my szczególnie polecamy dostawcę Binance. Początkujący inwestorzy mogą szczególnie skorzystać tutaj z funkcji handlu społecznościowego, ze względu na dostęp do milionów doświadczonych traderów.

Q&A Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę handlować Bitcoin i zachować anonimowość?

Jeśli używasz regulowanej platformy bitcoin trading w Polsce - nie będziesz w stanie handlować anonimowo. Wręcz przeciwnie, będziesz musiał przesłać jakieś ID, zanim będziesz mógł dokonać wypłaty. Istnieją jednak setki Bitcoin Trading UK platform, które pozwalają pozostać anonimowym, aczkolwiek są one nieuregulowane, przez co nie są bezpieczne.

Czy platformy są legalne?

Tak, wszyscy brokerzy, których wymieniliśmy, działają o licencję. Dlatego robią to legalnie.

Jakie dokumenty są potrzebne przy rejestracji?

Większość platform brokerskich wymaga potwierdzenia tożsamości przy pomocy dokumentu tożsamości (np. dowodu osobistego).

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.